Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Verze pro tisk

Ford S-MAX - kolísání otáček
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 10. říjen 2020, 16:45 
čumil
čumil
menej ako 2 dni

Dobré odpoledne,

již jednou jste mi zde pomohli, zkouším tedy štěstí podruhé. U mého S-MAXe dochází poslední měsíc k ,,podivnému" kolísání otáček a pocukávání auta. Dochází k němu pouze pokud zcela ,,pustím" pedál plynu a auto zpomaluje. Kolísání je tím výraznější, čím více auto zpomaluje (okolo 100 otáček). Pokud mám nohu na plynu, brzdě, ke kolísání nedochází. Stejně tak otáčky nekolísají na volnoběh, neutrál. Zároveň to auto nedělá při studeném motoru, ale až po zahřátí.
S-MAX, 2,0 diesel, 103 kW, Powershift. Celá převodovka byla před cca. 3 měsíci vyměněna (bez pár korun 60 tis.). Auto už mi prolezli ve dvou servisech, vyjma poškozeného kabelového svazku, který byl vyměněn nic nenalezli. Diagnostika čistá - jak motoru, tak převodovky. EGR, DPF, vstřiky....nic. Domněnka posledního autoservisu je, že to bude opět v převodovce. V pondělí ještě vyměním autobaterii, která mi poslední dobou hlásí nízké napětí, nejezdím-li s autem denně.
Nemá někdo, prosím, nějaký tip? Problémy se řazením jinak nepociťuji. Je pochopitelné, že při takovém kolísání se občas převodovka chvilku hledá.... Všem díky za případnou odpověď.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 14 |
Dolů

Re: Ford S-MAX - kolísání otáček
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 11. říjen 2020, 09:56 
KAčátko
KAčátko
menej ako 4 dni

Zkousel si volnobezny ventil?

Typ auta: Ford Custom Transit / Tourneo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 125 | Rok výroby: 1999 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 11. říjen 2020, 13:08 
čumil
čumil
menej ako 2 dni

To se mi moc nezdá. Na volnoběh, případně při přeřazení na N za jízdy, otáčky nekolísají..

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 14 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 16. říjen 2020, 12:31 
čumil
čumil
menej ako 2 dni

Tak překvapivě pomohla výměna baterie, byla ještě původní, špatně dobíjela, nedržela napětí. Po výměně už týden klid. Tak snad to vydrží.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 22. říjen 2020, 16:02 
čumil
čumil
menej ako 2 dni

Tak radost byla předčasná, po týdnu krátkých tras jsem vyrazil na chalupu a po úplném zahřátí motoru - cca. 50 km opět to samé...:_( Opravdu nikoho nic nenapadá, prosím?

Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]