Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Verze pro tisk

Re: Pomoc s výběrem auta S-Max
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 02. říjen 2019, 16:32 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako polhodina

Tak to ber. Ten motor je pecka a když ta převodovka chodí, je s tím radost jezdit.

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 02. říjen 2019, 16:43 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Ale je fakt ze ten najezd je takovy zvlastni mezi temi stk.. Ikdyz pokud to bylo jakk druhe auto nebo je k dispozici sluzebni.. . Nedokazes nahlednout do vtp na predchoziho majitele?

Obrázek
Naše -Mončino- přibližovadlo A160 1,6i, prodáno
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2012 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 02. říjen 2019, 18:50 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Eliminatorus: právě že jsem z něj velmi nadšen, i z toho automatu! Dosud jezdím takový ten český evergreen OCT 1 1.9 TDI...
Právě že to taky chápu tak, že to měl zřejmě někdo jen jako druhé auto a moc s ním nenajezdil, max po městě pár km měsíčně no.
Do VTP jsem se díval, je tam jen dovoz z Němec a pak ten první majitel v Prahe. Právě mně už napadlo si jej znovu zjistit a zkusit jej kontaktovat no...
Jinak pár vlastních fotek: https://photos.app.goo.gl/8k7sbBEvx19zUE8f9
Zbytek interiér na odkaze z Auto ESA, prostě takovou výbavu jsem snad ještě ani neviděl, tam nic nechybí. Akorát z těch ES mám obavy, protože co jsem si o nich četl, musím se hodně obrnit.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 02. říjen 2019, 20:02 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako polhodina

Po koupi vyměň olej v převodovce, mění se i filtr a pak poznáš, jestli s tím někdo něco dělal, jde vyčíst výrobní rok filtru.
Jsi z Ol kraje, zdá se, tak máš blízko Kaps, jsou z Kojetína a tam ti olej vymění a pak se uvidí.

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 02. říjen 2019, 20:07 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Z Auto ESA jsem měl dvě auta, standardní autobazar, takže pohlídat smlouvu a všechny dodatečné poplatky. Docela se s nimi dalo domluvit na ceně při protiúčtu.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 02. říjen 2019, 20:11 
KAčátko
KAčátko
Člen klubu
menej ako 24 hodín

K automatu - měl jsem MK3 2.5V6 s automatem a najel s ním 340.000km a kromě výměny oleje každých 60.000 jsem nikdy nic neřešil. Naprostá spokojenost.
V MK5 2.0TDCi 132kW, 4x4 s Powershiftem jsem najel 60.000km a super, ale to je málo, aby to bylo vypovídající. Každopádně auto bylo super bez jakékoli výtky.
Každopádně sám Ford přiznává značnou složitost Powershiftu.
A v nejnovějších Mondeích už jsou zase zpět automaty pouze s měniči, Powershift opustili... proč asi?

Kaps - můžu pouze doporučit, jezdil jsem výměnu oleje převodovky k nim. Mají ještě pobočku v Brně.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: hybridní | Výkon motoru v kW: 138 | Rok výroby: 2019 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 07. říjen 2019, 01:41 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Asi do toho půjdu. Samozřejmě ESA si nenechá rozebrat auto, takže v Kaps toho před koupí moc nezjistím.
Máte z ESA zkušenost jak nejlíp rezervovat vůz, než si vyřídite úvěr? Přijde mi, že tam každý pokaždé říká něco jiného.
Zkusím ještě uhadat něco z ceny, když to nemá žádnou historii.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 07. říjen 2019, 10:01 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako polhodina

Rezervace je v pohodě. Složíš malou zálohu a je to. Ale úvěr si sežeň sám! Nikdy ne od nich. O úvěru se ani nezmiňuj. Řekni, že to chceš hotově zaplatit. Ty love ale už dávno máš mít čoveče. :roll:

Obrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 07. říjen 2019, 15:44 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Jasný vklidu, jo vím, ani jsem jim to neměl zmiňovat. Mám to trošku složitější, ale o těch jejich praktikách už jsem toho nacetl mraky. Ještě řeším pojištění, prý vnuti při koupi jejich a že bez toho to nejde koupit nebo co. Taky přepis a evidencku si prý nechávají solidně zaplatit. Takže doufám že se s nima nějak domluvím.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 07. říjen 2019, 16:09 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 hodiny

Přeji, ať ta převodovka chvíli vydrží :palecnahoru: a nemusíš si na ni brát další úvěr. Já bych tohle asi nedal.

KA - Deep Rosso GALERIE

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 07. říjen 2019, 16:10 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako polhodina

Ale jde. Zaplať zálohu a nech si říci VIN a na VIN jde zařídit povinné ručení předem.

Obrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 07. říjen 2019, 17:53 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Povinné můžeš v nejhorším druhý den zrušit. Ty ostatní poplatky jsou o diskuzi. Kupoval jsem u nich auto pár let zpátky a na mě je vytáhli až při podpisu smlouvy, jako nějakou samozřejmost, přestože jsem se předtím na další poplatky ptal toho co se mnou auto projížděl a ten říkal, že je všechno už v prodejní ceně. Takže po hodinovém dohadování o ceně následovalo dalších 20 kvůli těm poplatkům za přepis,tuším 2 x 2,5k (protiúčet). Nakonec jsme se po vystřídání asi 2 "manageru"dohodli na tom, že fakt nic platit nebudu.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 08. říjen 2019, 15:55 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Tortugas: no to je přesně ono, asi jim řeknu rovnou, že nemam čas se tam s nima 2 hodiny dohadovat at si pohnou a vyndaj z toho vsechno navíc.
Teď si nechávají cálovat asi tak 4 litry za cebii a podobne chujoviny, které stoji realne mene a vubec je od nich nepotrebujete samozrejme.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 08. říjen 2019, 23:41 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

V Auto ESA je to fakt komedie (pokaždé). Tak jsem to byl dneska projet po obchvatu OL abych to trochu protáhl, vyzkoušel jsem si i režim S a sekvenční řazení (mmch to se mi hooodně líbí :) což je už třetí projižďka tím stejným kusem.
Museli se vystřídat asi 4 poskoci z ES, aby se mnou mohl někdo z nich jet "tak daleko". Zase slibovali servisku a tak jsem si ji vyžádal, nakonec mi bylo opět řečeno, že je tam nějaký problém a nemůžou se dovolat do Prahy, takže vlastně servisku to asi nemá.
Pak jsem zjistil, že roletka panoramy nejde zatáhnout úplně (předtím jsem přehlédl), no a volant není úplně rovně, ale auto rovně jede, to už je spíš detail (u mé OCT naprosto běžné). Každopádně mně opět nutili do rezervace pokud možno ihned a měli trapné kecy tom, že tam zrovna dneska byla paní s berlemi a koukala přesně na tohoto Forda v automatu (a v plné palbě), tak aby mi ho nevykoupila :D a že jenom dneska mi můžou dát slevu 7000,-. (moc dobře vím, že ti poskoci s tím zmůžou úplné nic, protože se to pak všechno řeší s úplně jinými lidmi). Tož tak, nechám si to ještě rozležet v hlavě a zítra se rozhodnu.
Každopádně by mně ještě zajímala jedna věc a to kupní cena (vzhledem k nefunkčnosti rolety a neznámé servisní historii) stanovená v rezervaci, jestli se rovnou nezavazuji to již za ni koupit, aby pak v kupní smlouvě šla třeba ještě změnit.

Přílohy:

IMG_20190923_154950.jpg [ 46.48 KiB | Zobrazeno 157 krát ]

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 09. říjen 2019, 04:56 
RS racing man
RS racing man
menej ako 4 hodiny

Aut jsem měl již dosti a 100pro platí - při pochybnostech se slušně rozloučit a poohlédnout se jinde.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina