Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Verze pro tisk

LPG - zkusenosti zahranici
Autor Zpráva
Karma príspevku: 3
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 13. leden 2013, 12:18 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Toto vlakno bych chtel nechat ciste jen na zkusenosti s LPG v zahranici. Jiste se bude spoustu lidem hodit, skrz dovolene atd. Prosim tu bez OT, taky tu nereste LPG jako takove.

Kdyz napiste nejakou zkusenost s konkretni zemi, napiste mi prosim SZ s odkazem na dany prispevek, hodim ho sem do prvniho postu. Diky ;)

Francie 2013
Svycarsko 2013
Nemecko 2013
Polsko 2013, Polsko
Rakousko, Italie 2012
Rakousko 2012, Rakousko 2013
Chorvatsko 2013
Slovinsko 2013

ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 266 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

Re: LPG - zkusenosti zahranici
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 13. leden 2013, 12:36 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

stav k: 2013
zeme: Francie

Sit benzinek LPG je ve Francii celkem dobra, Shell, Esso. Na dalnici cca. kazdych 50-100 km. LPG tam mivaji oznaceno jako GPL, vetsinou maji stojan na LPG stejne jako stojan na benzin, ale ne vzdy. Napis GPL byva soucasti dopravni znacky (cerpaci stanice), viz priloha. Obcas je stojan LPG posunut vedle stanice, jako je to zname u nas z CR. Protoze jsou francouzi lenosi, benzinky se zaviraji kolem 22. hod (nemusi byt pravidlem), po teto hodine jsme uz nikde ve F LPG nedostali (zkusenost 200 km). Takze nocni presun po F na LPG muze byt problematicky.

cena: Cena je vyssi, cca. necele euro (ja platil cca. 0,95 EUR za litr).

kvalita: Kvalita LPG je dobra, auto nemelo problemy.

Mam italsky system BRC, redukce na tankovani nebyla potreba. Vsude se da platit kartou. Rozumi, kdyz reknete GPL. Plyn tankujete sami, jako benzin. Neni s nicim problem.

Obrázek

ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 266 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 13. leden 2013, 12:46 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

stav: 2013
zeme: Svycarsko

Ve Svycarsku je s LPG problem. Oznaceni je normalne LPG. Za 250 km byla na dalnici jedina LPG benzinka (Agip), jeli jsme Basel > Geneva. Tato benzinka nebyla oznacena dopredu, jak vsude jinde, resp. nebylo dopredu oznaceno, ze tam maji i LPG. Az pri vjezdu na ni, za odbocovacim pruhem, ktery mijite obvykle ve 120 km/h, byla mala cedule, ktera rikala, ze tam maji LPG. Takze ji minete a pak akorat nadavate. Byla totiz jedina po nasi ceste skrz Svycarsko. Pak jsme uz sjizdeli na kazde benzince, kterou jsme potkali a nikde uz LPG nebylo.

cena: nevim
kvalita: nevim
potreba redukce: nevim.

ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 13. leden 2013, 12:47 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Obecne bych rekl, ze cesta do zahranici na LPG je sice levnejsi, nicmene pekne otravna. S rakvi na strese jsem mel dojezd cca. 350-380 km, coz znamena kazde tri hodiny tankovat. Realne kazde dve hodiny zacit hledat benzinky s LPG, protoze jich v zahranici neni tolik (nejen LPG benzinek), a kdyz nejaka je, nemusi byt s LPG. U nas je situace daleko lepsi, jsme narod setrilku :mrgreen:

Zlaty diesel se spotrebou do 6 litru (coz je jako kdyz ja mam spotrebu 12 litru) s dojezdem 1000 km. Na tyto dlouhe cesty je diesel k nezaplaceni, za tu pohodu to stoji. Nicmene na takove cesty nejezdim kazdy mesic, takze jednou rocne se to da prezit ;)

ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 13. leden 2013, 13:01 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

zeme: Nemecko

Nemci jsou v pohode. LPG je na temer kazde benzince, je to dobre znacene dopredu, maji tam napsano LPG nebo Autogas. Shell, Esso, Total. Sit benzinek (nejen LPG) neni tak husta jako u nas, na dalnici je tam benzinka kazdych cca. 50 km. Tipuju, ze kazda druha ma LPG. Takze moje zkusenost byla takova, pri dojezdu na LPG 370 km, ze po 250 km jsem zacal ocima hledat cedule s LPG a bylo to v pohode.

Mam italsky system BRC, byla potreba redukce. Maji ji na kazde benzince (mam zkusenost s Shell, Total). Nemci rozumi, kdyz reknete, ze chcete "autogas adapter", jeste jsem doplnil, ze mam italsky system. Redukce miva oznaceni M10 (velikost zavitu). Funguje to tak, ze nejdrive samotnou redukci nasroubujete na nadrz, teprve potom na ni nasroubujete pistoli LPG a nakonec zacvaknete pistoli jako u nas. Presne v tomto poradi :idea: Je to jednoduche, neni se ceho bat. Stojan LPG byva soucasti benzinky spolecne s ostatnimi stojany. LPG si tankujete sami. Na Shellce se mi stalo, ze chteli zalohu za redukci 50 EUR, kterou vam po vraceni okamzite vrati. Nejlepsi bylo, kdyz jsem jeste dopredu nevedel, kterou budu potrebovat (moje prvni tankovani v Nemecku), dostal jsem 6 ks redukci, tak jsem tam musel nechat 300 EUR jako zalohu :mrgreen: Kdybych nemel, pujcoval bych si to po jednom, no... Da se to resit. Jeli jsme pres den, nevim, jak to je s tankovanim LPG v noci. Ale nemel by byt problem, protoze dalnicni benzinky jsou otevrene non-stop a stojany LPG jsou soucasti benzinky.

cena: mene nez ve Francii, cca. 0,85 EUR za litr
kvalita: ok

ObrázekObrázek

Dolů

Karma príspevku: 2
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 13. leden 2013, 14:10 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 8 hodín

zeme: Polsko

V Polsku není problém. LPG je na většině benzinek a je i mnoho LPG stanic u hlavních cest. Na mojí trase Ostrava - Rzeszów (330km) jsem tankoval na Shell a Lukolil, s kvalitou nebyl žádný problém, není potřeba redukce. Na lukoilu mě tankovala obsluha, na Shellce jsem tankoval sám. Stavěli jsme asi 5x na benzince a na každé shellce bylo LPG, takže není třeba hodně dopředu vyhledávat místo tankování. LPG je zde často označeno jako GAS/GAZ.

cena : 2.50-2.85 PLN
Kvalita : ok

Peugeot 406 1.8 16V 81kW
Peugeot 306 GTi-6 120kw
Mitsubishi Lancer 1.5 60kW

ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 125 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

Karma príspevku: 1
sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 14. leden 2013, 00:43 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

moje malá zkušenost z letní dovolené v Itálii:
Pokud by tam někdo jel, tak dobrat do plna u nás a to nejen k vůli ceně,ale hlavně proto, že v Rakousku trasa dálnice Vídeň-Graz-Klagenfurt-Villach jsem našel 1benzinku a to u Vídně kde měli LPG,jinak NIKDE!! Byla to Shell nebo Agip. 2stojany, na každém jiná redukce(jiný systém), čepoval jsem si sám.

Pak v Itálii naopak téměř na každé čerpačce a označení jako součást dopravní značky a to za cenu +-22kč/l. Značení GPL.

Obrázek
ObrázekLPG

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 14. leden 2013, 08:06 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Rakousko je tím známé,že tam jsou tak celkem dvě benzinky...

ObrázekObrázek

Dolů

Polsko + Pobaltí
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 15. leden 2013, 16:05 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

Polsko je země LPG zaslíbená - až neuvěřitelná hustota čerpaček, cena +- jak u nás, kvalita mi přišla taky v pohodě. Litva, Lotyšsko a Estonsko jsou na tom s počtem čerpaček o něco hůře, čím víc na sever, tím je jich méně, ale pořád je to slušné proti například Rakousku.
Koncovka ve všech zemích italská, na ruskou jsem nenarazil, přestože podle mapy Evropy s rozepsanými typy koncovek by tam být měla, asi je to historická už uzavřená záležitost.

Obecně s cestami po Evropě doporučuji nepodcenit domácí přípravu a nakrmit si GPS bodíky, já našel nejlepší zdroj bodů zájmu s LPG zde:
http://poiplaza.com/index.php?p=co

Redukce na cizí systémy plnění jsem v létě našel nejlevněji na německé Ebay,kolem 25€ včetně dopravy za holandský + belgický systém. Možná by stálo za to se po nich v Polsku podívat, Polsko je takový evropský Hongkong. :mrgreen:

Kdo je připraven (bodíky + redukce), nebývá překvapen. :palecnahoru:

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 23. leden 2013, 12:44 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

Stav k rijen 2012
Rakousko

Kvalita plynu je ok. Počet benzínek s plynem asi jedna na 200 kilometrech. Doporučuji naplánovat cestu předem. Obsluha ochotná, během tankování neustále opakující šajze gase cosi cosi...(Neumím německy). Cena asi 0,9Eur/L. Tankoval jsem na jedné benzince u Gollingu dvakrát a potřeboval sem redukci. (N10 tusim se jmenuje).

edit zewl 17.2.2013: dalsi LPG benzinka cca. 70 km od Grazu (smer Viden > Graz) je AGIP, ktera je tady

jinak seznam LPG CS v Rakousku je zde

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 85 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 18. březen 2013, 11:56 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Rakousko, stav brezen 2013

Jen potvrzuji, co bylo o Rakousku napsano vyse, stav LPG v Rakousku je naprosto tristni. Opravdu jen par LPG benzinek, ktere nekdy jsou oznaceny jako LPG, nekdy ne. Kdyz jsem dojel na LPG benzinku, LPG nefungovalo a musel jsem jet dal, coz je pekne naprd, kdyz s tim clovek pocita, ze jo.

Nicmene tato Agip benzinka je ok, pro italske zarizeni neni potreba redukce, cena cca. 0.9 EUR/litr. Jeste jsem nasel jednu LPG benzinku asi 30 km od tohoto mista, pak cca. 700 km jen jedna nefunkcni.

Hlavne ze rakusane ekologisti jak svina, sama vetrna elektrarna, ale podporit ekologicke palivo to nic.

ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 19. březen 2013, 10:32 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

no a neskusal si hladat aj niekde v mestach a nie len pri dialnici? Ja napr ked idem do IT, tak vzdy tankujem v Klagenfurte. Je tam jedna Shell pumpa a ceny su vzdy vynikajuce. Za tu malu zachadzku mi to stoji a aspon si v klude oddychnem a hlavne zmenim tempo a styl jazdy aspon na chvilu.

boli - 2x Focus ST170
je - Porsche Boxster 2,5 6V flat

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 162 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 29. červenec 2013, 17:14 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Aktuální zkušenost z Rakouska :idea:

26.7. při odjezdu směr Chorvatsko jsem chtěl v Hrušovanech nad Jevišovkou dotankovat LPG, aby další tankování bylo až cca 20km za Zagrebem .... bohužel jsem neměl informaci, že je zrušená a tak večer začalo pátrání po nejbližší LPG stanici. Nejbližší na Shellce http://goo.gl/maps/FGUcR kousek za Lechovicemi směrem na Znojmo podle informací z http://www.seznamlpg.cz taky zrušená :evil: Na Znojmo a Mikulov vzhledem k místu odkud jsme vyráželi se mi nechtělo zajíždět.

Další po cestě je v Rakousku zde: http://goo.gl/maps/Krkbu Jedná se o Shellku těsně před nájezdem na dálnici při cestě od Mistelbachu. Pokud se jede od Mikulova, tak předpokládám, že mají všichni natankováno :idea:
Cena: 0,829 EUR a
!!!POZOR!!! je nutná redukce :!: :!: :!: Opravdu nečekané, naštěstí paní co obsluhovala drapla kufr plný redukcí a vyrazila semnou ke stojanu, kde jsme úspěšně dotlačili do plna. Cena bohužel vyšší, ale v tu chvíli jsem to nějak neřešil ....

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 85 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 02. září 2013, 13:00 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

nemate zkusenost s LPG v Chorvatsku a Slovinsku prosim? Jezdite vsichni na dovolene, toz urcite neco bude ;) Diky i za ostatni

ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 02. září 2013, 17:06 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Takže co se Chorvatska týče, je to LPG ráj i pro ty, co mají menší dojezd :idea: V první řadě se už na dálnici včas dozvíte jestli ČS má LPG nebo ne. Prostě na tabuli je to napsáno :idea:

Dvě největší společnosti:
Petrol (klikni a najdi si svou LPG):
http://www.petrol.eu/gas-stations/map#Q%20Max%20LPG

Ina (vyber si "Autogas" a máš další ČS s LPG)
http://www.ina.hr/default.aspx?id=475

Na POI.cz myslím taky bude dost záznamů s LPG, aspoň co jsem cestou na navigaci zkoušel, tak bylo toho mraky ....

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 85 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina