Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

Ford Edge, 2.0 Bi-turbo diesel 154kW_strata výkonu
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 22. září 2019, 19:18 
čumil
čumil
menej ako 2 týždne

Zdravím, pred mesiacom som sa stal šťastným majiteľom 2-ročného Fordu Edge (naj. 35000km), 2.0 diesel Bi-turbo automat s výkonom 154kW. Auto je skvelé, ale radosť mi kazí jeden problém, ktorý je aj dosť veľkým bezpečnostným rizikom. Pri zrýchľovaní v normálnom "D" režime automatickej prevodovky auto z času na čas (stalo sa mi to už 6x) stratí výkon a prejde do "bezpečného" režimu a točí max. 1500 ot/min. a počítač vypíše, že mám navštíviť servis. Po vypnutí motoru kontrolka návštevy servisu zhasne, a motor opäť funguje ako má. Ak použijem "S" - športový režim prevodovky , tak sa mi to ešte nestalo. Auto som dal na diagnostiku, a tam sa žiaden problém nepreukázal. Našiel som pár článkov na zahraničných fórach (hlavne US), v ktorých popisujú podobné problémy (aj u benzínových motorov s automatom) ale problémy sa väčšinou v servisoch nepodarí nasimulovať a problémy pretrvávajú.
Ak môžem poprosiť niekoho, kto by mi vedel poradiť, v čom môže byť problém, bol by som mu neskonale vďačný. Auto je ináč skvelé, má fantastický podvozok, výbornú spotrebu,...
Za každú radu vopred ďakujem!

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

Re: Ford Edge, 2.0 Bi-turbo diesel 154kW_strata výkonu
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 22. září 2019, 22:40 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako polhodina

Bez té chyby se nehneš. Jestli to umíš nasimulovat, není možné, aby se nedala ta chyba vyčíst, když auto spadne do nouzáku. Skutečně to řadí všechny kvalty? A když místo S řadíš sám, tak co? Dá to od 1 až po 6 v plném tahu? Myslím, že máš pádla pod volantem ne? Tak to otestuj. Aspoň Zewl je má.

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 23. září 2019, 07:02 
čumil
čumil
menej ako 2 týždne

Zdravím, priznám sa, že ručne som radil len občas a to len o jeden max. dva stupne, a vtedy to fungovalo normálne. Určite to však vyskúšam. Naposledy sa to stalo manželke, keď pridávala cez tempomat zo 45 na 55 km/h. Mne to urobilo 3x pri prebiehaní v kopci, keď som na to trochu viac "šliapol", a ten zbytok pri prudšom zrýchľovaní na rovine. Ako som už napísal skôr, skúšal som to niekoľkokrát aj v režime "S", ale tam to (doteraz) funguje bez problémov.

Typ auta: Ford Edge | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 154 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 25. září 2019, 12:01 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

Pokud máš dvouleté auto, má jistě pětiletou záruku, tak šup s ním do Fordu. Věřím, že přehrají SW převodovky a problém zmizne.

Byl: Ford Focus ST170

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi 200k, Titanium S
ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 30. září 2019, 12:06 
čumil
čumil
menej ako 2 týždne

Dík za radu, auto má 2,5 roku, je tam však len 2-ročná záruka. Ale s tým softwarom to stojí za skúšku. Stále mám ešte niekoľko mesiacov záruku vzťahujúcu sa na kúpu jazdeného auta na skryté závady. S predajcom som už rozprával, a mám to najskôr dať na diagnostiku a od toho sa budú odvíjať ďalšie kroky.
PS.: Trochu mi to trvalo kým som vyskúšal všetky možné aj nemožné režimy zrýchľovania, a už mi to 1x urobilo aj v "S" režime. Zatiaľ jediný režim, kedy sa to neprejavilo, je pri radení ručne - pádlami.
Priznám sa, že ma to dosť mrzí, lebo to auto je ináč skvelé.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 08:12 
čumil
čumil
menej ako 2 týždne

Zdravím opäť, po komunikácii s predajcom auta som sa dozvedel, že sa jedná o ojedinelú chybu u Fordov s vyššie spomenutým motorom, a teraz ho budem citovať:"ventilu-regulácie vákua oleja". Dokonca mi dal aj číslo tohto dielu pod ktorým je vedené v servisoch Fordu - 2186677 a cena má byť okolo 150 Euro. Priznám sa, že som sa snažil nájsť niečo o tomo "ventile", ale nič som nenašiel. Neviete mi niekto niečo povedať čo to vlastne je?
Prechodu do bezpečnostného režimu mi pribúda a hlavne na diaľnici ak podržím nohu dlhši čas na plyne pri rýchlostiach nad 100 km/h (už sa mi to stalo aj v "S" režime prevodovky).
Priznám sa, že niečo o autách viem, ale toto už presahuje moje znalosti. Za pomoc ďakujem!

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 11:04 
RS racing man
RS racing man
menej ako 16 hodín

to je ono ObrázekObrázek

- Focus Combi Ghia 2007 1.6 Duratec-16V Ti-VCT
- Focus Combi Trend 1999 1.8 TDdi

Typ auta: Ford Kuga | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 11:24 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 týždne

Je to senzor tlaku oleje?

Ford KA Snow edition K2 byla
F II 1,8 85KW byl
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 11:27 
RS racing man
RS racing man
menej ako 16 hodín

2186677

- Focus Combi Ghia 2007 1.6 Duratec-16V Ti-VCT
- Focus Combi Trend 1999 1.8 TDdi

Typ auta: Ford Kuga | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 11:34 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 hodiny

Na té diagnostice to bylo ve Fordu? Nebyla to nějaká univerzální ? Je mi záhadou že tak nové auto neuloží nic do paměti závad.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 11:35 
čumil
čumil
menej ako 2 týždne

Dík za odpoveď. Dá sa to kúpiť aj mimo servisu (a vymeniť si to osobne), alebo je lepšie s tým skočiť do autorizovaného servisu?

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 11:41 
čumil
čumil
menej ako 2 týždne

Diagnostika iba zaznamenala udalosti, ale nie čo ich spôsobilo. Priznám sa, že to nebolo diagnostikované vo Forde, ale v inom, "oficiálnom" autoservise.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 11:58 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 týždne

To je chyba a zásadní.
Had something similar, always uphill under load, took a couple of dealer visits to fix. Fault codes were P06DD? engine oil pressure control circuit performance/stuck off and P06DE engine oil pressure control circuit stuck on. Dealer replaced oil pressure solenoid I think.

a druhý s tou samou chybou

UPDATE: My Edge has been to the dealers and they have replaced an Oil Pressure Solenoid. I've given it a run and seems ok so far although the power loss was only happening occasionally. Time will tell but I'm confident they have identified the right part! I will update again if anything changes in relation to this! Thanks

Ford KA Snow edition K2 byla
F II 1,8 85KW byl
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 17:06 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 16 hodín

U meho Edge se cca pred dvema lety menilo cidlo tlaku oleje, auto padalo do nouzaku. V tu dobu jsem ho jeste nevlastnil, ale tuto informaci vim.

Pokud diagnostika, tak jedine ve Fordu, pokud ji nejaka "univerzalni" nevycte. Ale nechal bych to vymenit ve Fordu, mas tam jeste zaruku, ne? Tak bych to neresil a nechal vymenit na zaruku.

Byl: Ford Focus ST170

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi 200k, Titanium S
ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. leden 2020, 20:26 
čumil
čumil
menej ako 2 týždne

Dík všetkým za rady, skúsim to poriešiť priamo vo Forde. Aj tak mám ísť na druhú predpísanú prehliadku, tak to skúsim tam. Najskôr skúsim ten solenoid (snímačom tlaku oleja) a potom uvidím, ak by to neprestalo, tak dám vymeniť aj ten "ventil-regulátor vákua oleja", ktorého obrázok tu dal "Jarík". Ešte raz všetkým dík! Dám vedieť ako to dopadlo.

Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina