Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Verze pro tisk

Re: Nezávislé topení
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 22. listopad 2020, 08:36 
KAčátko
KAčátko
menej ako hodina

Dík za odkaz, vidíš, v manuálu pro další generaci jsou sdílnější. Uvádí tam cílovou teplotu 80°C, tak pro S-maxe Mk1 to bude možná stejné. Celkem pokrok je ta možnost nechat foukat ventilaci ještě půl hodiny po vypnutí webasta. Mk1 tuhle možnost nemá.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 147 | Rok výroby: 2012 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 22. listopad 2020, 16:21 
KAčátko
KAčátko
menej ako hodina

Tak vyzkoušeno i přihřívání za jízdy. Zaškrtnul jsem políčko Aux heater a po nastartování se bufík rozběhl. Byly 3°C, během chvíle se motor ohřál. Super.
Na displeji to ale nijak zobrazeno není, že buf pracuje, jako třeba v módu Park heater.

Doplňuji slíbené fotky. Fotek rozebraných bufíků je na netu hafo, tak jen to co považuji za důležité:
Odpojení hadic topného okruhu - na rusácích psali o jedné demontáži, při které hadice zmršil nějakej mekánik od Mercedesu, kterej tenhle systém neznal. Šedivé pojistné kroužky stačí jen prsty pootočit proti směru hodinových ručiček a kolínka s hadicemi jdou celkem lehce stáhnout. Nic nepáčit šroubovákem nebo sikovkama:
Příloha:

A.jpg [ 65.24 KiB | Zobrazeno 201 krát ]

tady lepší foto z ebaye:
Příloha:

hose.JPG [ 29.27 KiB | Zobrazeno 201 krát ]

Hořák byl relativně čistý, jen nahoře v hořáku dva napečené cucky karbonu - co jsem vyškrábal a vysypal, je na poslední fotce.
Příloha:

B.jpg [ 52.28 KiB | Zobrazeno 201 krát ]

Příloha:

C.jpg [ 95.19 KiB | Zobrazeno 201 krát ]

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 147 | Rok výroby: 2012 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 23. listopad 2020, 23:02 
čumil
čumil
menej ako týždeň

Bohužel mne taky S-MAX (2015-) nezobrazuje když "Aux heater" (Automatický režim) topí.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 142 | Rok výroby: 2020 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 27. listopad 2020, 00:17 
čumil
čumil
menej ako 2 dni

Připojím se a možná hloupě se zeptám....mi se v menu ukazuje jen Aux heater...zkřížkuji a jede, ale....tzn., že mi to asi nejde programovat...jde to nějak předělat????...mám 3/2010 před fcl. .....jinak motor je tedy zahřátý za chvilku, ale lepší je ho přihřát před startem.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 129 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 27. listopad 2020, 09:28 
KAčátko
KAčátko
menej ako hodina

Tuhle položku "Park heater" úplně dole pod "Setup", tu tam tedy nemáš?
Příloha:

park.jpg [ 23.06 KiB | Zobrazeno 139 krát ]

po rozkliknutí:
Příloha:

park1.jpg [ 23.29 KiB | Zobrazeno 139 krát ]

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 27. listopad 2020, 12:22 
GT racing man
GT racing man
menej ako polhodina

Asi nie, tipujem starý hnusný červený Lcd...

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 27. listopad 2020, 16:51 
čumil
čumil
menej ako 2 dni

Ano mám lcd červený :roll: , ale nějak to neřeším...nevadí mi to....setup je poslední, pak jdu doprava a v nabídce je tam jen to, co jsem popisoval.
PS: :P pro mne je důležitější než displej, aby vše fungovalo...a funguje....jelo...ta 2,2 jede krásně a už se těším na jaro, až vyrazím i s bydlíkem. :D :misoo:

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 129 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 27. listopad 2020, 17:08 
GT racing man
GT racing man
menej ako polhodina

To je ok, mám podobné prianie. Aby všetko fungovalo správne a nikdy som nemusel vrátiť späť starý a hnusný panel. Ja som ho mal v bielom podsvietení.
Mimochodom áno výborná vec je predohrev auta pred štartom v zime.
Ideálne je mať jednotku Telestartu a diaľkové ovládanie. Ráno sa chystám von, kým sa oblečiem z balkóna stačím predohrev a po nasadnutí za 10-15 min. je auto vyhriate a netrpí motor a komponenty ako pri studenom štarte pri mínusových teplotách.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 27. listopad 2020, 18:30 
KAčátko
KAčátko
menej ako hodina

Manželka chodila kolem mě když jsem opravoval bufa a prej proč se na to nevyprdnu, dyť nám vždycky stačil výhřev čelního skla a bla bla bla...od toho víkendu s tím jela třikrát. Pokaždé si ráno přes dálku vytopila auto a libovala si jaké to je :D

KarelIvan: a co to teda vylepšit tím dálkovým ovládáním telestart jak píše Spark (nemohla by tam být kabelová příprava?) a nebo nějaký webasťácký spínací hodiny?

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 27. listopad 2020, 19:39 
čumil
čumil
menej ako 2 dni

Asi se zastavím k odborníkům a oni poradí...uvidíme....a díky za reakce. ;)

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 27. listopad 2020, 20:03 
KAčátko
KAčátko
menej ako hodina

Tak držím palce a pak dej vědět jak jsi to nakonec vyřešil :palecnahoru:

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina