Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další
  Verze pro tisk

Re: 1,0 EB - nějak se to sype...
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. červenec 2019, 11:14 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako hodina

No ale zpět k těm boostům. Věří někdo, že se Ford poučil a ta 1,5 a litr budou lepší? Prý motor roku. Tak jak jako?

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. červenec 2019, 11:28 
ST racing man
ST racing man
menej ako hodina

Tak polomotor je už ve fordu, stalo mě to 24tis. Je komplet po go. Nové písty, ložiska atd.
Chlapík co to od něho mám mi ale říkal, že se mu to na to přehřátí nezdá, když tam byla voda a ani není zkroucena hlava a nic jiného.

Ve Fordu mi teď řekli, že to potom otestuji, což nevím teda jak. Ale že už tenhle stejný případ tam měli 3x a vždy na tomto prvním válci..... Zajímavé, že to z nic vylezlo až teď.

Motor roku no.....

Můžete vést dlouhé diskuze o tom, že když se k motoru budete chovat tak a tak , že vydrží a podobně. Tady ale je jasný důkaz toho, že to je opravdu asi konstrukční chyba, nebo něco podobného. Písty byly skoro čisté bez nějakého karbonu atd. Voda tam byla a stejně se to podle mechanika přehřálo, a proto se ulomil kus pístu, tomu já osobně nevěřím.
Víc věřím tomu, že to je prostě výkonově moc vyhoněné a krouták je položený moc nízko. On ten motor opravdu totiž jede skoro jak nafták už od nízkých otáček. No k tomu ještě pouze 3 válce, však ten kdo ten motor má, tak ví jak se klepe na volnoběh... To že to praská na prvním válci podle mě svědčí o tom, že 3 válce je špatně. Myslel jsem si do teď, že to mají tak dobře vyrobené a vyvážené, že je jedno, když tam jsou pouze 3. Nejspíš to ale pravda nebude... I když možná to je jinak, protože 1.6 EB je 4 válec a taky to praská uplně stejně. To už je na diskuzi ....
No a nebo jsou ty písty z bláta uplácané... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Docela mě to osobně mrzí, protože mě ten motor svým jízdním projevem docela nadchl. No ale k čemu to je, když odejde to hlavní v motoru...

Chlapík co mi dával ten polomotor, říkal ať ženě koupím něco staršího, že je to u nových aut jedno a nevydrží nic. Toto ale tvrdí mechanici už 25 let :D
Já budu asi volit jinou cestu a to ,že koupím funglovku u které pujde prodloužená záruka...

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 13:24 
ST racing man
ST racing man
menej ako 8 hodín

3 valce do toho netahej. Sam si je stejne vyloucil argumentem s 1.6kou.

Proste ty oturbene malorazky jezdi (na svuj objem) moc pekne. Az tak pekne, ze jejich tlakove/tepelne zatizeni je na hrane detonaci a LSPI. A kdyz nekdo balancuje na hrane cehokoliv, obcas to z te hrany spadne, no. :roll:

Jak detonace, tak LSPI ti odstreli prostor pod krouzkama za chvili. To nevydrzi ani KOVANEJ , tedy znatelne drazsi typ pistu. Proti detonacim neni moznost se mechanicky jakkoliv branit. Proste nesmi nastat.
viz. obrazky https://tinyurl.com/y3re5puh
a text https://www.boefab.com/blogs/tech/72880 ... knock-ping

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 162 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 13:35 
ST racing man
ST racing man
menej ako 8 hodín

Jo a ty pisty jsou hypereutecticke. Tedy jsou "preplnene" kremikem a to
jim dava:
1, vetsi tvrdost nez u normalni smesi - nutne pro dnesni vykony z 1L objemu
2, vetsi nachylnost na prasknuti ;)

A 1,5ka má také nadále hyper... http://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=133

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 162 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 14:22 
ST racing man
ST racing man
menej ako hodina

No to je hezké povídání, ale jako mě a jakémukoliv uzivateli to je k ničemu.
Pravda je naprosto jednoduchá a prostá. Motor dostal to co měl a zesral se a mě to stojí haldu peněz za nic.
Je mi jako uživateli úplně jedno z jakého důvodu se motor porouchal, protože já se o něj staral a servisoval ho jak měl. Já to auto koupil na běžné ježdění a na to je to auto i vyrobené. A bylo i tak užívané.
Není to žádný speciál na okruh sakra...

Sorry jako, ale praskani pístu není běžná závada, kterou já mohu jakkoli ovlivnit...

Podtacene to nebylo a stejně...

Teoreticky i kdyby bylo, tak jako chlapci od Forda naladí motor, aby táhl od spodu, ale když se tak bude jezdit, třeba i podle rádce řazení na palubce tak se zničí motor?
Z logiky věci je už tohle špatně....

A znovu opakuji, Podtacene to nebylo, prý to bylo kvůli přehřátí... Jenže voda tam byla....

Naposledy upravil Hoffis1 dne pátek 12. červenec 2019, 15:45, celkově upraveno 1

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 14:27 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
viac ako 2 týždne

To se nečte dobře. Vůbec, ale opravdu vůbec ti to nezávidím.
Já stále doufám, že tu smůlu jsi vybral ty (sorry) a mě bude motor fungovat dlouho a bez závad.

Obrázek Spotřeba FORD Focus III Combi EcoBoost 92 kW / 125 HP

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 16:13 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Tvl, tak soused co má garáž vedle mě prý včera odpoledne úplně stejný problém. Dnes odtaženo do Fordu a mechanik hned prý vyrukoval s podezřením na ulomený píst. Chladící kapalina prý také zůstala, resp. barvu měla stejnou a nebyl tam znatelný úbytek. Najeto pouhých 40tkm, verze 92kW, ročník 2017. Naštěstí má 5 let záruku, tak by to mělo jít na záruku. Pokud teda někdo nevyrukuje s tím, že je to způsobeno "nesprávným" způsobem jízdy. Ale to snad ne.

Ex:Ford Focus Combi II FL, 1.6 16V 74kW, rok 2011

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 17:19 
RS racing man
RS racing man
menej ako 2 hodiny

Honza68 píše:
To se nečte dobře. Vůbec, ale opravdu vůbec ti to nezávidím.
Já stále doufám, že tu smůlu jsi vybral ty (sorry) a mě bude motor fungovat dlouho a bez závad.

Jak to tady čtu, tak bych nesázel na náhodu a rychle se toho šampiona mezi motory zbavil :D .

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 18:57 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Tak 1.5 milionu prodaných motorů, zase bych neházel tak rychle flintu do žita, jestli se to stalo na pár tisíc motorech. Stále je to pár promile z celkového počtu, kdyby to byl 1500 špatných motorů, tak je stále 99,9% spolehlivost, to jde ,ne? Takže bych nevyvolával všeobecnou hysterii a negeneralizoval.

I kdyby to bylo 5000 motorů, tak jde stále o 99,7% motorů dobrých, to mi připadá jako dost dobré.

Byl: Ford Focus ST170

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi 200k, Titanium S
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 19:09 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

1 násobný majster
Taky si myslím. Že by špatná série ... ???

Raději ztratit vteřinu v životě, než život ve vteřině!
ObrázekObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 77 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 19:19 
RS racing man
RS racing man
menej ako 2 hodiny

Tak koneckoncu proc vyvolavat hysterii, kdyz se nas to netyka :mrgreen:

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 19:43 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako hodina

Tady nejde o nějakou hysterii. Tady jde o realitu. V USA, ENG, Austrálie, kde Ford jako značka dominoval v prodejích. Motory se samozapalují, praskají jim hadice ke chlazení, praskají písty a další a další. Za mě stačí i těch pár tisíc a prostě i kdyby to bylo pět miliónů, tak to je prostě pět miliónů praskajících pístů, potencionálních.

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 20:05 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Frozen píše:
Tak koneckoncu proc vyvolavat hysterii, kdyz se nas to netyka :mrgreen:
Já reagoval na Honzu68 ;-)

Byl: Ford Focus ST170

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi 200k, Titanium S
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 20:33 
GT racing man
GT racing man
menej ako hodina

zewl píše:
Tak 1.5 milionu prodaných motorů, zase bych neházel tak rychle flintu do žita, jestli se to stalo na pár tisíc motorech. Stále je to pár promile z celkového počtu, kdyby to byl 1500 špatných motorů, tak je stále 99,9% spolehlivost, to jde ,ne? Takže bych nevyvolával všeobecnou hysterii a negeneralizoval.

I kdyby to bylo 5000 motorů, tak jde stále o 99,7% motorů dobrých, to mi připadá jako dost dobré.

To myslis vazne? Tohle se proste nema stavat. To je jako kauza Powershiftu, ktera na Anglicky hovoricich trzich skoncila u soudu hromadnymi zalobami a nad Fordem visi vice nez realna hrozba USD miliardova hrozba. Podobne Focus RS a tesneni pod hlavou, ktere tam nemelo co delat. Ford to posledni roky hnoji, jak jen to jde. Viz. taky problemy s poslednim Mondeem. Poloosy co nevydrzi a odchazeji obe najednou, praskajici kovovy ctverecek mezi cerpadlem a motorem, ... Tohle dost mozna taky skonci na nekterych trzich hromadnymi zalobami. Neni normalni, aby praskaly pisty.

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. červenec 2019, 20:40 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

1 násobný majster
O tom miliardovém odškodnéní za převodovky jsem dneska někde četl, jen to nemůžu kua najít... :-?

Raději ztratit vteřinu v životě, než život ve vteřině!
ObrázekObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 77 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]