Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

demontáž kličky stahovače okna Tranzit 1995
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 29. květen 2013, 15:34 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Prosím poraďte.
Demontuji kryt dveří. Mám knihu - jak na to a tam se píše u kliky na stahování:

do r. 1995 sejmeme kryt a vyšroubujeme šroub
od r. 1995 - uvolníme pružnou spojku - mezi kliku a obložení dveří vložíme proužek látky a zatáhneme za něj zpátky proti otevřenému konci svorky....

Prostě nevím, jak to vypadá, tahám na všechny strany a nic. Poradí někdo lépe, jak to tam vypadá?

Také jsem zkoušel vydloubnout plast, jestli pod ním není ten šroubek, ale ten plast se mi jeví jako jeden celek kliky, tudíž nevaloupnu.
Předem dík.

Typ auta: Ford Custom Transit / Tourneo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 1995 |
Dolů

Re: demontáž kličky stahovače okna Tranzit 1995
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 29. květen 2013, 16:42 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

Kliku drží drátek tvaru omega. Je nasazen zevnitř , tedy pod klikou. Používám háček z drátu (nejlépe svařovací 1mm) ohyb cca 2mm. Strč ho pod kliku, nahmátni kroužek a tahej. Pozor, až se uvolní, určitě vyskočí a pokud ho nechytíš, tak zmizí. Radši to jistím rukou, nebo hadrem na chytání. Pokud už tam někdo byl, bývá nasazena logičtěji zvenku, aby na ni bylo vidět a dala se lépe zachytit.
Ten návod s proužkem látky jde taky, pak se navlékne ten proužek směrem od venku na jedné straně, tak, aby se zachytil za jednu z nožiček omegy a tu by to mělo na jedné straně uvolnit, navléknout se na kroužek a vytáhnout ho. Mělo by to výhodu, že ten omegakroužek zůstane na tom proužku látky a neuteče.
Příloha:

kroužek omega kliky stahovačky.jpg [ 176.78 KiB | Zobrazeno 4145 krát ]

Ford Cortina 1,6 OHV 1972 modrá
Wartburg 353 Tourist 1969 krémový
Trabant 601 lim.1967 zelený

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 1990 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 29. květen 2013, 16:50 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Tak jsem se to nakonec demontoval, abych spravil odemykání.
Jde mi to klíčem zamknout, ale nejde odemknout. Uvnitř jsem zjistil, že je to pěkně skryto a nedá se tam nic odšroubovat, je to zanýtováno na trhací nýty.
Máte někdo obrázek, jak to uvnitř vypadá? Abych to neodvrtal a nezjistil, že s tím nic neudělám.
Má někdo zkušenost, proč to nejde odemknout?

Typ auta: Ford Custom Transit / Tourneo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 1995 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 30. květen 2013, 12:06 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

Zamknout to jde vždycky, jakýmkoli klíčem. Na zamčení stačí otočit a není to nijak blokováno. K odemčení se klíčem seřadí stavítka tak, aby do jejich drážek na obvodu zapadl kolíček, který pak nebrání pohybu přes zúžený profil. Pokud to nejde odemknout, je v háji vložka zámku, zejména pokud jdou ostatní zámky stejným klíčem odmykat.
Dodávají se skládačky jednotlivých vložek k sestavení na původní klíč. Sestavování je poměrně složitější, raději dát dělat do Ford servisu. Na složení je asi 0,5hod. norma, na DE+MO už si nepamatuji, tipnu 1 hod. Skládačka na levé dveře 1068111 1992,-Kč, pravé 1068110 1940,-Kč.
Zámek, vložka a táhla jsou z bezpečnostních důvodů kryty plechy, aby se zámek nedal vyháčkovat. Proto se musí plechy odvrtat a zase zanýtovat.

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 1990 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 30. květen 2013, 16:01 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Edit MartyG: odstránená zbytočná citácia

Díky za reakce, je to pro mne podnětné. Našel jsem si fotku těch vložek a jestli můžeš napsat, která je na fotce do předních dveří?

Dá se vložka vyjmout i bez odnýtování plechů? Jestli ano, jak? (Nýtovací kleště už jsem si pořídil)

Je stejná vložka v levých i pravých dveřích? Pokud ano, tak bych přemýšlel o výměně mezi dveřmi.

Další alternativa je koupit tu sadu. Poradíš, jak vyměnit u víčka nádrže a na spínačce? Jinak imobilizér na klíčku snad nemám, mám to vedle jako přívěšek.

Přílohy:

zamky.jpg [ 26.3 KiB | Zobrazeno 4103 krát ]
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 30. květen 2013, 17:03 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

Edit MartyG: odstránená zbytočná citácia citovanej citácie :roll:

Z hlavy nepoznám, který je kam, to se pozná při výměně.
Pravý a levý nelze zaměnit, jak jsem psal, je vpředu pravý a levý.
Odplechovat se to musí.
Spínačka se vyndavá v poloze I, jinak nejde. Musíš sundat plasty pod volantem a pravou páčku. Po otočení do polohy I píchneš tenkým šroubovákem do malé dirky v tělese zámku, až kolíček zajede dovnitř a táhneš. Až to vytáhneš, hned ti bude jasné,proč se to dělá jen v té jedné poloze: Kruhové pojistky na spodku vložky svým tvarem nedovolí jinou polohu, musí se protáhnout tou drážkou v tělese. Po vytažení vložky se nesmí vnitřkem zámku pootočit, jinak povyskočí, zasekne se a je konec. Vložka ten vnitřek tlačí dolů do polohy,kdy se zámkem může pootočit.
Vložka ve víčku nádrže je zezadu jištěna seegerovou pojistkou. Odemkni, vytáhni, otoč a uvlolni segrovku. Zatlač na ten kus, který zevnitř kouká a je venku.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 01. červen 2013, 10:02 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Poradil jsem si s tím a mám vložku zámku venku. Buď ji opravím, nebo vyměním. Díky za rady, pomohly mi.

V první fázi jsem vyměnil levý poškozený zámek (nešlo odemykat) za pravý dobrý. U pravých dveří tedy po výměně fungovalo odemykání, ale nefungovalo zamykání (původní levý zámek otočen) a zamykal jsem při otevřených dveřích páčkou uvnitř.
ALE v této kombinaci šly oboje dveře odemknout jakýmkoliv jiným klíčem od Tranzita.

Tedy jsem koupil novou sadu a vyměnil to. Ten zámeček u spínačky se dokonce povedl vytáhnout a vyměnit bez demontáže pravého přepínače, ten kolík jde zatlačit ohnutým hřebíkem. I když jsem tam neviděl, tak polohu toho kolíku pro zatlačení lze odhadnout pohledem na tu novou nenamontovanou vložku.

Nyní vše funguje OK, jen je zajímavé, že u toho Tranzita jde zamknout jakýmkoliv jiným tranziťáckým klíčkem (vyzkoušel jsem). To je dobré vědět, aby nám někdo jako kanadský žertík nezamkl naše auto s klíči ve spínačce a my byli mimo vůz.

Ještě jednou všem díky za rady, díky nim jsem to opravil.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 01. červenec 2013, 14:13 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

U každého Forda s kulatým klíčem jde zamknout čímkoli, co otočí vložkou,(i kdyby to byl jen šroubovák), protože k zamknutí není potřeba, aby kolíček zalezl do drážky ve stavítkách. Prostě v této poloze není zúžené pouzdro vložky s drážkou, to je jen na odmykání. Taky jsem si v roce 1992 naběhl při předprodejním servisu a zamkl Transita s klíči uvnitř klíčem od toho vedle. Tak jsem si hned nacvičil otvírání drátem kolem okna-u Tr91 nebyly ještě plechy kolem táhel a vedle jsem měl jeho bráchu, u kterého jsem si sundal tapecírunk a nacvičil, za co zatáhnout zvenku.
U Transita 1995-už to nejde, jak ses mohl při rozebírání přesvědčit, stejně tak u Tr.01-, kde jsou vložky přímo zasunuté do zámků.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. leden 2021, 16:19 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Dik moc za navod s kouskem latky na vyndani toho omega krouzku z klicky. Pouzil jsem starou plochou tkanicku z brusli a super.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina