Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Verze pro tisk

Plánuji 2.0 EB aut - poradite?
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 11. leden 2019, 10:51 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Ahoj všem. Jmenuji se jirka, je mi 24 let a nevím proč, rozhodl jsem se pořídit si forda. Nikdy jsem forda nemel, nemam paru v nicem o techto autech. Do ted jsem mel audi, vw a nyni bmw 530d. Ze by koncern byl nejak spolehlivy se rict neda, vzdy jsem mel TDI. U bmw nemam problem, ale tak nejak mi to neprirostlo k srdci. Designove jak exterier tak interier se mi prave zalibil u forda. V zadnem pripade diesel. Mel bych zajem o 2.0 eb 176kw automat. Spotrebu nechci resit, protoze nyni jezdim jeste s audi 2.8v6 a ta papa 10+prumer. Ale pokud nekdo tuto motorizaci ma, at se klidne o spotrebu realnou podeli :) zajima me jake to je,. Jak to jezdi, jestli je to spolehlive, samozrejme kazde auto ma sve mouchy. Nejake poruchy pripadne pak ceny co vas vysli apod. Neda se rici kolik rocne najedu. Ale chci si koupit novejsi auto s kterzm najedu max 20tis rocne, ktere vim ze nastartuju a pojedu kam potrebuju. Na koupi nespecham, popr pokud to nekdo mate na prodej, udelejte klidne nabidku :)

Na co si davat pri koupi specialne pozor?
Dekuji vam moc za ohlasy, treba mi notorizaci vymluvite, tim padem mi vymluvite ale asi i mondeo :(

Typ auta: Ford Mondeo | Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

Re: Plánuji 2.0 EB aut - poradite?
sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 11. leden 2019, 15:04 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

No čoveče, to je těžké toto. Nebudeš mít ten nákup úplně snadný, výběr prostě není a možná se taky přikloň k tomu, že se dívej i po 149kW verzi.
Taky jde o to, kolik jsi ochoten do toho auta dát, ceny jsou od 200-300 tis. co jsem se tak díval. Málo jich je.

Jak to jezdí? Jezdí to výborně, co na to říci. Jen se připrav, že např. pokud v tom budeš mít S-paket a snížený podvozek a 18' kola, bude to celkem kostitřas. Ale jezdit to bude opravdu fantasticky. Je to tiché, v klidu to dá dvě kila, řízení je přesné a tak nějak celkově mnohem lepší, než jsem měl já u C5 a nebo firemní koktávce.

Automat (Powershift) je problém a tady ti ho nikdo nedoporučí, nicméně za mě to je výbormá převodovka (mokrá dvojspojka), její řazení jde perfektně, když teda je v pořádku. Je nutná pravidelná výměna oleje a filtru a pokud bys šel do takového auta, je to to první, na co by jsi se měl zaměřit. Pokud nebudeš mít jistotu, že se na tom olej měnil, auto neber. Já bych to neudělal. A i tak není úplná jistota, že bude v cajku. Za rok používání jsem zjistil, že je dost citlivá a každá byť nepatrná chybka a hned má "problém", nicméně jsem se s ní sžil a za mě, jen chvála, je to velmi dobrá převodovka. Táhne se zde podezření, že spíše více umírají ty, které jsou v nafťácích, co je na tom pravdy nevím, spíš bych ale řekl, že to souvysí s tím, že mají více nalítáno, než, že by v tom hrál rozdílný motor. Možná trochu vyšší krouťák? Těžko říci.

Benzín je benzín, nic neřešíš, je potřeba hlídat hladinu oleje, měnit ho pravidelně a motor drží. Výhoda je, že to nemá dvouhmotu, aspoň min. ta 149kw verze. Jedinou poruchu na motoru jsem měl hned na začátku, začala chcát vodní pumpa, vyměnil jsem ji a je pokoj.

Poloosy odchází. Já měnil už jednu. to si myslím, že je neduh mondea.

Mám ročník 2010, teď necelých 180 tis. km a jak říkám, měnil jsem jen vodní pumpu a jednu poloosu. Spolehlivé to auto ale bude tak, jak se k tomu choval ten před tebou.

Obrázek

Naposledy upravil Eliminatorus dne pátek 11. leden 2019, 16:13, celkově upraveno 1

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 11. leden 2019, 15:58 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako týždeň

Tusim, ze by to mohlo byt tim, ze do benzinu se driv daval hydromenic a do nafty powershift? Powershift je obecne citlivejsi na pripadnou absenci vymeny prevodovkoveho oleje. Kdyz jsem shanel Mondeo MKV pred dvema lety, tak to tak bylo. Dneska uz bude vsude stejny osmistupnovy hydromenic, ale ta starsi auta byla jinak. Nejsem si jist, jestli to takhle bylo pravidlem, ale kdyz jsem po tom koukaval, tak to tak cca platilo.

Myslim, ze to souvisi s tim, ze Mondeo (v USA Fusion) uz melo spasovany benzinovy motor v USA s hydromenicem (klasicky automat), proto to uz nemenili a powershift do benzinu nedavali ani v dobe, kdy prisli s novou prevodovkou (dvouspojkou powershift).

Byl: Ford Focus ST170

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi 200k, Titanium S
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 11. leden 2019, 16:15 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

Nó jestli jsem to dobře pochopil, tak už od roku 2010 a do motorů 2.0 Ecoboost, který on chce koupit, se dával jen a jen Powershift. I když někdo prý našel tento motor i s manuálem, někde snad v DE. On pokud jde po tom motoru 2.0 176kW či kolik má ta silnější verze, tam bude mít na tuty dvojspojku.

Obrázek

Naposledy upravil Eliminatorus dne pátek 11. leden 2019, 17:48, celkově upraveno 1

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

Plánuji 2.0 EB aut - poradite?
sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 11. leden 2019, 17:12 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 2 hodiny

EB 2.0 s manuálem je jako šafránu možná spíš jako šafránu šafránu [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] ale jsou a je to na dlouho a většinou nemusí jít o kousek bez vad.
Co se týče powershiftu tak ohledně umírání více v naftě, bude na tom možná něco pravdy protože kdesi to probírali a v naftě to prostě moc dobře nezvládá větší točivý moment a navíc co jsem se bavil s p. Dostálem z Kojetína tak Ford údajně i něco pos... v mechatroniku který často právě skrze něco kolabuje ?? a repas je možná tak 50:50, já byl třeba bohužel ta polovička kdy nepomohl...

EB 2.0 ať ve verzi 149 nebo 176 je super povození ale jak již bylo psáno výše s powershiftem bez jasných podkladů že o něj bylo pečováno je to hodně sázka do loterie.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 120 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]