Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Verze pro tisk

automatická převodovka mkV 2015
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 22. květen 2020, 10:25 
KAčátko
KAčátko
menej ako týždeň

...chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tímto: někdy při rozjezdu dopředu nebo dozadu (zařazeno D nebo R), jako by něco luplo, cvaklo...jde to zepředu ze spod...a ještě jedna věc, za studena při prvním rozjezdu, jako by spojka proklouzla...je to můj první automat a nemám s tím vůbec žádné zkušenosti...je to normální, nebo mám řešit v servise?
Díky moc za jakoukoliv odpověď k tématu

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

Re: automatická převodovka mkV 2015
sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 22. květen 2020, 12:05 
KAčátko
KAčátko
menej ako hodina

Ahoj, mám asi tu stejnou převodovku, najeto 155 tisíc, auto mám od ledna, ale mě teda řadí sametově. Dost mě od toho odrazovali, ale nakonec jsem dal přednost Mondeu před Passatem a Superbem a chtěl jsem automat. Moje převodovka je fakt super, ale samozřejmě obavy z budoucna nějaký mám. Dost jsem toho o ní přečetl, tak se budu chovat dle rad a zkrátím výměnu oleje z 60 na 40 tisíc km. Jsem z Brna a tady se doporučuje Kapsch, případně vím o servis na automaty v Blučině, ale nemám zkušenost. Začal bych asi tím Kapschem, nebo autorizák.. nevím.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 22. květen 2020, 19:55 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 2 hodiny

Já s ní mám najeto 60.000 a vše OK (ťuk ťuk ťuk :ultrahappy: ), žádný zvuk jsem nezaznamenal.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 23. květen 2020, 08:15 
KAčátko
KAčátko
menej ako týždeň

Díky moc za odpověď...zkusím se podívat na ten Kapsch...mám najeto poctivých 56000 a servisovane po prvním majiteli vždy ve Fordu...snad to nebude nic vážného...

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 23. květen 2020, 12:24 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 2 hodiny

Toto je má první zkušenost s automatickou převodovkou, zkus se poptat i v jiném servisu.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. květen 2020, 08:06 
KAčátko
KAčátko
menej ako týždeň

...včera jsem byl v servisu a převodovkou to není...jsou to poloosy...v servise nechápali, jak můžou "odejít" poloosy při 56000 km :-? ...byli z toho celkem rozhození...zkusím zajet přímo do Fordu, co mi k tomu řeknou....záruku už nemám, ale před 3 tis km bylo auto na garančce ve Fordu, tak s nimi zkusím "ujednat" nějakou cenu za poloosy....

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. květen 2020, 10:50 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 2 hodiny

Tak hodně štěstí

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. květen 2020, 10:52 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Koren1 píše:
...včera jsem byl v servisu a převodovkou to není...jsou to poloosy...v servise nechápali, jak můžou "odejít" poloosy při 56000 km :-? ...byli z toho celkem rozhození...zkusím zajet přímo do Fordu, co mi k tomu řeknou....záruku už nemám, ale před 3 tis km bylo auto na garančce ve Fordu, tak s nimi zkusím "ujednat" nějakou cenu za poloosy....

zeptej se na "kulanci", pokud ti skoncila ted zaruka a jezdil jsi poctive do autorizovanych servisu, tak vetsinou na to kyvnou, proplati ti novy dil a ty zaplatis jen praci... Zajimave, uz i tomasb (nebo kdo) mel problem u Mondea MKV s poloosami, tusim, ze mel tenkrat najeto lehce pres 100 tis km. To je dost v prdeli tohleto.

Fiat 500e, electric, 110k
--------------------------------------------
Byl: Ford Focus ST170, 173k

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi, Titanium S, 200k
Byl: Ford Puma, Honey Blue edition 1.7, 125k
Byl: Ford Cmax 1.8i, 125k
Byl: Ford Focus 1.8 TDDi, 90k
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. květen 2020, 11:00 
RS racing man
RS racing man
menej ako 2 hodiny

Je to celkem dosti se vyskytující se závada u fordů při malém nájezdu a už nějaký čas. Řešil jsem to u mk4 a byl jsem s tím v Petrovicích u Příbrami, kde poloosy opravují. Moje závada nakonec byla jinde, ale pán v onom servise mi říkal, že už poloosy nejsou z daleka co bývaly. Hodně se to prý sype u tranzitů a podobných dodávek. Poloosy dřív vydržely 300-400 tis km a dnes se běžně úplně rozsypou ta jehlová ložiska při 150tis. Moje sestra to řešila u c-maxe 1.6 r.v. 2004, a taky měla najeto kolem 150tis. Vnitřní kloub se rozsype....
U mondea je cena originálu docela raketa, tuším kolem 35tis kč, protože v autorizáku ti vymění celý díl, i když ford pouze vnitřní kloub dodává.....

Tady jedno video kde to mění při 120ts mil, což je necelých 200tis km... a má tam originál díl ford. Na videu je vidět to co jsem psal, jehlová ložiska KO...
https://www.youtube.com/watch?v=q9Ks9Pt ... 7&index=24

Někdo už to tu řežil před pár lety u S-Maxe 2, a měl najeto pouze 20tis km. Ve fordu mu na záruku vyměnili obě poloosy a ani neřeší, která je špatná... :deejaayy:

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. květen 2020, 11:19 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

tak asi bych to nenazyval, ze se uplne bezne rozsypou kolem 150, znam Focuse MK2 (coz je analogie na tvuj Cmax) 1.6, najeto 400 tis km a poloosy puvodni... Na predchozim MK4 Mondeu ted ma tomig najeto tipuju pres 200 tis a poloosy furt puvodni. Uplne bych to nebral jako spotrebak ani ted :)

Ale u tech Mondei MKV uz jsem to teda slysel no :(

ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. květen 2020, 11:24 
RS racing man
RS racing man
menej ako 2 hodiny

běžně se rozsypou u těch zmíněných dodávek, to mi tvrdil majitel toho servisu v Petrovicích...
Ještě mluvil o tom, že hojně opravují jednu značku a to byl tuším Mercedes, ale to už si pamatuji jen matně, tak to možná byla jiná značka...
Netvrdím běžná závada, ale dosti se vyskytující... Ta 1.6 byl jen příklad, že se to stává...
U mk5 to ve fordu vymění na záruku a neřeší to ani tam a ani majitel auta ... Ted bude přibývat mk5, kterým zkončila záruka, tak se uvidí, zda to je skutečný problém, nebo sporadická závada

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. květen 2020, 14:02 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

jj, jsem na to fakt zvedav, protoze aby se rozsypala poloosa po 50-120 tis km je totalni fail... U teto "komponenty" bych ocekaval stovky tisic kilometru najezdu.

ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. květen 2020, 14:04 
KAčátko
KAčátko
menej ako týždeň

...kluci díky moc za příspěvky, tipy a rady...skočím s tím do Fordu a uvidím co mi řeknou...na mk 2 jsem měnil poloosu ve 160 tis...to si pamatuji...na mk4 jsem měnil poloosu tuším ve 180 tis...člověk dá půl mega za auto a myslí si, že do něj delší dobu nic nevrazí a za dva měsíce poloosy...to mě celkem štve...jak budu mít info z Fordu, tak se ozvu

Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]