Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

chyba DPF
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 02. říjen 2021, 20:04 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Ahojte,
Mám problém s DPF – na diagnostike hláška č. 2002 – DPF pracuje pod požadovaným prahom účinnosti. V autorizovanom servise riešený problém za posledný mesiac už 5x, vymenený snímač diferenčného tlaku, vymenený snímač výfukových plynom, následne hláška chybného 4. vstrekovača – taktiež vymenený, následne v servise spustili regeneráciu DPF. Vždy po pár km vyskočí kontrolka chyby motora. Aktuálne opäť chyba 2002, v servise pozerali do DPF kamerou (či náhodou nie je prasknuté), a dali mi info, že to vyzerá, že pod vplyvom vysokej teploty sa stratili z DPF špeciálne kovy (je „vybielené“) a tým neplní svoju funkciu. Koncovka výfuku je špinavá od sadzí.
Odporučili vymeniť celý DPF (spolu aj s katalyzátorom), plus zvyšné 3 vstrekovače.
Auto nemá obmedzený výkon, jazdil som s ním okresky a raz za dva mesiace aj dlhé trasy po diaľnici, prvý krát problém vyskočil po 500 km ceste na po diaľnici na dovolenku ?
Auto má najazdené 51 tis. KM, v prevádzke od 03/2019. Auto žiaľ malo len 2 ročnú záruku, kupoval som ho z DE ako 10 mesačné, najazdených malo 33 tis. Km, tak som mimo záruky.
Prosím, máte skúsenosť s takouto vadou DPF?
Ďakujem

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2019 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina