Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Verze pro tisk

Re: Autobaterie 40 Ah nebo 60Ah?
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. listopad 2017, 12:36 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Ampéry a ampérhodiny samozřejmě rozlišuji, jen jsem to to ťukal po cestě na mobilu, tak jsem nad tím nepřemýšlel.

Uvádíš, že to čerpadlo tam stejně ten daný počet vody musí natlačit. Ano, ale pokud to to slabší čerpadlo dokáže a bude na to mít výkon (např. protitlak v bazénu). Druhá věc je určená časová jednotka, za kterou to čerpadlo to tam musí natlačit. Silnější čerpadlo bude logicky rychlejší. Tedy třeba za hodinu provozu tam čerpadlo A natlačí 1000l vody - tj. 100% a čerpadlo B 750l vody - tj. 75%. To stejné je u auta, které jezdí dálky a auta, které jezdí krátké trasy. Evidentně si neuvědomuješ, že existují i další proměnné, které s tím přímo souvisí a celý průběh ovlivňují.

Takže co dál?

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. listopad 2017, 13:26 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 4 hodiny

Čo ďalej? Počkám si kým si prečítaš tú linkovanú diskusiu a a pokúsiš sa pochopiť aspoň niečo. Dovtedy to nemá význam. A potom keď to pochopíš tak už vlastne tiež nie. :jazyk:

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. listopad 2017, 13:37 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Tak znovu. Četl jsem ji. A znovu budu opakovat, že podobných diskusí s opačným závěrem Ti mohu nalinkovat desítky.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. listopad 2017, 14:16 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 4 hodiny

Honza68 píše:
Nejsem odborník, ale jsem přesvědčen, že výrobce vloží do auta takovou baterií, kterou alternátor zvládne dobít.

Nie, mýliš sa. Výrobca vloží do auta najlacnejšiu batériu, ktorá je schopná auto naštartovať. Aký by mal dôvod tam pchať niečo väčšie, ale hlavne DRAHŠIE? Vari len nie ten, aby zákazník v zime nemal problém s častým štartovaním a dobíjaním pri krátkych jazdách? :mrgreen:

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. listopad 2017, 15:06 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Jasně a proto, že tam dávají ty nejlevnější, tak tovární baterie vydrží absolutně nejdýl :-).

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. listopad 2017, 15:13 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 dni

Přesně tak to píšu, že je tam od výrobce taková baterie, která zvládne to, co se od ní očekává ;)
Taky ale mezi řádky zmiňuji, že existují a jsou nastaveny výrobcem pravidla, za jakých ta výrobcem dodaná baterie bude fungovat. Také ale nepopírám (viz můj příspěvek výše), že alternátor nezvládne dobít o něco silnější baterii.
A dále jsem přesvědčen, když budu udržovat auto tak, jak je potřeba, tak to zvládnu i v zimě s origo baterkou.

Obrázek Spotřeba FORD Focus III Combi EcoBoost 92 kW / 125 HP

Naposledy upravil Honza68 dne sobota 11. listopad 2017, 15:29, celkově upraveno 1

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. listopad 2017, 15:26 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 4 hodiny

kratales píše:
Jasně a proto, že tam dávají ty nejlevnější, tak tovární baterie vydrží absolutně nejdýl :-).

Jasné! A preto tam lejú olej za 6 Kč/liter, aby tú stratu niekde dohnali, že?

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. listopad 2017, 21:08 
RS racing man
RS racing man
viac ako 2 týždne

kratales píše:
Ampéry a ampérhodiny samozřejmě rozlišuji, jen jsem to to ťukal po cestě na mobilu, tak jsem nad tím nepřemýšlel.

Uvádíš, že to čerpadlo tam stejně ten daný počet vody musí natlačit. Ano, ale pokud to to slabší čerpadlo dokáže a bude na to mít výkon (např. protitlak v bazénu). Druhá věc je určená časová jednotka, za kterou to čerpadlo to tam musí natlačit. Silnější čerpadlo bude logicky rychlejší. Tedy třeba za hodinu provozu tam čerpadlo A natlačí 1000l vody - tj. 100% a čerpadlo B 750l vody - tj. 75%. To stejné je u auta, které jezdí dálky a auta, které jezdí krátké trasy. Evidentně si neuvědomuješ, že existují i další proměnné, které s tím přímo souvisí a celý průběh ovlivňují.

Takže co dál?
Dyt timhle akorat porad potvrzujes to co pise uwa.
Tebe nezajima vykon cerpadla, ale objem toho bazenu. Takze kdyz to porovname s baterkou, tak na start, svetla, ohrev atd spotrebujes (jenom priklad na pochopeni) 20ah takze ze 100 ti zustane 80. V pripade 45 baterky ti zustane jenom 25. A do obou musis zase 20 dostat, tak proc pises o protitlaku, popripade odporech atd.?
A jestli teda podle kamaradu, to ten altik/cerpadlo nedokaze dodat za dobu te jizdy, tak to nedoda ani do te 45 baterky. Napr vrati jenom 15, tak mas v male baterce 40 a ve velke 95 tak co je asi lepsi?
Male baterky se davaji do aut z mnoha duvodu. Hlavni jsou hmotnost a s tim jdou ruku v ruce emise a spotreba atd atd
A hlavne i cena, kazda koruna se pocita....

Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 77 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. listopad 2017, 21:27 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 2 týždne

Díky všem za poznámky a názory. Vezmu tedy tu větší.

memento píše:
Suhlas s Jemarom.
Este daj pozor ci je prava alebo lava - na ktorej strane je plus kontakt.
Jazdim uz 35(?) rokov a zistil som to len pred cca 5 rokmi.
A pri tvojich kratkych trasach aj s prestavkami kup aj nabijacku.

Honza68 píše:
V každém případě ale několikakilometrové popojíždění po městě by tě mělo donutit čas od času udělat nějakou dálkovou cestu na dobití baterky. Pokud tedy nechceš dobíjet baterku v garáži nabíječkou.

Nabíječku už mám a teď pravidelně dobíjím a právě proto jsem uvažoval nad větší kapacitou, aby ta baterka nebyla tolik "v háji", než na tu delší trasu dojde a já nemusel tak často dobíjet.

memento a nebema - Dík za info s tím levá/pravá baterie. Zkontroluji hned při odběru, budu to kupovat tady v Ově.

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 51 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 12. listopad 2017, 08:49 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Tak jsem se dnes informoval u jednoho pána (dnes důchodce, ale předtím učil elektro) a víceméně má Uwa pravdu. Tímto tedy děkuji Uwovi za to, že měl čas tu s blbcem jako já ztrácet čas a snažil se ho ač marně přesvědčit :oops: :mrgreen: .

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 12. listopad 2017, 09:36 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 dni

Diskuze dospěla ke zdárnému konci a to je super.
Taky jsem se poučil a zdokonalil ;)
A votomtoje :)

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 12. listopad 2017, 10:33 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 24 hodín

RedysCZ píše:
Ahoj, oživím trochu toto vlákno.
Chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně koupě silnější baterie do Fiesty r.v.2005 1.3 51kW.
Mám tam nyní origo 43Ah 390A a uvažuji nad Bosch 52Ah 520A. Nad silnější baterkou uvažuji proto, že jezdím velmi krátké trasy. 90% do 10 - 15km, ale třeba nakupování u nás vypadá tak, že na 8km 3x startuju. Na vláknech, na které tady byly odkazy, jsem četl, že často měníte origo za origo, ale nikde jsem nenašel možnost koupit samotnou baterii o stejné či vyšší kapacitě, vždy pouze servisní výměnu, ps. jsem student a čeká mě nákup zimáku a dárku, tak proto škudlim peníze aspoň na té praci :-D). Další důvod dotazu je ten, že řešíte i dobíjení. Mám origo alternátor, ale neznám přesný dobíjecí proud.

Když to tedy shrnu, bude pro mě silnější baterie lepší (nebo vůbec použitelná) nebo mám koupit Bosch 44Ah 440A, která je nejblíže původní baterii?

Odkazy na baterie:

https://granex.cz/autodily/ford/fiesta- ... uctId=1150

https://granex.cz/autodily/ford/fiesta- ... uctId=1176

Původní original byla 43Ah u mě při Altíku co měl označení 105A byl poměr i při vypnutých spotřebičích takový že jeden start dokázal dobít 90% do 10-15 minut jizdy nebo volnoběhu(rozdíl tam je zanedbatelný) proto jsem šel opět do podobné 47Ah Exide premium ,a to jezdím hlavně město .Je fakt že pokud na 8km 3x startuješ nemáš šanci to dobít a pomohla by na to aspoŇ 100km trasa.Taky jsem koupil silnější Vartu silver(52Ah) měl jsem smůlu na kus (3roky a kaput) baterie prej není vhodná na město a lepší je Blue podle místních prodejců Varty.Ale na druhou stranu se musela dýl dobíjet a stejně i auto potřebovalo delší čas na dobití takže čím silnějšíbaterka tím delší časový problém s dobitím +když k tomu bylo v autě ledacos puštěné. To že baterie s menší kapacitou trpí v zimě víc? ano pokud není v garáži a auto startuje pouze 1x týdně ,pokud má pravidelný provoz tak zimu přežije v pohodě a stejně výrobce radí před a po zimě ji nabít na nabíječce mimo auto.Tak nějak mám pocit že to není o velikosti baterky a hmotnosti baterky (ten rozdíl půlkila na auto je šílený že) ale o tom jak auto umí rychle baterku dostat do stavu plného nabití nebo se k němu co nejvíc přiblížit. Měl jsem s toho spíš pocit že udržovat větší kapacitu je horší ať už dobíjením nebo nabitím samotným. Ale je to jen můj názor ,proto jsem šel s kapacitou raději dolů k originálu.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 85 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 12. listopad 2017, 18:49 
RS racing man
RS racing man
viac ako 2 týždne

,, Tak nějak mám pocit že to není o velikosti baterky a hmotnosti baterky (ten rozdíl půlkila na auto je šílený že) ale o tom jak auto umí rychle baterku dostat do stavu plného nabití nebo se k němu co nejvíc přiblížit. Měl jsem s toho spíš pocit že udržovat větší kapacitu je horší ať už dobíjením nebo nabitím samotným. Ale je to jen můj názor ,proto jsem šel s kapacitou raději dolů k originálu."

Ten rozdil mezi 44 a treba 52 je 2,8 kg.
Nemuzes brat ze je to rozdil jenom na tvem aute ale treba na milionu vyrobenych aut, takze o 2,8 milionu kg vic, takze o x tisic kamionu vic,ktere musi nekdo zaplatit. To same je to s emisema. Automobilka plati za každý gram, takze jestli je rozdil 1 gram, tak zase musis pocitat celej objem vyroby toho vozidla...

A ten tvůj pocit je porad stejnej i kdyz je to tu nekolikrat vysvetleno a pak i potvrzeno, ze to nema zadnej vliv ta velikost baterie( to co odeberes, musis dodat a je jedno do jak velke dodavas)?

Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 77 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 13. listopad 2017, 15:02 
RS racing man
RS racing man
menej ako polhodina

Honza68 píše:
Diskuze dospěla ke zdárnému konci a to je super. :)

Predsa napisem co som chcel: este za sociku S105 dost zle startovala v mrazoch. Sused vyuceny automechanik za zadne sedadla daval bateriu z nakladaku.
To uz nebol vacsi bazen, ale jazero. :mrgreen:

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 85 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 13. listopad 2017, 17:44 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 dni

Jj, to máš pravdu, to se dělávalo, na to si taky vzpomínám.

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina