Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
  Verze pro tisk

Re: Bydleni rodinny dum - RECENZE
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. leden 2018, 10:31 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 2 hodiny

To asi projektant nedomyslel... Na druhou stranu, kolik dokáže odčerpat najednou jedno auto?

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. leden 2018, 11:11 
GT racing man
GT racing man
menej ako 4 dni

tak ono zabúdate ešte na jeden limit... za predpokladu štandardného "hovnocuca", tak väčší objem ako 20-25 m3 bude mať asi máloktorý...

takže teoreticky žumpa 25 m3 = 3x4x2 m - ideálny to priestor pod parkovacie miesto auta

ak by som bral aj vývoz raz za 2 mesiace tých 50 €, tak je to 300 € ročne

tak si myslím, že ČOVčka bude finančne efektívnejšia a zaberie menej priestoru... a ešte prípadne záchytnej nádrže získaš vodu na polievanie záhradky... za predpokladu eko prostriedkov čistiacich...

- je 117 "japončíkov" v červenej -

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. leden 2018, 21:24 
ST racing man
ST racing man
Člen klubu
menej ako 4 dni

Chapi, když dojede hovnocucák Tatra cas 15 = 15m3 obsah nádrže...
Praga V3S má daleko menší, počítám tak cas 10...

oni vám jen odsajou část žumpy a zbytek tam nechají... holt jedině dojet 2x

aspoň to tak funguje zatím... na letišti nám to tak dělají...

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. leden 2018, 21:32 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 24 hodín

Me jezdí traktor s vleckou 10m3 a cucne me celeho. Puvodne mela byt COV, ale nakonec jsme se domluvili 4 rodiny, ze se napojime na obecni kanalizaci. Takze prozatim jimka 9m3 a ta pak bude slouzit jako sber destove vody.

Karolko, z dlouhodobeho hlediska je jimka bohuzel katastrofa :( nelze dodelat aspon COV a nechat jimku na destovku?

je: Suzuki SV650S 04" "WASP"

ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. leden 2018, 21:38 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako hodina

asi budem musieť ČOV dorobiť, dažďovú vodu budem púšťať do jarku vedľa pozemku

Obrázek
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. leden 2018, 21:48 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 dni

To ti asi dost mozna nepovoli ;) Pochybuju, ze ti dovoli svadet destovou vodu do kanalizace... Budou dost pravdepodobne chtit, abys ji likvidoval na pozemku (trativody). Melo by to byt ve stavebnim povoleni. Nebo mas to tak, ze ji muzes vypoustet normalne pryc? Aby ti pak nedelali problemy pri kolaudaci.

Byl: Ford Focus ST170

Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi 200k, Titanium S
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 266 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. leden 2018, 22:10 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako hodina

to budem musieť pozrieť

Obrázek
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 12. leden 2018, 17:51 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 2 hodiny

Řešili jsme kanalizaci nedávno a dešťová voda do kanalizace nesmí... Alespoň já to tak mam ve smlouvě...

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 18. duben 2018, 09:20 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
menej ako 4 dni

Zewle dík za cenné rady a zkušenosti, čeká mě to celkem jistě v blízké době. Zeptám se ještě jak jsi vyřešil TV, net ?

ex: Ford Focus 1,6
Optimismus je způsoben nedostatkem informací.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 18. duben 2018, 10:36 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 dni

Jsem rad, ze to nekomu k necemu je ;)

1) domaci LAN sit, natahl jsem vsude UTP kabely, vsechny jsou rozvedene do vsech pokoju a mam vsude RJ45 zasuvky. Kabely vedou do centralniho racku, kde jsou navazane do patch panelu a posleze zapojene do switche. Z tech zasuvek vyuzivam hlavne ty pro televize (smart TV, Rapsberry Pi), kabel je kabel, takze mam doma cca. 64 datovych zasuvek ale vyuzivam jich jen par (2x TV, 2x wifi AP, kotel, rekuperace atd.) :mrgreen: Ale do budoucna je to dobre mit rezervu.

2) Wifi jsem resil kvalitnima Unify Ubiquity AP, mam dva talire, kazdy v jednom patre. Mam betonovy strop, takze se signalem z klasickeho Wifi routeru byl problem pri prostupu stropem. Nyni wifi vubec neresim, mam na tom pripojene skoro vsechny zarizeni a vse funguje skvele.

3) internet (pripojeni jako takove) jsem hodne resil, ale bohuzel opticke vlakno ti do rodinneho domu nikdo neprivede :mrgreen: Nebo ano a bude to stat kotel. Mam u pozemku natazenou "kabelovku", ale chteli nesmysl za relativne smesnou rychlost. Takze jsem to vyresil antenou na strese, o dve ulice dal mam APcko, na ktere se bezdratove pripojuju. Rychlost mam na sve potreby dostatecnou, i na praci to staci. Bezdrat jsem puvodne nechtel, ale nakonec ho tedy mam, zkousel jsem i Vodafone atd., ale meli nesmyslne mesicni limity na objem prenesenych dat za celkem vysokou cenu atd. Mozna je to uz dneska jinak, ja to resil pred cca, 1,5 rokem

3) TV mam klasickou antenou, tedy vyresenou tak, ze vsude tam, kde jsem v budoucnu ocekaval nejakou TV, jsem natahl koax kabel. Mam v dome cca. 16x zasuvek s TV/SAT, z kazde zasuvky tedy vede koaxialni kabel na pudu. Tam jsem si udelal takovy rozbocovac, nebo jak to nazvat, proste vsechny kabely se tam sbihaji do takovyho bazmeku. Antenu mam klasicky na strese (zadny satelit, pouze antenu), se zesilovacem a vede do toho rozbocovace. V rozbocovaci se to pak "rozhodi" na vsechny koaxy a tim padem na vsechny zasuvky. Samozrejme nyni mam zapojene pouze ty dve zasuvky, ktere pouzivam (obyvak + koupelna). Vsude mam tedy separe kabel vedouci z TV/SAT zasuvky na pudu do rozbocovace.

ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 266 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 18. duben 2018, 10:45 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 dni

Jeste doplnim, ze jestli uvazujes domaci LAN sit (coz vrele doporucuju, aspon k TV a k "pevnym" vecem typu kotel atd.), tak bych daval UTP kabely minimalne CAT6 (kvuli rychlosti a stineni). Kdyz to totiz budes stavet, staci zaplatit o par korun na metru kabelu vice, nezapomen, ze ten barak ti bude slouzit par desitek let. Tak at za deset let nezjistis, ze ti ty kabely jsou k nicemu protoze jsou stare a uz nemaji takovou prenosovou rychlost atd. Pokud kabely nechces resit, pak to neni potreba brat v potaz samozrejme. Ale u noveho domu bych alespon par UTP kabelu natahl.

A velmi doporucuju natahnout vsude husi krky a teprve jimi pozdeji UTP kabely protahovat. To same i s koax kabelama od TV. Mam to tak a je to skvele. Jeden kabel mi nefungoval, zrovna u TV, mam to tam ale zdvojene, tak no stress. Ale kdybych to nemel zdvojene a kdybych to nemel v husim krku, tak ten kabel nemam jak spravit.

Pokud uvazujes EZS (zabezpecovacku), tak si nech natahat UTP kabely i na cidla + magnety na okna / dvere. To uz nemusi byt samozrejme CAT6, ale klidne CAT5e napr. Kabel je kabel, nepotrebujes resit zadne baterky na cidlech a podobne hovadiny. Taktez doporucuju je vest v husich krcich. Mne tu EZS delala jina firma a nez jsem dosel na stavbu, uz to meli narvane kabely primo do cihel bez husich krku. Nadaval jsem, ale proste uz jsem to tak nechal. Jak jsme vsechno zapojili, najednou jsme zjistili, ze magnet od jednoho okna nefunguje, tak se to muselo sekat do udelane finalni omitky. Kdyby byl husi krk, jen se vytahne kabel a protahne novy. Zalezitost pul hodiny a bez bordelu.

ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 18. duben 2018, 11:09 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
menej ako 4 dni

Super, dík. :palecnahoru:

ex: Ford Focus 1,6
Optimismus je způsoben nedostatkem informací.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]