Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96
  Verze pro tisk

Re: Čím čistíte KAROSERII a INTERIÉR
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 11. červen 2019, 13:43 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 24 hodín

Na odmaštění je výborný ten Gyeon Prep.
Někdo používá i ředěnou IPU,ale Prep hezky voní,a nepřijde mi tak "suchý".
A ta IPA se podle mě i rychleji odpařuje.
Tomasb , chápu tě,ale zase na druhou stranu přípravky od Carpra nejsou zrovna levné,a ten způsob,co ty děláš třeba s tím Hydro O2 je jen zbytečné plácání přípravku,protože pokud neuděláš dekontaminaci atd,tak všechen bordel tím akorát na laku uzavřeš.Jen máš ochranu laku,ale lak "špinavý".....to je jako kdyby si na sebe naplácal voňavku a před tím se nekoupal. :)
Co se týče nano ochrany,o které si psal.......nevím,co tam je,ale pochybuji,že tam bude keramika za X tisic,která vydrží tak 1-2 roky s tím,že jí musíš topovat správným přípravkem při mytí.
Proto já třeba dávám na svoje auto pořad ještě syntetický vosk,protože na to mám sealanty na topování a nechce se mi přikupovat na keramiku nové přípravky a tyhle tu nechat ležet.... ;)

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 110kW * 150 hp - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * 125 hp - Black Panthers

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 11. červen 2019, 15:06 
GT racing man
GT racing man
menej ako hodina

Hele, já to meju tak jednou za měsíc až výjímečně 3 měsíce. Ta ochrana na tom spolehlivě drží. Nicméně po umytí to vždy znovu oživím. Ono to stačí trochu poprášit a funguje to skvěle. A těch pár korun mě nevytrhne.

A Kugu už jsem ošetřil hned na novém autě po dekontaminaci ještě u dealera, kdy ještě byla uvnitř zafóliovaná a nepřipravená k prodeji. Pustili mě k nim na dílnu do mycího boxu, kde jsem si dal záležet. Takže Kuga je od novoty pod ochranou, kterou tak jednou za měsíc až dva udržuji. Ta v mém držení nepozná kartáč.
A během tejdne-dvou už bude u dealera ta objednaná E400d 4matic, tak tam jsem už domluvenej, že jen co sundaj přepravní ochranu z kastle, tak to za mojí přítomnosti umejou a já si to hned ošetřím.
Prostě žádné moje auto už nikdy nepozná kartáč.

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 11. červen 2019, 17:40 
RS racing man
RS racing man
menej ako 2 hodiny

Problém je, že auto už je u dealera (a mnohdy už ve fabrice) zakontaminované až běda. Vzhledem k tomu, že ti clay nic neříká, jak jsi tu Kugu tedy dekontaminoval? A to, že před přepravou auto oblečou do pyžama anebo polepí foliema, to též není zárukou neposkvrněného laku. Nějaké výsledky se svými přípravky máš, o tom není pochyb, ale nemáš srovnání s tím, jak by to fungovalo, kdybys přesně a do detailu dodržel pracovní postup.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 11. červen 2019, 18:30 
GT racing man
GT racing man
menej ako hodina

Já jsem s výsledkem spokojen, jestli pod tím je schováno něco, co nevidím, tak mně to netankuje. Nejsem otrok auta. Vypadá to hezky, za deště dělá nádherné perličky, lak je ochráněn. A hlavně, je to sakra rozdíl, oproti tomu, když na to pustíš kartáče.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 13. červen 2019, 11:39 
RS racing man
RS racing man
menej ako 2 hodiny

tomasb píše:

Jeste dodatek...ohradil bych se proti "hadre" na umyvani. Z meho pohledu se jedna o nepraktickou vec. Podstatne lepsi (a praktictejsi) sluzbu udela mikrovlaknova myci rukavice, napr.

https://www.detailingshop.cz/predmyti-- ... -rukavice/

https://www.detailingshop.cz/predmyti-- ... -rukavice/

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 13. červen 2019, 18:31 
GT racing man
GT racing man
menej ako hodina

Rukavici jsem nechtěl, chtěl jsem vyloženě hadru. Ale jinak je rukavice samozřejmě v pořádku. Hlavně když to nebude houbička z Tesca.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 06. září 2019, 09:38 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 týždne

Dobrý den, prosím o radu z čeho mám vyrobené potahy v Ford Mondeo r.v. 2013 . Podle specifikace jsou z Alcantara/Ebony. Alcantara je látka, která je pouze na sedáku s opěradlem, ostatní vypadá jako kůže, ale může to být i umělá kůže. Nevíte někdo z čeho to Ford vyrobil, abych věděl jak lze potahy čistit/impregnovat.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 85 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]