Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Verze pro tisk

Ford-club. Kam směřujeme?
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 12:09 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako hodina

Vážení přátelé,

nějak se tu schyluje k bouřce, která být rozhodně nemusí. Už se tady s vámi trápím přes osm let, něco jsem už zažil a myslím, že pro klub i něco málo udělal. Myslím, že toto vše, mi dává tak nějak právo k tomu, abych vyjádřil svůj názor nejen k tomu, co se nyní děje kolem srazů, ale i obecně.
Dnešní doba přeje individualismu. Jak hezké by bylo mít jeden klub příznivců této značky v republice. Nikdy se to ale nestane, to mi věřte. Jednoho dne jich bude ještě víc než dnes a po čase každý z nich zjistí, že to nějak nejde dopředu a postupně vše ztrácí na síle. Nakonec to přejde do ztracena a rozplyne se v internetové říši. Tohle se prostě dít bude.

Myslím, že naše srazová vize ohledně konání srazů na různých místech je jediná možná, jak udržet zájem členů o srazy i do budoucna. Všechny srazy, ať už regionální nebo celorepublikové konané dlouhodobě na jednom místě nemají šanci na přežití. Nejde jen o to setkat se starými známými nebo nováčky, ale také poznat nové prostředí a mít možnost stále nových zážitků. Bohužel to sebou nese i úskalí, se kterými se vyrovnat není vůbec jednoduché. Ideálních míst ubývá, těžko se hledají nová. Je to i kvůli stoupajícím nárokům na pohodlí a komfort. Bohužel dnešní kempy jsou na tom tak jak jsou a s tím asi moc nenaděláme. Nerad bych se ale jednou dočkal celorepublokového srazu v pražském Hiltonu. Naopak docela často rád vzpomínám na "nulťák" v Ostrožské Nové Vsi. Tenkrát tam byl kemp, nebál bych se říci, na samém okraji konfliktu s hygienou. Všichni jsme to přežili i proto, že tam byla bezva parta lidí. Pokud máme být v budoucnosti na srazech rozstrkáni po okolních hotelích a apartmánech, asi to srazové atmosféře moc nepřidá. Nebál bych se délku srazu i zkrátit na tři dny, třeba vždy pátek, sobota a neděle. Tři dny bez komfortu se určitě dají přežít a ještě posílíte imunitní systém.... :misoo:

Další narůstající fenomén je letiště. Vůbec nic proti tomu memám, kdo chce nechť se dosytosti vyblbne a nějaký ten adrenalin spálí. Jen se mi zdá, že postupně stoupá tlak na to, aby v blízkém okruhu od srazu bylo i letiště. Asi by nebylo dobré, aby ten tlak přerostl do situace, kdy podle letiště budeme vybírat kemp. Věřím, že tato věta se bude těžce nelíbit a snese se na mě vlna, ještě nevím čeho všeho. Neříkám, že se tak děje, nýbrž že mám pocit, že tlak rok od roku sílí.

Možná by vyšší účast na srazech podpořily i větší finanční injekce do celorepublikových i regionálních srazů. Rozpočet klubu to v rozumné míře unese.

Strašák jménem Facebook.
Máme tu další žhavé téma. Přiznám se, že nejsem příznivcem sociálních sítí, a to nejen proto, že jsem starej a skoro plešatej dědek, ale když to vidím i u nás doma, co času tím moderní člověk stráví, je mi to líto. Je to další rozmělňování a skupinkaření forďáckých příznivců. Je mi jasné, že započatý trend bude nadále pokračovat a jednoho krásného dne nás "Matrix" pohltí všechny. Bráním se tomu všemi dostupnými prostředky a pokud to jednou nastane, zůstanu se svým Fordem sám.....

Asi bychom měli doplnit vedení klubu, jamaka, maroš i Tad jsou v podstatě dlouhodobě mimo. S tím samozřejmě nabízím i svůj post těm zájemcům, kteří budou mít více elánu do změn než mám já. Přece jen je třeba přiznat, že už to není co bývalo a je třeba trochu vedení klubu omladit...

Na závěr jednu důležitou věc. Když už se ten sraz na Slovensku koná a nemálo lidí se ze všech sil snaží, aby dopadl co nejlépe, nekažme jim tu práci a naopak pomožme jim, jak jen to jde. Oni určitě ocení, když přijede spousta lidí, ať už dorazí z jakéhokoliv klubu a všichni budou spokojení. Je to pro pořadatele i pro pořádající klub vůbec to nej, co si mohou přát.

Tento svůj post jsem s nikým nekonzultoval a tedy je sepsán jen a pouze za mou osobu.

Rád bych vyvolal diskusi o představách budoucího fungování klubu, připomínám plodnou diskusi bez invektiktiv. Jen tak dokážeme opět ten motor nastartovat a pohnout se z místa.

Jemar

KA - Deep Rosso GALERIE

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

Re: Ford-club. Kam směřujeme?
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 12:28 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Velmi pěkně sepsáno, to musím říct na úvod.

Co se týče budoucího směru, možná by nebylo od věci, v uvozovkách, klub podělit na menší jednotky - kupříkladu kraje či okresy.. ono přijet na první sraz na celorepubliku, kde bude miliarda lidí, to asi vážně není úplně sranda. Místo toho ale přijet třeba na středočeský sraz, pak český (moravský či slezský), postupně poznávat lidi, a pak za rok třeba na celorepubliku, to si myslím, by začleňování pomohlo. Třeba čtvrtletně se sejít někde venku na jeden den, probrat auta, ženský či životy a nesedět v hospodě u piva, to by byla moje představa. Krajánci by to neměli tak daleko jako na Slovensko a třeba by to přitáhlo více lidí.

Já jsem třeba vděčný za Pražské měsíční srazy, poznal jsem pár lidí, ale od té doby vidím každý měsíc jen těch pár stejných tváří (tím neříkam, že by se mi nelíbily) sedět u piva či džusu, a "vztah ke klubu" se nikam neposouvá, nepoznávám osobně další a další členy - nepočítám virtuálně zde na fóru.

Jinak ale nechci kritizovat nebo něco měnit - snad jen chování některých uživatelů mi často přijde jako chování dětí ve škole či ženských v přechodu (nic ve zlém :-D ) - do krve se hádat kvůli píčovinám či se bůhvíjak osočovat, zvlášť s někým, koho ani neviděli, mi přijde, že akorát kazí atmosféru a vztahy v klubu.

Nikomu neberu právo na názor. Každý má právo jej vyjádřit a proto by neměl být poté napadán, pokud se zrovna neshoduje s názorem většiny, nebo jednotlivce odhodlaného k bitvě. Pojďte diskutovat, ne se dohadovat. Je to diskusní fórum, ne dohadovací.
Celá tahle situace totiž nevznikla kvůli účastem na srazech nebo přijímání nováčků - ale kvůli tomu, že se tu takhle dohadujeme.

Toť můj nováčkovský názor

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 16:11 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 24 hodín

Facebook a moje názory , co se jeho týče jsou dost známé ,ale když už,tak.......
.....mě hodně mrzí to,že i na tom zde prokletém FB máme jako klub stránku,která je skoro 2 roky bez jediného příspěvku.Kdyby se to tam rozhýbalo,byla možnost tam dávat základní informace o srazech a jiných aktivitách klubu s tím,že bližší info bude přímo zde atd,tak si myslím,že by to klub taky trochu nakoplo zpět do stavu před 6 roky,kdy jsem se tu ukázal poprvé.
A věřte,že když se to zpřístupní jako jiné stránky,tak pořádek se tam nechá v pohodě udržet.....mám s Petersem56 skupinu C-MAX CZ/SK,a dokážeme si tam pořádek uhlídat....nevhodné příspěvky mazat,ti,kteří se neumí chovat ze skupiny vyloučit atd.
Jde to,takže důvod na to,proč nelze zadávat příspěvky ve skupině,který mi byl kdysi sdělen (nevhodné příspěvky atd. od jiných,reklamy a jiný spam) je pro mě .
Plno lidí tam pod poslední příspěvek na sraz motokár psalo dotazy,protože jinak to nelze....přidám jsem screen.
Zpřístupněte na začátek skupinu na FB tak,aby tam mohli lidi zadávat dotazy,fotky,příspěvky,jako je to normální jinde,a uvidíme,zda to fóru pomůže.....
Problém fóra je totiž nejvíce v rychlosti odpovědí.Tu na FB máte skoro ihned.
Tato možnost fóra likviduje.....není potom tedy problém na dotaz,který už třeba na fóru padl na fb stránce hodit v odkazu.....tazatel se pak může podívat.
Jednoduše prostě tu klubovou stránku tak nějak propojit s fórem.

Co se týče srazů,hlavně celorepubliky,tam plně souhlasím s Jemarem a klidně mu to podepíšu.Na Seči o tom také padl malý rozhovor.

Letiště jde mimo mě,takže k tomu se nijak vyjadřovat nebudu....stejně ho všichni zainteresovaní znají.

Do vedení klubu nemám co kecat....jsem jen řadový člen - "jitrnice" :)
Takže já měl asi nejvíce k problému Sociální síť vs Klub,a ten jsem tu rozepsal.

A co se týče některých odpovědí na možnou účast "neklubových" lidí,tak tam ať si každý udělá obrázek dle svého......ale některé odpovědi by si měli pisatelé nejdříve sami přečíst,protože sem občas zavítá i nový člověk,a nemusí pochopit ten text tak,jak byl myšlen. ::-|::

JE: Ford Focus ST-Line - 2016 * 1.5 ecoboost * 110kW * 150 hp - Iceberg Blue
BYL: Ford C-Max - 2007 * 1.8 * 92kW * 125 hp - Black Panthers

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 16:21 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 24 hodín

Screeny:

Kdo má přístup na FB,ať se podívá sám.....ono to totiž vypadá i dost směšně,a klubu to dobrou reklamu nedělá. :(

Je to jen část příspěvků-dotazů pod úplně jinou akcí.

Přílohy:

Screenshot_1.png [ 287.36 KiB | Zobrazeno 10377 krát ]

Screenshot_2.png [ 157.55 KiB | Zobrazeno 10377 krát ]

Screenshot_3.png [ 202.26 KiB | Zobrazeno 10377 krát ]

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 16:26 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Facebookova stranka je pouze jakymsi doplnkem k diskuznimu foru, samozrejme by se tam mely objevovat odkazy na srazy, to je moje vina, ze tam nejsou, Dixo (ktery se o to staral drive) uz taky v klubu moc nefunguje, takze je to na mne. Nicmene facebook neni diskuzni forum, neni tam prehlednost, moznost hledat starsi temata, kategorie, nic. Je to jen dobre na prezentaci a pripadne na zodpovidani dotazu, ale my nejsme zadna firma, neposkytujeme servis (odpovedi) do peti minut. A uprimne, jsem zvedavy, jak dlouho vas bude (na tom FB Rocco) bavit odpovidat na deset dotazu denne, jaky olej patri do Forda :mrgreen:

Presunutim diskuze na FB vlastne naprosto ztratime kontakt s klubem jako takovym, nehlede na to, ze to presunout proste nelze (viz to, co jsem psal vyse). Za mne FB je dobry nastroj propagace, ktery tolik nevyuzivame (potrebujeme to?), ale na diskuzni fora absolutne nevhodne.

Fiat 500e, electric, 110k
--------------------------------------------
Byl: Ford Focus ST170, 173k

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi, Titanium S, 200k
Byl: Ford Puma, Honey Blue edition 1.7, 125k
Byl: Ford Cmax 1.8i, 125k
Byl: Ford Focus 1.8 TDDi, 90k
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 16:40 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 dni

Sociální sítě...Na těch dnes takové kluby stojí a padají. Ať se nám to líbí nebo ne.

Je úplně jedno, jestli se jedná o Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Snapchat,...

Ale musíme prostě čelit faktu, že současná generace již dává přednost sociálním sítím při komunikaci a fóra jako taková pro ně nejsou dostatečně "cool", prostě už nejsou "In" jako dřív. Byť se samozřejmě najdou i vyjímky (například já), kterým fóra vyhovují.

Vzpomeňme si například na kdysi oblíbené české fórum lide.cz

Bývaly doby kdy to forum byla jedna z nejznámějších stránek v končinách Českých se stovkami diskutérů. Ale zeptejte se internetově znalých lidí, kdo si ještě lide.cz pamatuje. A nejen to.

Samotné fórum, jak jej můžeme znát z antiky - tedy místo shromaždiště lidí, kde mezi sebou diskutovaly má zcela určitě své plus.

Ale je tady velké ALE. Ten spojovací článek mezi lidmi a fórem jsou právě ty výše zmíněné sociální sítě. Pokud chceme zachovat nějakou budoucnost fóra, tak to bez nich půjde jen velmi těžko.

Ford Fiesta ST180

Ford Fiesta 1.4

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 16:42 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Naprosto souhlasím se zewlem. Stačí se podívat na skupinu Ford Focus club CZ, kde se pořád dokola řeší ty samé dotazy, co se třeba tady na fóru dají najít během několika vteřin (když si dá někdo práci) - olej, rozměry pneu, neklidný volnoběh, atd, atd. Samozřejmě, že je to pro všechny pohodlnější, ale když se tam bude řešit něco nového, tak už to nikdo nedohledá, za to na fóru ano.

Za mě teda tímhle směrem ne, protože v tom vidím naprosto nulový přínos. A spíš se bojím, že by to zapříčinilo odliv lidí z fóru na FB. Ale třeba se pletu a navíc nejsem ten, kdo by o tom měl rozhodovat ;)

Obrázek
Obrázek Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 16:46 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
menej ako 24 hodín

Konik,je to presne o tom-ludia su lenivy nieco hladat a listovat v 50 strankach vlakna,
to iste je aj na FB,6x do tyzdna dotaz ake ziarovky su v stretavacich svetlach :roll: ,ak by to napisal na google tak za 5 sekund ma odpoved,
je to o pohodlnosti,ale nemyslim si ze forum nejak ide do ....

Obrázek
Obrázek
Obrázek
https://www.facebook.com/groups/300664143647904/?fref=ts

-Life is a fight-

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2004 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 16:50 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 24 hodín

Každý má jiný pohled na věc....já se na FB pohybuji hodně,a vím,že nikdy nikdo neměl problém i na dotaz,který tam je po desáté,jak píšete, odpovědět.
Ale vymlouvat Vám to tu nebudu......stačí se podívat,jak pod odkazem na sraz jsou příspěvky z dotazy......co se asi stane,když ten člověk nedostane odpověď?.....na naši stránku se už nevrátí,a půjde na jinou stránku věnovanou Fordům.A stačilo by mu tam jen odpovědět linkem na fórum,kde tu odpověď najde....a jestli to někoho unavuje
Takže potom tam můžeme házet odkazy jak chceme,ale k ničemu,protože tam nikdo nebude koukat.
A jestli si vedení myslí,že klub nepotřebuje reklamu,tak to musí rozhodnout ostatní....za mě ano...potřebuje.
Ona oblíbenost Fóra vs FB taky hovoří dost o počtu členů,počtu příspěvků.....ale to je jedno....zde na fóru je Facebook sprosté slovo,které jsem nepatří a já to budu respektovat. ;)
Jen si myslím,že to je chyba.........

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 16:56 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Rocco, az tohle budes delat 8 let denne, vrat se a popovidame si, jak je to super dokola furt odpovidat na stejne dotazy. Opravdu si rad popovidam. Proste FB neni diskuzni forum. Je to nastroj propagace. Je to moderni doba, rozumim a ve velkem poctu socialni site pouzivam, Twitter, Facebook, Instagram... Ale diskuzni forum tam proste nepatri, z vyse uvedenych duvodu. Pokud mas pocit ze ano, mas svuj Ford Focus / Cmax klub s Petersem, ja vam to neberu a uprimne vam preji hodne stesti i do budoucna, at se k vam tazatele vraceji nejen s dotazy, ale i s necim, cim by prispeli v budoucnu oni.

Fiat 500e, electric, 110k
--------------------------------------------
Byl: Ford Focus ST170, 173k

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi, Titanium S, 200k
Byl: Ford Puma, Honey Blue edition 1.7, 125k
Byl: Ford Cmax 1.8i, 125k
Byl: Ford Focus 1.8 TDDi, 90k
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 17:04 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Já nejsem proti propagaci na sociálních sítích, ale forma diskusního fóra mi taky nepřijde úplně šťastná.

Obrázek
Obrázek Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 17:09 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 24 hodín

Zewle,tak to mi chybí +- rok,abych byl na FB 8 let. :D
A vlastně co....jak jsi psal...mám stránku pro C-Maxe,kde jsou lidi i z jiným Fordem,a nemáme s Petrem problém ať my,nebo členové skupiny mezi sebou komunikovat,radit si,pomáhat.Ale s tím,že ta odpověď je tam když ne hned,tak do pár minut,což zde na fóru není,a to je jeden z důvodů,proč to tu je,jak to je.
Za cca rok života té skupiny je tam možná více aktivních lidí,než zde.

To,že ty nemáš sociální sítě v lásce,protože s nimi pracuješ nemusí znamenat,že to nemůže pomoci fóru a klubu.
Ale ty jsi tu boss.......a já to respektuji. ;)

Koníku,nikdo neříká,aby to bylo diskusní fórum !
Jen povolit psaní příspěvků a s tím,že když se někdo bude na něco ptát,tak se mu může odpovědět tak,že mu tam hodíš odkaz na fóru,kde tu odpově najde....ˇ...když tam bude.Když ne,tak odpovědět.....prostě to trochu propojit.....

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 17:18 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Jenže když tam povolíš psaní příspěvků, tak se z toho diskusní fórum právě stane :D

A nedělám si iluzi, že když někomu hodíš odkaz na vlákno tady na fóru, tak tady bude hledat odpověď. Vlákno bude mít několik stran, které bude muset přečíst. A tím se dostáváme zpátky k té lenosti, protože radší počká, až mu někdo odpoví přímo do komentáře a naservíruje mu to až pod nos. A určitě se dřív nebo později někdo takový najde, takže tazatel ve finále sem na fórum ani nezavítá.

Obrázek
Obrázek Obrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 17:24 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 24 hodín

Tak to je pravda,ale není lepší mu to třeba "naservírovat" s tím,že bude vědět o FORD KLUBU,než mu neodpovědět,a nechat ho jít dál k jiné skupině?
Ono má vše pro a proti.....ale je to jedno....nemá cenu se tu dohadovat,když co se týká FB je rozhodnuto. ;)

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 21. červen 2017, 17:41 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
viac ako 2 týždne

Vidím že jsi je nezlomil Rocco , škoda .
Facebook jsem taky nesnášel ,ale musel jsem se sním naučit žít a používat ho. Je tu to teď podobné když jsem před více jak rokem tohle řešil ženě a jejímu salónu kosmetického . Měla webovky ale začali jse ji zákaznice ptát na Facebook , po dlouhé rozvaze jsem založil a ať jde mi to moc nelíbilo začlo to mít přínos. To je ohledně nových členů kde je chcete sehnat když většina hlavně mladých pokud nejsi na Facebooku tak o tobě nezavádí to je realita. Taky mě někdy štvou opakované otázky ale hold jinak to nejde. Ty lidi tam jsou a i na srazech to je vidět hlavně neřeší kdo z kterého je klubu protože většina figuruje na více místech. Myslím si jak už tady zaznělo minimálně otevřít Facebook ohledně srazů a různých podobným informacím a pak se uvidí co dál, jinak to prostě nejde. Hlavně nikde nepsat že tam může pouze členové jinak než na srazech jsem nový lidí neseženou ať jsou odkudkoliv. Samozřejmě už bylo opravené hlavním šéfem , lidí odchází a tak musí i přijít noví jinak to nejde.

Galerka focus
Galerka mondeo
Je:Ford mondeo 2,0 tdci 103kw combi 2011
Je:Ford focus 1,8 tdci 85kw combi 2002
Byl:ford escort combi 1,6 16v benzin 1996
favorit combi,trabant combi.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 85 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina