Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Verze pro tisk

Re: Prosím o radu, koupě C-Max benzín, >80kKč
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 07. leden 2020, 20:58 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Jsemjen na tel ale.. Aby ti nekdo pak takovou smlouvu podepsal kdyz dojde na koupi...
Ja treba kdyz prodaval at uz FF nebo Acko tak jsem tam vypsal vzdy vse co jsem vedel a dopredu kupujici seznamil.. Mam rad klidne spani :-) a to u Acka byl jen v informacich o aute elaborat na A4 :D
Kazdopadne rozdil predfl a pofl je dle meho jen estetika.. Pofl se mi libi vic.. Vypada moderneji ale jinak si myslim ze technika je stejna.. Sam sem mel predfl Focusa MK2 a cpal tam kdeco z poFL.. A to vlastne plati i ted.. Mam MK3 predFL a taky sem tam soupl neco z poFL.. :D takze si myslim ze je to o tom zjevu.. A kazdopadne c-max 2009 bude asi zachovalejsi nez 2004 ale zalezi strasne na majiteli..

Obrázek
Naše -Mončino- přibližovadlo A160 1,6i, prodáno
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2012 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 07. leden 2020, 21:08 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 16 hodín

Já jsem třeba přeskládával jak zevnějšek,tak interiér z předface na facelift.
Co se týče kastle,poFL je prostě hezčí,ale na druhou stranu před face přední nárazník je třeba daleko odolnější vůči nějakým menším nárazům a celkově prostě fakt festovnější.
Takže,pokud Ti nevadí "starší" čumák,nebránil bych se tomu.
Zadní světla si přehodíš kdykoliv a interiér je na zvážení.
PoFL interiér je tak nějak ergonomičtější a padne jak do oka,tak do ruky,ALE zase třeba výplně dveří (čalouněná část) se dost časo odlepuje,...
Ta zmiňovaná orig.opěrka z poFL byla třeba u mně nutnost.Tu "věc" ,která byla původně našroubovaná zboku na sedadlo řidiče snad nemohli páni inženýři ani snad myslet vážne,...

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 07. leden 2020, 22:20 
ST racing man
ST racing man
menej ako 16 hodín

1.6 je pro krabici jako je C-Max slabá. Ten dvoulitr, co jsem měl, byl ideál. navíc, když neřešíš spotřebu.

A rozdíl před FL/Po FL? Myslím, že jen drobnosti, ale vidět je hlavně design. Já měl na výběr při koupi přesně variantu před FL a po a bylo to jak si sednou do favorita a do fabie.

A co se týče opěrky - měl jsem na ní položenou ruku, jasně, že není tak pevná jak to "plato" na středovém tunelu, ale pro svůj účel sloužila 5 let naprosto bez poruchy.

Obrázek

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 08. leden 2020, 23:45 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

>tommula: děkuji za info ohledně toho faceliftu, pokud je to jen design, tak asi vyřešeno, nebudu na to brát ohled :]. Ani jsem si nevšimnul, že po FL je jiný i interiér, ale ono se to týká hlavně těch plastů na dveřích a trochu jinak tvarované konzole mezi sedačkami, plus použitelnější display mezi budíky, co jsem tak z obrázků vypozoroval. Ale je prostě fakt, že s FL je interier opravdu líbivější.

>HenryBlack: dík za info, že to jde případně přeházet. Už jsem viděl i C-Max s přední FL maskou, byl z 2004, tochu mě to zarazilo, teď už vím proč. No a ta opěrka.. Zkusím to a pokud by ruka bolela moc, je dobré vědět, že je to řešitelné.

>dejavu: ta 1.6 s 74kW je slabá, to je fakt. Snad do konce týdne si už nějaké auto s tímhle motorem projedu a uvidím, jak moc velká je to tragédie. V drtivé většině případů jezdím sám a nenaložený, ale schválně zkusím více lidí mého typu do auta (už nejsem docent, ale přescent :] ..).
O těch 1.8 a 2.0 jsme se zde bavili, opravdu to chce mít asi koule a risknout spotřebu oleje. Výkon je fajn, ale případná GO je prostě průšvih. Viděl jsem i pár inzerátů v kombinaci 2.0 a LPG, to bych bral, s plynem jsem už pár let jezdil a alespoň já jsem s tím problémy žádné neměl (kromě jedné výmeny řídící jednotky, ale to byla asi moje blbost, naštěstí to nebylo až tak drahé). Roční revize jsou otravné, ale v tomhle případě vcelku opodstatněné, jediné co mi pije krev, je nutnost výmeny tlakové nádoby po 10ti letech i když je zcela netknutá. Do tlakových nádob trochu 'dělám' a tohle je fakt jen byrokratická buzerace, mělo by se to řešit třeba tlakovými zkouškami.

Dík za videa, už jsem nějaká zahraniční také zkouknul, ta panorama střecha je fakt hezká. Míval jsem to kdysi na Berlingu (v té době to prý byl snad jediný MultiSpace v republice :]..) a nebylo to špatné. Ale to je v mé současné situaci opravdu jen 'frajeřinka'.

No a jak koukám na inzeráty, ty C-Maxy se točí a prodávají opravdu jak na běžícím pásu, hodně z těch inzerátů, které se mi líbily, už jsou passé. Asi je třeba opravdu na nic nečekat a ihned koupit, pokud bude auto dle představ.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

Karma príspevku: 2
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 19. leden 2020, 01:04 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Tak tro napíšu ještě jednou a už asi zkráceně, při odelání příspěvku chyba a celý příspěvek v řiti, škoda ...

Poslušně hlásím, že auto koupeno. Takže tímto ještě jednou díky všem, kdo mi pomáhali, opravdu to hodně pomohlo!
Jen krátce, nakonec jsem skončil i dvojkového Focusu, 1.6i 74kw, rok 2007, sehnal jsem jej v perfektním stavu za 70.000Kč.

Opravdu nezavidím lidem, kteří shánějí jetá auta po bazarech! Já si tímhle prošel poprvé v životě a je to vážně boj :/. Najezdil jsem stovky km, strávil tím několik dní a stejně ve výsledku jsem kupoval zcela jinak. Doteď jsem to neřešil, ta auta, která jsem před FF2 měl, se prostě kupovala jinak.

Pro příklad, poslední cesta po bazarech, tentokráte do Plzně. Vyhlídnutá dvě auta, obojí C-Max. První autobazar navštívený, přes drobné problémy sa majitelem jsem nakonec dojel do autorizovaného servisu, kde jsem si předem dohodnul prohlídku.
Auto si převzali a po chvíli jsem šel ke zvedáku i já, aby mi ukázali, v jakém je stavu. Což byla opravdu velká bída i na to, že je mi jasné, že 13 let staré auto nemůže vypadat jak nové.. Výfuk na odpis (to už jsem samozřejmě slyšel), zničené zadní tlumiče, totálně zrezlá zadní náprava (a geometrie v řiti, zadní kola nerovnoměrně sjetá), zničené brzdiče, prahy v takovém stavu, že i vyvaření by byl problém (někdo auto velmi chytře zvedal za části, za které to vážně nemá zvedat) a tak dále. Cca 25 tisíc navíc v neautorizovaném servisu. Plus perlička, měrka oleje zcela suchá a protože šlo o DuratecHE, tak téměř jistě problém se spotřebou oleje. Plus teda další problémy, ale pro přiklad to asi stačí. Přitom zvenčí auto vážně pěkné, interiér hodně zachovalý, plná výbava.. pro koloucha mého typu bez prohlídky fajny kauf!! ;]
Jen když jsem se dozvěděl, kolik bych musel zaplatit okamžitě po nákupu za uvedení do stavu, který by dále auto alespoň neničil, nebylo to veselé poslouchání. I technilkům se mě sželelo a ani auto nenapíchli na diagnostiku (zcela zbytečné), velmi důrazně mě od nákupu odradili, zaplatil jsem jen něco na ruku a jel zase vrátit C-Max do bazaru.
Druhý bazar kousek za Plzní, dostal jsem se tam až odpoledne, ale byl ještě v provozu. Auto měli, pěkný černý C-Max 1.6i s tažným, plechy už méně pěkné, ale v rámci stáří auta v pohodě. Proběhla zkušební krátká jízda a když jsem se začal domlouvat, jak dál, nastal problém. Do servisu auto v žádném případě, "to se nám neosvědčilo" (chápu ;]..). Přivezte si klidně technika sem, ale na zvedák auto nepůjde. No, co k tomu dodat. Snad jen to, že jsem ještě v motoru našel už hodně dodrbanou cedulku s údaji o výměně oleje, na ní info o další vyměně oleje v cca 210tkm a na tacháči asi 160tkm .. prostě záhada!! ;)

No a takhle podobně to probíhalo i jinde. Když jsem se vždy u prodejců aut s DuratecHE motory ptal, zda jsou schopní mi garantovat, že auto nežere více oleje než těch už dost vysokých specifikací od Fordu, tj. litr na 1000km, vždy byla odpověď v duchu 'na auto je ze zákona půl roku záruka na skryté závady, do kterých se spotřeba oleje nepočítá'. Takže tak ..

No, nakonec jsem se dohodnul s dlouholetým kamarádem, což jsem měl udělat rovnou a ušetřil bych si starosti, čas i peníze. V Chomutově prodává dovezená auta, v nabídce měl jeden FF2 1.6i, sice v podsatatě jen základní výbavu (jen tempomat navíc), ale auto z DE, poctivě vyplněná serviska, k ní tlustý štos faktur asi o každém servise kterým auto prošlo, najeto 150tkm, podvozek auta v takovém stavu, že jsem bez přehánení jen žasnul, úmyslně neumytý motor aby bylo vidět, že nikde nic neteče, plechy bez rzi a puchýřů, prostě na 13 let staré auto překvapivě dobrý stav. Docela by mě zajímalo kdo a jak s tím autem jezdil :]. Plus výměna rozvodů před cca 5tkm, o starost méně.
Dostal jsem slevu a ještě sadu plecháčů v ceně. V pondělí jen zajedu na evidenčku a dopravku pro značky a je snad vše vyřešeno.

No a pár osobních zkušeností na závěr, může se to třeba někomu hodit:
- pokud budete vybírat auto, opravdu je zcela zbytečné v případě bazarů jezdit po autech, která jsou 'výhodná', je to téměř jistě nějaký průšvih, škoda času, peněz a nervů. Bez výjimky.
- vybírejte auta v rozumné dojezdové vzdálenosti, protože je hodně pravděpodobné, že auto stejně nekoupíte, takže jezdit přes půl republiky 'na blind' není dobrý nápad, i když auto na internetu vypadá mimořádně dobře. Obzvláště, pokud je to autobazar ..
- vždy, ale opravdu VŽDY si před nákupem dohodněte prohlídku v místním autorizovaném servisu, cena je 500-1500kč a opravdu se vyplatí. Samozřejmě jen v případě, že auto vypadá po vaší prohlídce nákupuschopné, ty největší provary jsou škoda peněz
- pokud je to možné, dívejte se po autech ze soukromého prodeje. Že bazar znamená nějakou záruku, je naivní způsob uvažování, je to spíše naopak
- vyhněte se vážně těm DuratecHE motorům, on ten Zetec1.6 je sice vážně slabý motor, ale pokud to musí být benzín, nic jiného asi nezbývá. Protože alespoň s mých zkušeností je hlavní důvod toho, že je auto v bazaru, právě problém s olejem. Což je hodně drahá sranda, tohle vyřešit..
- není na škodu zajet na nejbližší STK a nechat si autem zatřást. Nejenže vás technik většinou pustí se pod auto podívat, ale také zjistíte, jak jsou na tom nápravy a brzdy. Za cca 200kč také výhodná investice
- zjistěte si dopředu takové ty nejčastější závady a tvrdě je kontrolujte. U FF2 i C-Max je například i možné si jednoduše spustit základní diagnostické menu (hlavně palubovka a GEM), ale i tak to může odhalit nějaký průšvih (schválně odpojená dioda airbag ap.)

A než pojedete si auto prohlédnout, vřele doporučuji si alespoň základní údaje zkontrolovat podle VIN, které by každý slušný prodejce měl dát k dispozici:
Cebia (hlavně bacha na havarované auto, bez placení sice neukáže co bylo havarované, ale informace o tom zde je) - https://www.zkontrolujsiauto.cz/
Stav km na STK (u českých aut) - https://www.kontrolatachometru.cz/
Údaje o autě a výbavě - http://fordzona.sk/
Leasing, zda na autě nevisí nějaký závazek - https://www.cebia.cz/nase-sluzby/check-lease.html
No a povinné ručení, podle STK - https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1
Pokud má někdo další odkazy jak auto online zkontrolovat, sem s nimi!

Tak, z mě strany k nákup vše, já mám vyřešeno, ještě jednou díky všem a ostatním, kteří mají před nákupem, přeji pevné nervy! :]

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 19. leden 2020, 15:35 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
menej ako 16 hodín

Nejmenuje se kamarád v Chomutově náhodou Procházka nebo Best případně Auto na míru? Ono je to vše jeden majitel.
Jinak super, že si vybral něco a hlidej hlavně olej, protože mě benzínová 1.6 ve focusu brala olej docela hodně. To zlatá 1.8 co mám teď ??

Obrázek Fotky a videa z akcí klubu

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 19. leden 2020, 16:50 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Ahoj, s tím olejem jsem toho nastudoval docela dost, tohle budu kontrolovat opravdu pravidelně :))
S kamarádem jsi se trefil, bydleli jsme jako malí haranti pár vchodů od sebe, takže jsem s ním i rád po hodně letech při nákupu pokecal :]

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina