Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
  Verze pro tisk

Re: Servis Brno
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 16. září 2017, 19:58 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Kde (by) jste se v Brně (mimo autorizáky) nebáli nechat udělat rozvody+vodní pumpu (FFI 1,6i)?
Díky, Miloš.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 1999 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 16. září 2017, 21:12 
RS racing man
RS racing man
menej ako týždeň

Čau, já bych se asi rozhodoval mezi Šindlerem a Bušinou. K Pavlíčkovi už bych nejel a nikoho jiného neznám (mimo autorizáky).
Ale vycházím z toho, že už jsem u nich něco dělal a asi to dopadlo dobře, ale nejsem žádnej odborník, takže neumím moc posoudit kvalitu a cenu díla.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 17. září 2017, 09:45 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Dekuji za odp. K Sindlerovi uz nejedu. Pred lety nezavolal a k tomu co jsme se domluvili vymenil veci za dalsich 6 tisic. Navic mi vyhodil KN dozivotni vlozku do popelnice (i kdyz jsem mel na boxu nalepku STOP).
Zkusim jeste variantu moje dily (2 vs. 6 tisic) a autorizak (nabidka za 3 za praci).
Milos.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 1999 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 17. září 2017, 13:52 
GT racing man
GT racing man
viac ako 2 týždne

K Sindlerovi bych taky uz nejel. Choval se k memu autu vselijak - ale urcite ne jako clovek, ktere by mel k autum, potazmo Fordum, pekny vztah...

Edit: taky na me po telefonu (mne teda zavolali) zkouseli vymeny ruznych dilu...tenkrat slo o brzdove desticky. Prislo mi to divne, tak jsem nesouhlasil a dobre jsem udelal - byly tak v pulce teprve.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 120 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 15. listopad 2017, 17:49 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Tak v Rasinu:
- nemeli problem s mou donesenou rozvodovou sadou INA (remen, nap kladka, sroub na kliku, cerpadlo, tesneni) = usetreny 4 tisice
- dnes mi jeste pretesnovali nejaky drobnosti za celkem na fakture 1000,- Kc a i pres tuto celkem malou zakazku mi auto umyli / vypucovali mejen zvenku ale i zevnitr... (mimochodem i dnes jsem mel svoje tesneni )
Chvalim!

Dolů

autorizovný servis Brno
sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 25. listopad 2017, 17:51 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Ahoj všichni, nemáte prosím někdo kontakt na někoho v autorizovaném servisu Ford? Potřeboval bych udělat diagnostiku, protože mně přestal startovat Max. ::-|::

edit Jemar - přesunuto a sloučeno

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 13. říjen 2018, 00:19 
ST racing man
ST racing man
menej ako 2 hodiny

Update:

Nemáte někdo aktuální tip na opravdu kvalitního automechanika v Brně-okolí? U S-Maxu MK2 v důsledku chrastění v motorovém prostoru a vibrací na volnoběh po šílené anabázi, která trvala cca. 1.5 roku, vyměnili klimakompresor, ale symptomy jsou zpět. Při pomyšlení, že to tam zase 5x povezu a pokaždé do bude v autorizáku stát týden, než možná na něco přijdou, na mě jdou mdloby.

Čili poptávám mechanika-diagnostika, který si to poslechne a řekne, že vadná je ta a ta součástka...

Najdu???

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 14. říjen 2018, 19:56 
RS racing man
RS racing man
menej ako týždeň

To vypadá, že potřebuješ dr. House pro auta. Bohužel nikoho takového neznám, ale taky bych potřeboval. Já jezdím buď k Šindlerovi v Maloměřicích nebo k Bušinovi v Kohoutkách. S Bušinou mám zatím o něco lepší zkušenost, ale House pro auta není ani jeden.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 28. listopad 2018, 08:12 
KAčátko
KAčátko
menej ako týždeň

Frozen - zkus RFAuto na Masné...

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 31. leden 2019, 18:24 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Ahojte, siel som k panovi Businovi v Brne pred par tyzdnami na vymenu oleja a poprosil som nech mi skontroluje aj zvysok auta, podvozok, brzdy atd. Pan Busina povedal ze vsetko je OK az na silentbloky zadnej napravy - neni to kriticke, ale cca do roka ich treba vymenit. A este mi tiekol olej z prevodovky cez gufero, tak to mi rovno aj opravil, dolial olej. Bol som spokojny. O par tyzdnov (dnes) som mal STK a udelili mi stav "docasne sposobile" pretoze silentbloky na prednej naprave potrebuju vymenu. Taka skusenost :))) Nechcem odsudzovat, mozno sa u p. Businu zastavim aj znova, len mi prosim niekto vysvetlite ako je toto mozne... :)

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 31. leden 2019, 19:36 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 hodiny

Vizuálně můžou vypadat dobře ale funkčně ne... na STK mají kyvné podlahy na čepy a silentbloky a tam to poznají. Navíc třeba mohli prasknout hned druhý den po kontrole v servisu :)

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 21. únor 2019, 18:16 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Nedá mi to, abych se nepodělil se zkušenostmi z opravy mého S-MAXu. Auto (již třetí v řadě) jsem koupil u autorizovaného dealera a tamtéž a nikde jinde jsem je celou dobu pravidelně servisoval.
V lednu 2018 jsem absolvoval servis u svého S-MAXu 1.6 ecoboost v 120 000 km. Součástí byla mj. i výměna svíček.
V červnu po najetých 134 000 autu při návratu z cesty začal prudce cukat motor. Auto jsem na laně odtáhl do nedalekého tehdy "mého autorizovaného servisu", kde zjistili, že se "sama" vyšroubovala svíčka na 3. válci a poté ji to vystřelilo ven i z kouskem závitu. Vzhledem k tomu, že dle tvrzení servisu se to stalo samo, jen obtížně jsem s nimi dojednával opravu a ještě déle na ni čekal (bez poskytnutého náhradního auta ..). Nakonec servis "vstřícně" opravu provedl asi po 2 týdnech na svoje náklady.
Oprava byla provedena (zřejmě z důvodu úspory nákladů) instalací heliko vložky prý velkým odborníkem na hlavě na válcích. Po nájezdu dalších ca. 2000 km motor začal dělat totéž, co před opravou (byl jsem asi 200 km od domova). Když jsem kontaktoval svůj autorizovaný servis, vstřícně mi doporučili, ať si zajistím odtah sám.
Vstřícný kamarád mi to odtáhl do zmíněného autorizovaného servisu, kde mi na druhý den na můj dotaz sdělili, že závada spočívá v zadření 3. válce motoru. Rovněž sdělili, že měřili tlak na všech válcích a na 2. válci je prý rovněž výrazně nižší tlak. Když jsem se ptal, čím taková věc může být, tak prý jízdním stylem, nebo nekvalitním palivem. Souvislost s instalací heliko vložky zcela odmítli.
Řešením pak měla být výměna bloku motoru za nový, nebo repas. Oprava ale měla započít asi za 2 týdny kvůli kapacitě.
To mi už došla trpělivost, auto jsem převezl k garážistovi. Ten proměřil tlaky a zjistil, že 3. 0. Zbytek válců OK, jen se podivoval, jak to měřili, když na krytkách svíček 1., 2. a 4. válce byl prach.
Po sejmutí hlavy zjistil nevratné poškození 3. válce. Sehnal jsem nový blok motoru. Mechanik zjistil, že hlava je v místě instalace heliko vložky velkým odborníkem 2x prasklá. Autorizovaný servis odmítl jakoukoliv odpovědnost ani poskytnutí nové hlavy. Sehnal jsem novou lehce jetou hlavu a nechal opravit - celkové náklady ca. 90 tisíc z mé kapsy.
Tímto bych chtěl poděkovat firmě Rašino (servis Kuřim) za kvalitní servis a zákaznický servis zákazníkovi, který tam jezdil 16. let.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 21. únor 2019, 19:35 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako hodina

Autorizovaný servis je dneska už snad záruka toho, že neudělají nic pořádně. A ještě za 4x tolik peněz.
Servisní knížka a servis FORD=majitel platil za nepéči...
Ale u jiných značek je to stejné. Kolega jezdil do škodovky kdysi s jedničkou Fabii a na garancce měnili svíčky. Akorát že jen na faktuře... :ultrahappy:

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 22. únor 2019, 07:35 
RS racing man
RS racing man
Člen klubu
menej ako týždeň

Aha, Rašíno... Tak to mluví za vše :D

MINI ONE 1.4 r.2008
BMW Z4 Roadster 2.2i R6 r.2004
VW Golf MK3 GTI 2.0 8v Cabrio r.1993 (rebirth)

Ford-Team.cz

Obrázek
Obrázek

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 22. únor 2019, 14:27 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Abych nezapomněl,

v průběhu opravy si garážista nebyl úplně jist seřízením motoru. Protože v té Kuřimi měl kohosi známého v lakovně, požádal ho o zprostředkování kontaktu na jejich motoráře. Odpověď zněla, že ten poslední, co to uměl odešel v červenci 2018 a ten co zůstal se vyjádřil, že je to práce na 1/2 - 1 den a namísto pomoci nabídl vytištění příslušného servisního manuálu.

Taky jsem se zapomněl zmínit o přejímacím technikovi, který tam působil ca. celkem 2 roky do tuším konce srpna 2018 - skvělý člověk - pokud bych hledal někoho, kdo by naší firmě měl pomoci přístupem:
- zdvořilost
- paměť na to, co si člověk objednal
- provedení věcí bez objednání a schválení zákazníkem (výměna baterie)
Okamžitě jej zaměstnám.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]