Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Verze pro tisk

Re: Nákup benzín nebo nafta?
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 12:27 
ST racing man
ST racing man
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

S názorem na ten automat nesouhlasím a pokud je v té benzínové verzi převodovka s hydroměničem, tak se ani nedivím, že pisatel byl mírně řečeno kritický. Otázka taky je, kolik s tím najel a také, kolik vůbec s automaty. Co se týče ještě toho PowerShitu, tak právě dvouspojky jsou na "kradnutí" výkonu auta co nejšetrnější a rozhodně uživatel fakt nepozná, že automat tomu autu žere výkon.

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 13:07 
GT racing man
GT racing man
menej ako 16 hodín

Nevím jak v Kuze, ale s dvojspojkou jsem jel v Edgi a tam je to tragédie. Naprostá katastrofa a celkově ten Edge tak jak se tady prodává je za mně auto bez emocí, nudné, nezajímavé a předražené. Tak jak jsem si to projel, tak i kdyby byl Edge levnější než Kuga, stejně bych šel do Kugy.

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 13:16 
GT racing man
GT racing man
menej ako polhodina

Je to obrovska krabice pro presun z jednoho mista do druheho. Co konkretne za emoce jsi tam ocekaval?

Mne zase Kuga prijde priprcla. Jak venku, tak vevnitr. Kdyby to mel kazdy hozeny stejne, stacilo by vyrabet jeden model ;)

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 120 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 13:47 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

Powershift v Kuze je skvělý. Stejně jako v Edge. Hydroměnič je tragédie.

U Powershiftu jr výhoda, že když máte zařazeno, je prostě zařazeno a auto při plném plynu jede na max. U hydroměniče furt prokluzuje a výkon se ztrácí. Je to neskutečný rozdíl.

Byl: Ford Focus ST170

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi 200k, Titanium S
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 266 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 20:22 
GT racing man
GT racing man
menej ako 16 hodín

Tak jestli je to co jsem mohl na vlastní tělo otestovat v Edgi pro tebe super, tak nevím, co si o tom myslet. Ono je OK, že si převodovka rozmýšlí, co tam vlastně zařadit, že je tak podtočená, že když šlápneš po plynu, tak se můžou ventily zbláznit?Že šlápneš na plyn a skoro nic se neděje?

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 20:31 
ST racing man
ST racing man
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

Jak šlápneš na plyn? A co uděláš u manuálu? Podřadíš. Tak automat taky podřadí. That is easy. :misoo:

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 20:37 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
viac ako 2 týždne

tomasb: zajímalo by mě, proč jsi si vlastně Kugu koupil, když je téměř celá katastroficky nevýkonná?
Že jsi si raději nekoupil nějakou raketu, tam by ti snad ten motor při sešlápnutí "plynového pedálu" neumřel.
O F1 raději nepíšu, tam motor určitě umře už ve 150 km/h :)

Obrázek Spotřeba FORD Focus III Combi EcoBoost 92 kW / 125 HP

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 20:57 
GT racing man
GT racing man
menej ako polhodina

Honza68: nevsiml jsem si, ze by neco takoveho tvrdil?

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 120 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 21:51 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

tomasb píše:
Tak jestli je to co jsem mohl na vlastní tělo otestovat v Edgi pro tebe super, tak nevím, co si o tom myslet. Ono je OK, že si převodovka rozmýšlí, co tam vlastně zařadit, že je tak podtočená, že když šlápneš po plynu, tak se můžou ventily zbláznit?Že šlápneš na plyn a skoro nic se neděje?

On se powershift přizpůsobuje tvému jízdnímu režimu, tak je dost možné, že to bylo rozhozene tím, jak jde auto z ruky do ruky. Já v Edge najel cca 2000 km a ničeho takového jsem si nevšiml. Dokonce jsem byl velmi mile překvapen, že to přesně, co popisuješ, tak nedělá, ale vrazí tam přesně tu rychlost, která je ideální z pohledu kroutícího momentu.

To, co jsi popsal, jsem přesně zažil u Mondea MK5 2.0 Ecoboost 240 koní v automatu (hydroměnič). To byl před 3 lety důvod, proč jsem myšlenku Mondea MK5 s automatem zavrhl. Při downkicku tam podřadil o 3 rychlosti níže, pak zjistil, že je mimo a začal řadit o stupeň výše. Hrozné. A taky díky hydroměniči jsem měl pocit, jakoby tam ty koně vůbec nebyly. Zlatý Powershift. Ve všech ohledech mne překvapil. Jak v Edge, tak v Kuze 2.0 TDCi.

Tento víkend jsem ještě měl možnost jet v Rangeru 3.2 TDCi s automatem a znova jsem si uvědomil, že hydroměnič v žádném případě.

ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 266 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 22:05 
ST racing man
ST racing man
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

No hydroměničové automaty mají trochu jinou práci s plynem. Jde o zvyk. A taky mají adaptaci, takže pak řadí podle stylu řidiče.
Neni to tak tragické. Ale ano čím vyšší výkon auta u hydroměniče, tím lepší pocit z jízd.
A dvouspojka je jiná. Jezdí se mi s ní hodně dobře.

Obrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 22:23 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

Jj, možná jsem to špatně napsal, omlouvám se. Hydroměnič není vyloženě špatný, jen se v tom prokluzu ztrácel výkon a ten downkick taky nic moc výběr správné rychlosti. Díky němu jsem na automat úplně zanevřel a jen díky náhodě ho znova vyzkoušel až nedávno ve verzi dvojspojky. Pak jsem pochopil, že jde, z mého pohledu, opravdu o jiný svět.

ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 23:25 
GT racing man
GT racing man
menej ako 16 hodín

Tak jsem z toho jelen. Mi se zdál automat OK v Mustangu 5,0 a ve Wildtraku 3,2. A jako by jsme každej jezdili něčím jiným ::-D: Na každej pád si myslím, že automat má ospravedlnění u motorů od 3,0. Co jsem zatím kdy jel s automatem, tak se mi to moc nezamlouvalo, vyjma právě těch větších objemů. V pátek si budu na víkend vyzvedávat funglovku BMW 540i xDrive, ten je jenom v automatu, tak jsem zvědavej, jak se to bude chovat. Kdysi jsem měl půjčenou M3 v manuálu a tam je ten automat vyloženě potřeba, jinak se nedá využít potenciál těch 252kW auta.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 23:29 
ST racing man
ST racing man
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

Očekávám zde postřehy. Takže se z toho jen tak nevyvlečeš. :D ::wink::

Jo a nejde jen o obsah. Je jasné, že co je nad tři litry, bude mít taky nad 100kW a mnohem víc, ale i ten oturbený dvoulitr má 150kW a je to ideál. Řekl bych tak něco přes 100kW je tak na hraně, aby se s tím dalo jezdit na klid a pohodu.

Obrázek

Naposledy upravil Eliminatorus dne úterý 13. únor 2018, 23:31, celkově upraveno 1

Dolů

Nákup benzín nebo nafta?
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 23:31 
GT racing man
GT racing man
viac ako 2 týždne

Souhlas se Zewlem, kdyz je powershift v dobre kondici, tak je to radost.

Rychlost je proste zarazena, a tahne...

Kdyz jede clovek pohodu, toci malo, a jen si prede. Pri kickdownu podradi (dle otacek a rychlosti bud o kvalt nebo o dva) a vystreli vpred. Mame se zenou oba 2,0tdci 120kw.
Ona powershit, ja manual, a ja nemam sanci. Je pravda ze mam o neco malo tezsi auto, ale ta kombinace motoru a prevodovky je hrozne navykova.

Ale vzdy zalezi v jakem aute to je, a jak je zvykla...
A taky na noze - kazdy do toho plynu slape trochu jinak, a i kazdy jinak vnima...

Edit: a M3 bych v automatu nechtel

Typ auta: Ford Kuga | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 120 | Rok výroby: 2013 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 14. únor 2018, 00:34 
GT racing man
GT racing man
menej ako 16 hodín

Sowitku, v tom manuálu nemáš šanci ani zdaleka využít potenciál toho auta. To je tak rychlý, že máš co dělat kroutit kolečkem a ne ještě řadit. Navíc spojka jde velmi těžce, řazení taky. To není jak u tvé Kugy, kde to řazení jde lehce. U M3 ten fofrklacek klade daleko větčí odpor a řazení tak trvá o něco maličko déle. A po pár desítkách km budeš cejtit i levou nohu. Vím o čem píšu.
Každopádně se už těším na pátek, protože budu mít hezkej víkend. To zase nechám za benzín balík na pumpách :mrgreen: S Mustangem jsem v srpnu na pumpách nechal za víkend bratru sedmičku. :D

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]