Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Verze pro tisk

S-Max a rady při koupi
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 31. červenec 2018, 10:28 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
Člen klubu
viac ako 2 týždne

Ahojte kluci,

plánujeme koupit S-Maxe v benzínu. mám už něco vyhlédlého, ale spíše by mě zajímalo na co si dát pozor. Je u Maxe něco extra?

mám vybrané tyto: co si o nich myslíte?

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/s-max/17858280?goFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/s-max/17803583?goFrom=list

nemá někdo třeba zkušenosti s těmito bazary, případně nebyl se na ně někdo podívat?

Ještě možná hloupý dotaz, ale tady ty dvoulitry mají asi rozvody formou řetězu ne? případně nějaké ceny za rozvody a spojku máme kdo to dělal a za kolik?

díky moc :-)

Bylo a už není:
Ford Focus II, 1,6 TI-VCT benzín 85kW, r.2005, šedá metalízaObrázek
Ford Focus I, 1,6 benzín 74kW, r.1999, zelená metalíza

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

Re: S-Max a rady při koupi
Karma príspevku: 2
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 31. červenec 2018, 20:58 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Motory 2.0 Duratec HE mají rozvody řetězem a výměna tuším není předepsaná. Mění se pokud je řetěz hlučný, spojka je dvouhmota. Ani jedno jsem zatím něměnil, takže s konkrétními čísly neporadím. S trochou píle se dají alespoň sehnat ceny jak originálních, tak i aftermarketových dílů, na ceny práce jedině obtelefonovat dostupné servisy.

KA - Deep Rosso GALERIE

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 04. srpen 2018, 11:53 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
viac ako 2 týždne

Ahoj, k motorům jsem psal osobně něco u sebe - viewtopic.php?p=876518#p876518

Nevím,jak moc jsi limitovaný rozpočtem, ale ta 1,6T je pro S-max podle mě lepší volba, 2.0 má co dělat s C-maxem a S-max je ještě jiný váhový level..

EX1: C-max 2.0 LPG Titanium / 2008 / BLUE
EX2: Honda Civic Sport 2004 1,6VTEC
EX3: Focus 1.6 / 2002 / REMUS / GREY
EX4: Focus 1.6 / 1999
Obrázek

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 118 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. srpen 2019, 21:43 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Ahoj lidičky.
Jsem tu nová a taky bych potřebovala pár rad ohledně koupě maxika ;)
Mám už vybraný motor benzín 2.0 ecoboost 149kw
Rok výroby kolem 2010 a ideálně něco kolem 100tkm
Auto si chci nechat přivézt z Německa...
No a co mě nejvíce zajímá je automatická převodovka!
Slyšela (i četla) jsem že je v tomto modelu hodně problémová!
Je to opravdu tak, že je celkově špatná a bylo by lepší se jí úplně vyhnout nebo je tím postiženo jenom pár modelů (například do určitého roku) a u kterých je akorát zanedbaná údržba...?
Mimochodem kamarádka má mondeo (myslím že motor 2.2 nafta) právě s automatickou převodovkou a prý jí to hodně často zlobí.
Poraďte prosím.
Auto se mi moc líbí, ale z té převodovky mám vážně obavy :(

Typ auta: jiný | Typ motoru: jiný | Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. srpen 2019, 22:11 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Powershift je šmejd, ale určite sa teraz nájde dosť takých čo ti napíšu, že je to len pár kusov a že záleží od starostlivosti a údržby a pod. Hoď si do Googla Powershift problémy a študuj. Ja mám momentálne automat od inej značky tak určite nie som proti automatom, ale Powershift radšej nie.

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 12:43 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Ahoj, taky uvazuji take o koupi maxika 2.0 ecoboost. Neco takoveho https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list tj. 2.0 EB.
Mluvil jsem o tom z panem Zichem z autoAZ a ten mne od koupi ecoboosta dost durazne odrazoval, ze pry na to, jak malo jich po republice jezdi jich hrozne moc konci totalkou motoru. V autorizaku forda mi rekli, ze letos menili motor u trech EB a vsechno to bylo zpusebene unikem chladici kapaliny a naslednym prehratim.
Muzete mi sem prosim majitele EB prihodit par zkusenosti s timto motorem? Chtel bych aby mi auto vydrzelo aspon 5 let, nez poridim neco dalsiho, tak bych prosil spis zkusenosti od lidi, kteri maji starsi kousky.
Jinak, pokud nakonec EB zavrhnu, tak TDCi pro mne neni alternativa, nafta mi pred barak nesmi. V tom pripade budu hledat nejake uplne jine auto.
Diky

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 13:27 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Já přesně tento motor mám a je to pecka. Je pravda, že jsem měnil tekoucí vodní pumpu, ale to mohla mít už vážně přetočeno. Auto má teď 180 tis. km a jezdí to jak z praku. Bude Ti to ale žrát v celoročním průměru tak 10 litrů a s tím se smiř. Kor v Maxovi. Pokud to budeš každou jízdu tlačit očima a řešit, kolik to žere, nepořizuj si to. Daleko větší pozornost je potřeba věnovat převodovce. To je potencionální problém, ale nemusí být.

Ty věci co Ti říkali tam a tam, no na to není co říci a nebudu zde spekulovat, jestli to je a nebo není pravda.

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 13:36 
RS racing man
RS racing man
Člen klubu
menej ako 2 týždne

Ahoj proč jdeš do EB? Když do dieselu, tak osvědčený motor, 2.0 TDCi, nebo 1.8 TDCi bez dpf a budeš spokojený jak želva. Moderní motor rovná se problémy... Furt to čteš...

1. je Ford S Max 2.0 TDCi 103kW 7míst - Fík
2. je Ford Fiesta 1.3i 51kW 5dv. - Ája

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 13:43 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Moderní motor? Je to motor z roku 2010. To je 10 let. Jednoduchý kvalitní čtyřválec s turbem. Kde turbo je turbíčko a ne točící se šílenost v chrochtáku. Pověz co vstřiky, co DPF, ERG, co čerpadlo, co žhavice a áááá ejhle dvouhmota? Takže ten benzín je daleko před osvědčeným TDCi a hlavně, má mnohem jednodušší komponenty, které se mohou, ale nemusí po... .

Tak například proto benzín? Což nemyslím nijak konfrontačně. To ne.

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 14:27 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako hodina

uwa0944710874 píše:
Powershift je šmejd, ale určite sa teraz nájde dosť takých čo ti napíšu, že je to len pár kusov a že záleží od starostlivosti a údržby a pod. Hoď si do Googla Powershift problémy a študuj. Ja mám momentálne automat od inej značky tak určite nie som proti automatom, ale Powershift radšej nie.

Problémy jsou velké, ale týkají se vlastně jen Fokusů a Fiest.

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 177 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 19:23 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Tim EB jsem samozrejme myslel ecoboost ne ecoblue. Vsech mych predchozich 8 aut bylo na benzin a tak to i zustane.
Na spotrebu nekoukam vubec, jde mi o radost z jizdy, kultivovany chod, zvuk, (ne)smard a spolehlivost.
Takze rikate, ze bych se mel spis bat powershiftu nez ecoboostu, jenze maxik se v manualu nedela EB :-?
Jinak k te spolehlivosti TDCi:
Mama - nova Kuga 2.0TDCi 2014, vymena vstriku hned po zaruce, porad s ni jezdi a je spokojena
Tata - nove mondeo 2.0TDCi 2011, po zaruce prodal kamaradovi a ten uz menil vstriky dvakrat. Ted jezdi tata s fiestou atmo 1.6
S obema TDCi jsem neco najezdil a ten motor je hroznej. Nechci zacinat flame war, prosti mi nafta nevoni.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 20:14 
RS racing man
RS racing man
menej ako polhodina

Na nájazd 1200km na jednu trasu by si uvažoval aj o Ferrate ako o benzíne...
Je to každého vec a jeho priorita. Ja som benzín mal. Lambda, Egr, katalyzátor odišiel tiež. Inak bez problémov.
Lenže ja hovorím jedno. Zoberiem nový diesel a rozdiel v spotrebe za 200.000km je taký obrovský, že si zaplatím vstreky a ostatné súčasti a ešte si ich kúpim aj do rezervy. Rozdiel 6litrov a 10 litrov je pre moje momentálne najazdy obrovský. Takže za mňa benzín jedine do Felície a vyhradne E10 na dokončenie. ::D:

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 21:01 
RS racing man
RS racing man
Člen klubu
menej ako 2 týždne

Já mám 2.0 tdci, vse původní, jen dpf a egr jsem menil. S motorem jinak absolutní spokojenost, najet 232000 km.

Spojka a douhmota měněna při 212000 km cca.

Hodne benzinum natrhnu pozadí když chcu, jinak jezdím na pohodu a jak říká Spark, prožraný benzín už ti nevrátí. Já jsem do motoru nevložil za náhr díly ani kačku. jen ekologie to nemá ale s životností nic, jen saze... už to nedaly. přepočteno na kč. 5000 Dpf, 3000 egr. tož tak...

Mě taky benzín voní víc, ale jezdím už jak důchodce, tak raději diesel :palecnahoru: :palecnahoru:

1. je Ford S Max 2.0 TDCi 103kW 7míst - Fík
2. je Ford Fiesta 1.3i 51kW 5dv. - Ája

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 21:28 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako polhodina

No tak k tomu motoru tedy ještě. Byl jsem velmi překvapený. Ale jelikož jsem v podstatě poslední mé 4 auta jezdil ve výkonu nad 140kW, tak jsem měl jisté zkušenosti a očekávání, tak toto je můj první Ford a k tomu první benzín s turbem, ne pouze atmo. A tedy jsem nadšen. Co si nejvíce považuji, je právě spojení toho motoru s tím automatem. Opět. Tři předchozí auta byla také automaty, ale hydroměnič. No musím říci, že z hlediska vyladění a spolupráce toho motoru s převodovkou je prostě za mě pecka. Toto mě dostalo a překvapilo opravdu nejvíce. Ten motor tahá tradičně “vocpodu” a i když je s turbem, nemám ten pocit čekání na to, až zabere. Žádná turbo díra, nebo na co tam čekají ropáci.;-) Prostě to táhne a ta převodovka v tom má evidentně výrazný podíl. No jelikož mám Mondeo a ještě snížené S paketem, tak ta jízda je opravdu zábavná a motor se nechá velmi dobře využívat “brzda, plyn”. S-Max je jiný, nebude asi na blbnutí, ale i tak si myslím, že to s ním bude dostatečně frčet. Není to sice raketa, ale výkon to má a co se týče benzínů, tak hodně přes běžné motorizace. Super kompromis je to za mě. Jenže já jsem v tomto extrémně zaujatý.

Hluk to nemá žádný, je to tiché a motor se Ti ozve, až jej hodně rozčílíš, ale je to prostě pouze pila. Klasický čtyřválec. Nikde žádné brumlání a bublání více válce. Je to až moc tiché a spíše jsou slyšet pneumatiky a aerodynamika než samotný motor. Ten křičí až úplně na konci otáček a to není to, co člověk čeká a nebo byl zvyklý u šestihrnku například.

Obrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 17. listopad 2019, 21:44 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Myslel jsem, ze se manualy 2.0 EB nedelali a tady jsem jedem kousek nasel. Bohuzel je 100000 drazsi, nez si muzu dovolit.

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 22374.html

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina