Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1014 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68
  Verze pro tisk

Re: Olej
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. srpen 2019, 19:53 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako hodina

Zajímavé, já ho prodával s 203 tkm na hrbu a mezi výměnou (10tkm) nevzal ani decku. Rovněž znám x dalších lidí s Duratecy napříč objemy a nevím o jediném člověku, kterému by motor bral olej i když mají někteří najeto i značně více než jsem měl já. Ale ono je to těžký, přiznat si "koupil jsem blbě" a místo toho je asi snadnější generalizovat "všechny Duratecy žerou olej, mají to v genech ...". Chlapče, ty to fakt nemáš v hlavě v pořádku. Proč tu na fóru jsi? Aby sis zvýšil ego ze svého nevydařeného nákupu auta? FF MK1 jsem taky kouoil zmetka co chlastal olej. Byl smotaný z 350k na 150k. Taky jsem tehdy udělal obří chybu a koupil pastoušku. Ale chybu jsem si přiznal, byl jsem blbec co potřeboval rychle něco koupit a podlehl jedné z prvních nabídek. Ale možná jsem na to měl jít jak ty a začít na fórech psát jaké jsou Fordy shity ... a vidíš, koupil jsem si pak zase Forda. Ono to totiž nebylo globálním problémem motorizace, ale čistě mojí chybou. Vím o Duratecu 1.6 i 1.8, oba mají přes 400tkm a ty motory šlapou jako hodinky a žádný olej se mezi výměnama nemusí dolévat. Zvláštní, že? Ač pro tebe zřejmě neuvěřitelné. Poslední tři auta (Opel Astra H, Ford Focus II, Peugeot 308) jsem koupil s doložitelnou plnou servisní historií, kterou jsme si všude velmi pečlivě ověřoval a také jsem s těma autama neměl sebemenší problém. Hádám, že si koupil něco z bazaru, nějaký dovoz z SRN, který nějaký Turek hodil do vůně, patřičně omladil a za pár kaček prodal na export na chudý východní trh a ty ses chytil na super dovoz, že? Ale nečekám, že by si tohle přiznal.

Ex:Ford Focus Combi II FL, 1.6 16V 74kW, rok 2011

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. srpen 2019, 22:01 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

Měl jsem Focuse II FL 1,6 benzin a taky jsem mezi výměnami nedoléval ani deci. Měl nalítáno sice jenom cca 180 tis. km, když jsem ho prodával ale věřím, že by takto šlapal ještě hodně dlouho.

Obrázek Spotřeba FORD Focus III Combi EcoBoost 92 kW / 125 HP

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. srpen 2019, 22:02 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 4 hodiny

Nechce sa mi teraz hľadať témy, kde to isté ako ja tvrdili aj iní ľudia. Tam si ale čušal, ozveš sa len keď o tom napíšem ja a furt len dokola točíš o tom mojom vydojenom kuse od Turka z Nemecka bez servisnej histórie. Keď aj priznám, že to bolo tak ako píšeš, tak čo s tými ostatnými kusmi? Ktoré som napr. videl v inzerátoch s vymeneným motorom alebo po GO? Všetko od Turka? Prečo také nevidím pri 1,6-kách napríklad aby sme zostali u Forda? To sú slabé motory, tam je väčší predpoklad, že to ľudia točia aby to išlo a tie olej nežerú. Zaujímavé.

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. srpen 2019, 22:12 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako hodina

Opakuju to na základě toho, že ty stále opakuješ neustále své bláboly a ještě s nima cíleně provokuješ, jak jinak si vyložit tvůj předposlední příspěvek, který je zcela evidentní snahou o flame? A myslíš, že s problémy nebo po GO jsou jen Duratecy? To jako jiné motory jsou zcela odolné vůči prasáckému chování jako třeba vytáčení za studena nebo zanedbané výměny oleje? Jiné auto tohle nemůže postihnout? Koukni třeba na britské fórum. V Británii je Ford velmi oblíbená značka, je jich tam hodně a je to dost dobrý relevantní zdroj. Z jejich příspěvků je evidentní, že za spoustu "Mazdích" Durate ů může spíše samotná údržba. Spousta lidí a obřima nájezdama co se o to starají ten problém nemají.

P.S. Nezapomeň jít dělat osvětu i na Mazda fórum. Tam budou za tyto informace také jistě rádi.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. srpen 2019, 22:36 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 4 hodiny

Toto písalo tvoje alter ego? :shock:

viewtopic.php?f=17&t=33391&p=907475#p907475

A neustále provokujem?! Kedy naposledy? Už o tom radšej ani nepíšem lebo viem čo sa na mňa spustí! Lebo sú to najlepšie motory pod slnkom a olej žerú len tým čo sa o ne nestarajú!

Hľadal som náhradu za C-Maxa - Corolla Verso 1.8, vraj tiež žerie olej, po GO alebo výmene oleja som ale nenašiel žiadnu. Ani C-Max 1,6. Ani Carens čo mám teraz. Ale jasné, Duratec-HE je rovnako dobrý ako iné...

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 14. srpen 2019, 05:27 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako hodina

Ne, psal jsem to já. Jenže je ti jistě moc dobře známé, jak se lidi k autům chovají. Za studena tomu nakládají , na výměny náplní a filtrů prdí a pak to takhle dopadá. Konkrétně vím o Mondeu MK3, 1.8i, které jezdí v jedné spedičce a to auto má přes 400tkm a kromě běžného servisu jako 2x tlumiče, 3x brzdy ... se na motoru nedělalo vůbec nic a auto jezdí při intervalu výměny oleje 15 tkm bez dolévání oleje. Ale asi proto, že s tím jezdil a jezdí starší pán, bývalý automechanik, který má pro auto cit a podle toho s k němu za studena chová. Všechno to předčasné chlastání oleje je jen a pouze na základě špatného chování majitele, alespoň co jsem měl možnost vypozorovat z příspěvků na britském fóru. Ten motor k tomu má jistě nepochybně mnohem větší předpoklady než třeba ty 1.6i. Ale asi stejné jako když člověk bude mít dědičně předpoklady k nějaké nemoci a bude dělat vše proto, aby jí šel naproti.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 14. srpen 2019, 07:21 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 hodiny

1 násobný majster
Asi jsem měl na FF I 1.6 asi taky vyjímečný kus .... olej měněn pravidelně a bez dolívání. Kupoval jsem ve 2006 dovoz z DE po "důchodci" s cca 90 000 km jako 5-ti leté a k Milotovi to šlo předloni po dalších cca 100 000 km z důvodu zežrané kastle..... ;)

Raději ztratit vteřinu v životě, než život ve vteřině!
ObrázekObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 77 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 14. srpen 2019, 10:52 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 hodiny

1.6 moc nežraly, spíš vůbec, ale ty 1.8 a 2.0 od Mazdy. Ale je to fakt o údržbě nejspíš. Tučňákos je rozebírá a generálkuje a to je humus co v těch motorech je když lidí mění olej jednou za 5 let a šolíchaj to aby náhodou neměli o půl litru větší spotřebu a nevytočí to občas...

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 15. srpen 2019, 06:50 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 8 hodín

Kamarád má Tourneo Custom 2,2 114kW, první dvě výměny dle výrobce po 2x 50.000km a také mezi výměnami nedolíval. Co tam bylo za sračku s naftou autorizovaný servis zákazníkovi nepřizná. Přitom malá spotřeba oleje je přirozená (ve spalovacím prostoru).

Typ auta: jiný | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 152 | Rok výroby: 1998 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1014 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]