Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Verze pro tisk

Ford Fiesta 2005 1.4 TDCI rachotí v převodovce, spojce ?
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 02. červenec 2019, 18:45 
čumil
čumil
menej ako 8 hodín

Zdravím, chci se zeptat, mám Fiestu 2005 1.4 TDCI a něco rachotí jakoby v převodovce, nebo na spojce. Když sešlápnu spojkový pedál, tak to přestane, jakmile ho pustím, začne to rachotit znovu. Je to vadné spojkové ložisko, nebo něco jiného ?

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 55 | Rok výroby: 1997 |
Dolů

Re: Ford Fiesta 2005 1.4 TDCI rachotí v převodovce, spojce ?
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 02. červenec 2019, 19:10 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 8 hodín

Ahoj, viděl bych to nejspíše na to ložisko a taky může být málo převodového oleje. Prosakuje olej u převodovky?? Taky by to chtělo vyměnit těsnění na hřídeli převodovky a samozřejmě olej. Tyto opravy nejsou nijak levné.... Prakticky to může být cokoliv, musel bych se s tím projet, ale to nejde. V tomto případě to jakoby cuká, když pustíš plyn ze zátahu na volnoběh a jakoby to cukalo... V nejhorším případě prosákne převodový olej do spojky a pak ti klouže. Už se mi tohle stalo a musel jsem to řešit.

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 125 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 02. červenec 2019, 21:40 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 8 hodín

Mě když se sypalo ložisko spojkové tak to vibrovalo půl roku do pedálu :D

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 02. červenec 2019, 22:23 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako hodina

Pokud to ztichne ve chvíli, kdy je spolkové ložisko sešlápnutím nejvíce zatížené,
ale přenos otáček do převodovky je přerušen,
viděl bych to spíše na něco v převodovce, třeba ložisko na jedné z hřídelí.
Při přizvednutém voze by mělo být slyšet, zda se zvuky ozývají z převodovky (staří machři poslouchali zdroj zvuku z bloků přes násadu na kladivo, kterou přikládali na blok a poslouchali, odkud se to nese)

Ford Cortina 1,6 OHV 1972 modrá
Wartburg 353 Tourist 1969 krémový
Trabant 601 lim.1967 zelený

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 1990 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 04. červenec 2019, 20:27 
čumil
čumil
menej ako 8 hodín

Díky za informace, asi to stejně budu muset rozebrat, tak potom uvidím. Za měsíc mi končí STK myslíte, že jim tahle závada bude nějak vadit ?

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 55 | Rok výroby: 1997 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 08. červenec 2019, 10:00 
čumil
čumil
menej ako 8 hodín

FTC píše:
Ahoj, viděl bych to nejspíše na to ložisko a taky může být málo převodového oleje. Prosakuje olej u převodovky?? Taky by to chtělo vyměnit těsnění na hřídeli převodovky a samozřejmě olej. Tyto opravy nejsou nijak levné.... Prakticky to může být cokoliv, musel bych se s tím projet, ale to nejde. V tomto případě to jakoby cuká, když pustíš plyn ze zátahu na volnoběh a jakoby to cukalo... V nejhorším případě prosákne převodový olej do spojky a pak ti klouže. Už se mi tohle stalo a musel jsem to řešit.

Takže včera jsem na to mrknul a převodovka je totálně zasr zašpiněná od oleje. Vypadá to, že olej prosakuje na jedné straně poloosy. V převodovce není olej. Snad to ložisko není úplně v háji, zkusím dolejt olej a uvidím co to udělá ( předpokládám, že zase vyteče, ale možná přestanou ty zvuky).

PS: Necuká to, kromě toho rachocení všechno funguje normálně.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 08. červenec 2019, 10:06 
čumil
čumil
menej ako 8 hodín

nebema píše:
Pokud to ztichne ve chvíli, kdy je spolkové ložisko sešlápnutím nejvíce zatížené,
ale přenos otáček do převodovky je přerušen,
viděl bych to spíše na něco v převodovce, třeba ložisko na jedné z hřídelí.
Při přizvednutém voze by mělo být slyšet, zda se zvuky ozývají z převodovky (staří machři poslouchali zdroj zvuku z bloků přes násadu na kladivo, kterou přikládali na blok a poslouchali, odkud se to nese)

Zjistil jsem, že v převodovce není olej, nevím jak dlouho, ale jak to začalo vyluzovat ty zvuky, tak už se s autem nejezdilo. Doufám, že po dolití oleje to bude OK. Samozřejmě budu muset přetěsnit poloosu. Snad to zmáknu, na autě si dělám všechno sám, protože mám špatné zkušenosti s autoservisem. Samozřejmě jsou i slušné autoservisy, ale zatím jsem takový nepotkal :misoo:

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 08. červenec 2019, 10:12 
čumil
čumil
menej ako 8 hodín

Protože předpokládám, že olej zase vyteče, nechci tam lejt něco drahého. Chci vyzkoušet jestli dolití pomůže, asi nic nezkazím, když na zkoušku použiju olej MOGUL TRANS 75W ?

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 08. červenec 2019, 10:31 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 8 hodín

Nezkazíš ;)

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 17. červenec 2019, 19:59 
čumil
čumil
menej ako 8 hodín

Takže po nalití nového oleje už v převodovce nerachotí, ale začal být problém s řazením. Hlavně z trojky na čtyřku a potom ze čtyřky na pětku, taky zpátečka má problém, nefungují synchrony, vždycky se ozvou zuby a někdy nejde zařadit vůbec.

Koupil jsem převodovku a chystám se na výměnu. Určitě dám nové těsnící kroužky poloosy, ale přemýšlím jestli, když už to budu mít rozdělaný, jestli měnit i spojkové ložisko a obložení. Problémy se spojkou nemám, ale auto má už najeto 230 000 km. Případně jak poznám, že už je lepší obložení a ložisko vyměnit ?

Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]