Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

garanční prohlídka
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 28. listopad 2016, 18:48 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Zdravím, mám jít příští týden na garančku s Ford Kuga 2.0 TDI 110 kW po 40.000 km ( po dvou letech). Před rokem a i když jsme auto kupoval ford lákal na garantované ceny servisu, ale po dalším roce jako by se zdálo na své sliby zapomněl a tento garantovaný servis i z oficiálních stránek stahnul a všichni mlčí jako by nikdy o ničem takovém neslyšely a co jsme si to vymyslel a prej si každý servis dělá svoje ceny.( oficiální info na zastoupení ford- www.ford.cz ) na oficiálních stránkách je pouze nějaký placený service plán . Neví někdo jak to s garantovaným servisem je, jestli ještě platí a nemá někdo k dispozici tabulku garantovaného servisu která ještě minulý rok byla uveřejněna u všech prodejců ford a která uváděla cenu podle typu vozu a počtu km. Nerad bych aby mně nějakej čouda natahnul jak digitálky a že to dovedou . Já jsme si to bohužel loni nevytisk v domnění že když je něco garantováno tak je to garantováno . Díky za rady a názory. Zdar. Leoš.

Typ auta: Ford Kuga | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 150 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

Re: garanční prohlídka
sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 28. listopad 2016, 20:32 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Ty fixni ceny byly drazsi, nez kdyz to fakturovali polozkove.

Obrázek
Obrázek Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 28. listopad 2016, 20:40 
GT racing man
GT racing man
viac ako 2 týždne

Asi tak, meli to dobre spocitane aby to vyslo dobre :-) takze kdyz najdes fair servis a napise ti polozky, a da alespon 15 - 20% slevu na dily a pak neco na praci, budes na tom lip.

Typ auta: Ford Kuga | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 120 | Rok výroby: 2013 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 28. listopad 2016, 22:07 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Ja myslim, ze uz ty fixni ceny stejne nenabizeji.

Obrázek
Obrázek Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 29. listopad 2016, 13:02 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

No tak dnes v servisu: technik převzal auto a potom jsem se musel zeptat na cenu a co je zahrnuto v garančce po 2 letech a 40.000 km . Takže olej, filtry,kontrola laku, výměna brzdovky prej cca 6.500,- . No byl jsem připraven a vytáhnul tabulku garantovaného servisu z r 2015 :ultrahappy: kterou jsem splašil na google. Cena 5.500,-. Ehm, promiňte tak to je vpořádku , no já myslel ,že tam budou nějaký provozní kapaliny a dražší olej já to takto nepoznám :jazyk: . Provozní kapaliny za litr? , vodu do odstřikovačů si za 1000 doleju sám :frajer: . No ,je jasný, že i tohle všechno je za 5500 silně předražený ,ale auto je v záruce , má prodlouženou záruku na 5 let a bez evidence garančky v systému ford by moh bejt problém , ale vždycky když mně donutěj za takto nějakou službu přeplatit , tak jsem z tohu slušně řečeno rozladěn , zvlášť , když je mi jasné , že jediné co tam udělají je výměna toho oleje a když budu mít štěstí , tak i toho filtru o brzdovce radši mluvit nebudu je mi jasné ,že vycucnou to co je v nádobce a možná nalejou novou a ostatní je ve hvězdách .Za normálních okolností práce na max 2 hodky a olej za 800,- orig ford a 200 ,- filtr + 100 brzdovka + 300 kabinový filtr . Všichni to ale nakonec víme ,že tyhle vynucený garančky je zlodějna na řidičích i já jsem to věděl,že budu potom minimálně 2 x okraden když jsem auto kupoval ,tak si nemůžu teď stěžovat :ultrahappy: . Tak zdar všem.

Typ auta: Ford Kuga | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 150 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 29. listopad 2016, 13:09 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 týždne

Já s cenou ve Fordu nikdy neměl problém, spíš naopak. Nechal byhc tě dělat garančku v Opelu, to by si viděl jiné ceny.

Když máš k nim takovou nedůvěru, proč auto nedáš do jiného značkového servisu?

Focus 2010 1.6 74kW - je

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 90 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 29. listopad 2016, 13:12 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Není nutné jezdit do fordu na garancku, ze zákona to můžeš udělat kdekoli jinde a záruka platí dal. Je to jen marketingové strašení

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 29. listopad 2016, 15:05 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

To je sice pravda, že můžeš kamkoli , ale taky je pravda, ti v případě uplatňování záruky budou dělat problémy . To že nesměj jsou jenom slova , který mně budou stát potom spoustu času a starostí a já potřebuju jezdit a ne mít auto odstavený a čekat až se náš problém důkazně vyřeší, možná nakonec budu vítěz , ale za jakou cenu.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 29. listopad 2016, 15:17 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

V tom případě Ti ta záruka je docela k ničemu, když případnou poruchu stejně zaplatíš na garanckach ve fordu. A to co píšeš jen potvrzuje Tvou pohodlnost a neochotu cokoli řešit navíc, i když vědomě prodělávaš

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 29. listopad 2016, 15:21 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Proč nedám do jiného? , mám dost křížků na krku a za ten čas jsem nějak tak zjistil , že je to všude stejný a každej servis na garančkách strašně vydělává , rychlý a jednoduchý peníze posvěcený výrobcem . Možná by to tak nebolelo kdyby si to fabrika zanesla už do ceny auta , moc se o tom nemluvilo a servisu by to potom proplatila a zákazním by to mněl za nějakou symbolickou cenu , ale to by jsme se asi divili kolik by jim za stejnou garančku dala fabrika . Šikovný automechanici jsou udělaný pro sebe a ve značkovejch servisech jsou mladý kluci bez zkušeností , velká fluktuace, přestupní stanice a kvalita v uvozovkách značkových servisů je podstatně horší než u soukromýho automechanika , kterej jede na sebe, Až mi skončí záruka tak mně nikdo ve značkovém servisu už nikdy neuvidí a to není jen moje zkušenost , ale i ostatních kolegů s novými auty . V podstatě se to samozřejmě dá unýst, když se vezme cena vozu tak proč tu vlastně brečim ,ale já nebrečim, jen jsem prezentoval nějakou skutečnost pro ostatní. :ultrahappy:

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 29. listopad 2016, 15:22 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Hoffis píše:
V tom případě Ti ta záruka je docela k ničemu, když případnou poruchu stejně zaplatíš na garanckach ve fordu. A to co píšeš jen potvrzuje Tvou pohodlnost a neochotu cokoli řešit navíc, i když vědomě prodělávaš

Musím s tebou souhlasit

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 10. leden 2020, 13:22 
ST racing man
ST racing man
menej ako 8 hodín

Pánové, takový dotaz k situaci, která se mi ještě nikdy nestala.
První roční garančka vyšla podle kilometrů dřív než za rok. Od ní uplynul právě rok, tak jsem se objednal na další.
Kilometry tentokrát ještě nejsou na 40.000 a auto bude staré 2 roky až v červnu. A teď mi to vrtá hlavou, protože FordPass mi ukazuje jen výměnu oleje, zatímco servis je zatím na tom teploměru daleko (2 roky / 40 tisíc).
Měří se ta garančka (rok/nájezd) od té minulé (jak jsem si myslel) nebo podle kilometrů/stáří (tj. vyšel by tentokrát delší interval než rok)?

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 177 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina