Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
  Verze pro tisk

Re: EGR ventil 2.0Tdci 103Kw
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 22. leden 2018, 18:01 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

egr,turbo,klapka

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 22. leden 2018, 22:26 
ST racing man
ST racing man
menej ako 4 hodiny

Mne sa to po problémoch s DPF tiež stalo, technik povedal, že je bezmocný... Nevedel si dať ďalej rady. DPF som mu dodal aftermarketový. Osadil, vymenil pletenec, tesnenie a nič...
Zobral som auto, vyčistil aj DPF, ktorý vraj bol K.O. a zabetónovaný a postupne skúmal problém... Musel som sa trochu do toho dostať, nebolo inej cesty. Pre podozrenie s úpravy máp ohľadom DPF off, a závad som si dal prehrať soft. Potom už zobrazovalo aj konkrétne chyby. Diagnostikou som zistil, že Diferenciálny snímač tlakov, je vadný. Ukazoval úplne divné hodnoty tlakov pred a za filtrom. Kúpil som z UK ( eBay ) Došiel síce za pár dní, no nebol dobrý a to som už hľadal problém inde... Nakoniec som ho poslal späť a kúpil z vrakoviska použitý. Po osadení a resete všetkých hodnôt okolo dpf sa auto rozbehlo správnym smerom :-) Už to potom bola brnkačka. Tak som mal čas aj na čistenie filtra a nejaké testy... Po výmene som ešte urobil statickú regeneráciu a vymenil olej. Je tam teraz aftermarket dpf za 200,-€ a do mesta na krátke trate bez problémov. Má omnoho menšiu filtračnú mriežku niečo viac ako polovica pôvodného origo filtra. Emisnú to prešlo v pohode, hodnoty boli ešte do limitu ďaleko. Regeneruje okolo 600-700km priemerne a tlaky sú v poriadku. Nemám s ním problém. Napokon doma je v rezerve origo filter, ale nehodlám ho osadiť. Jazdím extrémne krátke trasy do 10-15km. Vedieť niektoré veci pred kúpou auta, tak by bola určite iná volba. Nehodlám ho predať, pri dodržaní podmienok prevádzky a požiadavkám mu dávam to, čo potrebuje. Olej max 10.000km. A všímanie si hlavne správanie motora...

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 22. leden 2018, 23:19 
ST racing man
ST racing man
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Hodně si hlídej olej... a opravdu si kontroluj provedené regenerace. Já na to málem dojel...
držím ti palce ať nemáš podobný problém ... :palecnahoru:

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 08:38 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

vcera jsem volal do forda a filtr stoji 18200kc mam v hojzlu i ten pletenec a musim nejspis koupit i teplotni cidlo to stoji kolem sedmi ja myslel ze se do 30000kc vejdu a ani nahodou s praci to bude cca 35000kc a takhle to dopada kdyz koupis auto od kretena

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 09:55 
RS racing man
RS racing man
Člen klubu
menej ako 4 dni

Tak u toho mého problému,je vše ok,známí byl včera na těch opakovaných emisích a prošel.Sice kouřivost prý 0,47,takže vlastně tak,tak,že prošel ;-)
Ale před vyčištěním a resetu egru,byla přes 1,takže super.
Jen pro info ;-)

GALÉRKA:http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic.php?p=715127#p715127

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 11:35 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

podle me ege na mereni emisi nemuze mit vliv jelikoz ty se meri na volnobeh a na max otacky a v obou pripadech je egr zavrenej a kdyby nebyl tak je prece je namontovan do aut aby zlepsil emise takze s otevrenym by emise meli byt jeste lepsi

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 14:17 
RS racing man
RS racing man
Člen klubu
menej ako 4 dni

Tady je něco o emisích a egr,koukni ;-)
Dokonce je napsané,pokud tě vyhodí,jako první má člověk kouknout na egr ;-)
https://www.auto.cz/mereni-emisi-v-roce ... uje-112591

GALÉRKA:http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic.php?p=715127#p715127

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 16:49 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Spark píše:
Mne sa to po problémoch s DPF tiež stalo, technik povedal, že je bezmocný... Nevedel si dať ďalej rady. DPF som mu dodal aftermarketový. Osadil, vymenil pletenec, tesnenie a nič...
Zobral som auto, vyčistil aj DPF, ktorý vraj bol K.O. a zabetónovaný a postupne skúmal problém... Musel som sa trochu do toho dostať, nebolo inej cesty. Pre podozrenie s úpravy máp ohľadom DPF off, a závad som si dal prehrať soft. Potom už zobrazovalo aj konkrétne chyby. Diagnostikou som zistil, že Diferenciálny snímač tlakov, je vadný. Ukazoval úplne divné hodnoty tlakov pred a za filtrom. Kúpil som z UK ( eBay ) Došiel síce za pár dní, no nebol dobrý a to som už hľadal problém inde... Nakoniec som ho poslal späť a kúpil z vrakoviska použitý. Po osadení a resete všetkých hodnôt okolo dpf sa auto rozbehlo správnym smerom :-) Už to potom bola brnkačka. Tak som mal čas aj na čistenie filtra a nejaké testy... Po výmene som ešte urobil statickú regeneráciu a vymenil olej. Je tam teraz aftermarket dpf za 200,-€ a do mesta na krátke trate bez problémov. Má omnoho menšiu filtračnú mriežku niečo viac ako polovica pôvodného origo filtra. Emisnú to prešlo v pohode, hodnoty boli ešte do limitu ďaleko. Regeneruje okolo 600-700km priemerne a tlaky sú v poriadku. Nemám s ním problém. Napokon doma je v rezerve origo filter, ale nehodlám ho osadiť. Jazdím extrémne krátke trasy do 10-15km. Vedieť niektoré veci pred kúpou auta, tak by bola určite iná volba. Nehodlám ho predať, pri dodržaní podmienok prevádzky a požiadavkám mu dávam to, čo potrebuje. Olej max 10.000km. A všímanie si hlavne správanie motora...

kde mi přehrajou soft ,cena?

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 17:24 
ST racing man
ST racing man
menej ako 4 hodiny

Priamo vo Ford servise. Alebo ľudia s IDS a podobnými zariadeniami.
Ja to urobiť viem, no máš to veľmi ďaleko...
Najlepšie by bolo kontaktovať Zaquika v CZ. Cenu si dohodni osobne.
Prípadne zainvestuj do kábla...

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 18:56 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Jakej kabel máš na mysli? Mám ELM327 bílej a v telefonu torque.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 21:03 
ST racing man
ST racing man
menej ako 4 hodiny

Elm xx (similar) je dobrý kábel, dá sa s ním urobiť veľa. Nie však flashovanie jednotiek...
Hw by to podporoval, cez elm ide v pohode upgrade IPC ( convers+ ) len podpora ostatných vecí neexistuje. Treba niečo, čo dokáže podobne aktualizovať jednotky ako IDS.
Každý soft, podporuje prevažne svoj kábel, spätne sú niektoré kompatibilné so softvérom ako focccus, FORscan...
Potreboval by si prehrať aspoň 2 jednotky, PCM a IPC...

Obrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 21:13 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Tak to čumím :shock: jěště tomu rozumět.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. leden 2018, 21:14 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

musím říct švagrovi aby mi to vysvětlil dělá s počítačema.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 26. leden 2018, 10:55 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

tak jen pro info, vuz opraven komplet me to stalo 35000kc a s autem jsem se uz nesvezl mechanik co to opravoval se me hned po zkusebni jizde zeptal ..co za to chcete? to je jako nove auto ja zrovna takove schanim .. pan me potesil a domu jsem jel vlakem, tak jsem udelal presne to co se rika fordem tam vlakem zpatky ..jen pro legraci.. tak jen bych chtel upozornit ty co schani takove auto at si daji pozor a nedopadnou jak ja se stratou 80000kc behem trech mesicu s najezdem 3000km. kupte si benzina a nebudete mit takove starosti a ve finale bude jezdit ani ne za pulku co s naftou ta nevydrzi a je draha na provoz jak nic jineho.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 26. leden 2018, 11:04 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 hodiny

To je dobre :D ja to říkám furt, že nafta patří na pole a do kamen :D

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]