Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Verze pro tisk

Doporučte servis Praha nebo Valmez - FoFo trefil patník
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 09. leden 2018, 05:40 
čumil
čumil
menej ako týždeň

Co se stalo:
Můj Focus absolvoval nepříjemnou a hloupou nehodu a bohužel jsem neměl ani tu možnost si ho nabourat sám. Teď řeším následky a budu velmi vděčný za vaši pomoc.

Řidič udělal klasickou chybu a během zatáčení zároveň brzdil a podařilo se mu na mírně namrzlé cestě zablokovat kola. :shock: Tím pádem jsme jeli rovně a trefili kolem celkem vysoký patník.

Co z toho vyplynulo pro auto:

Kolo se posunulo o pár centimetrů dovnitř a dozadu, pokračovat po vlastní ose dál nešlo. Nehoda se stala asi ve 4:00 na mimoúrovňovém křížení v Žilině a odtahovka nás vyhodila v nějakém pochybném NONSTOP servisu v Bytči, kde jsem auto původně ani opravovat nechtěl. Ve zkratce mi to nakonec za 250 eur "opravili" nebo spíš zpojizdnili, ale Focus po tom zásahu není zrovna v plné kondici.

A kde je problém teď ?

1. Pravé přední kolo, ložisko nebo něco jiného v těch místech při rychlejší jízdě (nad 90 už to člověk pozná) znatelně hučí. Vůle v řízení, nebo že by auto nějak samo zatáčelo, to se neděje. Pocitově je to OK, ale zvukově to OK vážně není.
2. Jak se kolo při nárazu posunulo dozadu, tak narazilo do podběhu a trošku ho posunulo/ohnulo směrem ke dveřím. Tím se zmenšila mezera mezi karoserií a hranou dveří, takže se téměř dotýkají a dveře při otvíraní ošklivě vržou, po otevření je jejich hrana plech na plech s hranou karoserie.
3. Dveře řidiče ze záhadných důvodů nahoře nedoléhají. Nevím jestli je možné, že se nárazem nějak pokroutila celá karoserie, ale jeli jsme relativně pomalu (do 50kmh) a ostatní dveře fungují v pořádku. Mám podezření, že ty dveře nějakým způsobem vypáčili v tom servisu v Bytči aby se dostali bez klíčů* do auta, ale nevím a teď už to ani nezjistím.

*Vhledem ke špatné náladě po nehodě a zjištění že dřív jak v 7:00 se Focusem nikdo zabývat nebude jsme se na cestu domů :evil: vlakem :evil: (ano tady je prostor pro narážku "Fordem tam, vlakem zpět") značně posilnili alkoholem a jaksi jsem tam potom zapomněl nechat klíče od auta :D

Každopádně když člověk teď jede dálniční rychlostí, tak se k hučení kola přidává ještě aerodinamické hučení a vibrace od dveří řidiče. Při zavřených dveřích není problém mezi těsnění a střechu strčit špičku prstu.

OK, za blbost se platí a teď o co vás chci požádat:

Je mi jasné, že spousta lidí mi napíše ať to pošlu ze skály, koupím nové auto, už to neřeším a hlavně ať už nikdy nikomu nepůjčuju auto.

Ale...

Karoserie je prakticky bez koroze, už jsem vrazil spoustu peněz do generálky motoru, mám vyměněnou spojku i převodovku a od prosince mám udělaný nový posilovač řízení, nové brzdy a po třech letech mám konečně opravenou i klimatizaci. :D Prostě Focus byl před tím nešťastným patníkem nachystaný na sezonu 2018 a na svůj věk byl ve svělém stavu.

Poradíte mi prosím nějaký spolehlivý servis v Praze a okolí, případně Valašské Meziříčí a širší okolí, kde mi dokáží poradit, odhalit případné skryté škody a ideálně je i za rozumnou cenu odstranit ?

Naštěstí auto nepoužívám příliš často a utrpěl hlavně jízdní komfort, takže na opravu nějak zásadně nespěchám, ale zase nechci aby Focus někde půl roku stál na dílně a já nemohl jezdit vůbec.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 1999 |
Dolů

Re: Doporučte servis Praha nebo Valmez - FoFo trefil patník
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 09. leden 2018, 09:41 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
menej ako 4 hodiny

Ve Valmezu je Auto Kora, velmi dobrý servis, jsou taky jednou z mála smluvních karosáren pro pojišťovny, ten hlavní technik přijímací tam pracuje už přes 20 let, působí na mne velmi dobře. Není tam fluktuace pracovníků, takže by tam měli být zkušení technici. Pro mne je to první volba servisu, pokud bych už nemohla jezdit do toho svého v Ostravě. Sice to mám z ruky (60 km), ale důvěra v servis a jeho techniky je pro mne klíčová. Takže jsem je ještě osobně nevyzkoušela, ale při osobním setkání a prohlídce vozu na mne působil technik velmi dobře a znale. Nebála bych se jim auto svěřit.
Ale nevím, zda máš zájem o autorizovaný servis (Auto Kora je autorizák)...v Praze jezdí kamarádi do JC Auto a jsou velmi spokojení, pokud vím. To není autorizák.

Ford Fiesta ST+, 1,6 EB, 182k, 2014, orange molten Galerie, Blog
Ford S-Max, 2,0 TDCi, 2008, tmavá ink metal. Galerie
ex: Škoda Fábia II,Oktávia II,Fábia combi I, Felicia I., 1000 MB

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 09. leden 2018, 10:13 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

Ano, JC Auto můžu doporučit. Sice je to v Klecanech, což není úplně Praha, ale dá se tam snadno dostat busem z Kobylis :arrow: https://www.facebook.com/jcautoservis/

Obrázek
Obrázek Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 09. leden 2018, 13:48 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

I já doporučuju JC autoservis ;-)

Byl: Ford Focus ST170

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi 200k, Titanium S
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 10. leden 2018, 22:46 
RS racing man
RS racing man
Člen klubu
menej ako 4 dni

Já mohu doporučit www.autobilahora.cz
Dělají defakto jen Ford.
A potom Hoja servis v Sobíně. Mají vlastní geometrii, která leccos odhalí. Fakt kvalitní a levný servis. Navíc spolu oba servisy spolupracují.

Odesláno z mého WAS-LX1 pomocí Tapatalk

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 129 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]