Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

Servis - vyřazení DPF
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 17. červen 2013, 20:26 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Ahoj,
definitivne jsem se rozhdl nechat vyradit DPF. Doporuci nekdo vzykouseny servis kde to delaji.
Ma nekdo kusenost s s Xtuning http://www.xtuning.cz/?
diky za radu.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 80 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

Re: Servis - vyřazení DPF
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 18. červen 2013, 16:54 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Ptej se na co chceš, dělám pro ně na Mladoboleslavské pobočce a DPF mám taky venku ;-)

Byla: Škoda 130L 43kW r.v. 1985 béžová

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 100 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 18. červen 2013, 20:39 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

1. Co STK a emise?
2. Dľlá se pťi tom nľjaký zásah do dat turba - tlaky apod. Pťedpokládám, že když ne, docházelo by k vľtšímu opotťebení?
Díky

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 80 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 18. červen 2013, 20:40 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Sorry - slovenská klávesnice ť=ř ::D::

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 19. červen 2013, 19:04 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Tak to vezmeme popořadě od popisu úpravy, co se zlepší, co se zhorší a co by mohl být problém.

1) Úprava spočívá v mechanickém odstranění DPF a v softwarové úpravě řj., kde se deaktivují mapy spouštějící regeneraci podle signálu ze snímače tlaku před/za DPF a podle ujetých km. Neupravuje se turbo ani nic jiného. Předpokládám že narážíš na vyšší plnící tlak turba pro motory s DPF. Turbo je mechanická součástka a to jaký dává tlak je dáno prouděním výfukových plynů a geometrií jeho lopatek. Tady pomocí změny sw nejde nic udělat. To by se musel snížit max výkon motoru, aby klesl tlak výfukových plynů a turbo se tolik neroztáčelo. Ale to nedoporučuji.

2) Po odstranění DPF odpadne problém s ředěním oleje naftou při regeneračních cyklech. V takto zatíženém oleji se tvoří víc karbonu a ten působí další problémy. Například se připéká na hřídelku turba a vytvořená karbonová usazenina vydírá ložiska. Takže odstranění DPF turbu a i zbytku motoru spíš pomůže. Dále ti o něco klesne spotřeba, protože motor spaluje díky absencím regenerací méně nafty. Zlepší se pružnost motoru a především zátah od nízkých otáček. DPF je totiž poměrně velký špunt ve výfuku.

3) Zhorší se samozřejmě kouřivost motoru. Kvůli tomu tam DPF ostatně je. Nicméně můj Focus zatím na emisích prošel bez jakékoliv problému. Pokud je motor v pořádku, neměl bys mít problém. Po sešlápnutí plynu se určitě neobjeví oblak kouře za autem. Ale neplatí to o všech motorech. Některé bez DPF nemají šanci projít.

4) Problém každopádně nastane, pokud s vozidlem vyrazíš do zahraničí nebo se u nás změní legislativa. Pokud toto nastane, všem zákazníkům zaručujeme bezplatné vrácení sw do původního stavu no a DPF si holt budou muset zaplatit. Ale to ostatně i pokud by ho vyměnili rovnou. Dále to moc neprospěje životnímu prostředí. Saze přeci jen nejsou nic moc.

Abych to nějak shrnul, odstranění DPF motoru hodně ulehčí, ale to neplatí o ekologii. Ikdyž by se zde dalo hodně polemizovat, co je za ekologii spálit kvůli sazím víc nafty, než je potřeba a principielně vyvážení sazí za město. Ale to je na jinou diskuzi. Takže pokud opravdu chceš DPF ven, tak si určitě ověř záruky, které jsem popsal.

Co se týče různých postupů regenerací nebo čištění, tak jestli na tomto fóru bude mít někdo ověřeno, že nabízené postupy fungují, ať dá vědět. Samotného by mě to zajímalo, protože se postupně objevují lidé zkoušející ledasco a nakonec stejně DPF chtějí vyndat. Takže jsem k tomu stále dost skeptický.

No snad jsem ti nějak pomohl ;-)

Byla: Škoda 130L 43kW r.v. 1985 béžová

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 100 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 05. říjen 2020, 19:36 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Ahoj potřebuji poradit s DPF filtrem Transit 2012 103 KW.Koupil jsem ho v červnu a teď mi začal kouřit ( šedý dým) vyměnili jsme turbo,vstříkovače a pořád stejný.Po připojení na diagnostiku nelze jistit stav DPF ani vstřikovačů.Jediný co měnapadá že někdo upravil softwer ŘJ motoru právě kvuli plnýmu DPF.Chci ho tedy na zkoušku vyřadit a nevím kde odpojit sondy.Jestli se projeví chyba motoru a nebo DPF.Máte s tímto někdo zkušenost ?
Díky

Typ auta: Ford Transit | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2012 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 05. říjen 2020, 19:46 
GT racing man
GT racing man
menej ako polhodina

Vaporizer je v akom stave?

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina