Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

Chyba P0420-ale ne ledajaká. Prosím o rekace, děkuji
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 01. září 2019, 17:28 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Zdravím klub P0420 :D . Také se mi rozsvítila tato super chyba.
Mám focuse 1.0 ecoboost 92 KW (vím, vím, vím).
Auto je z roku 2015 a bral jsem to jako kup roku i přesto, že auto mělo najeto 240 tisíc. Prostě stálo polovinu toho, co stojí tyhle auta ve stejné výbavě. Ale to je jedno.
Koupil jsem auto s chybou na motoru( první auto, které jsem kupoval, věřil jsem všemu, co mi předchozí majitel nakecal, zkrátka jsem se nechal napálit, ale smlouva neprůstřelná), ale rozhodl jsem se to auto dát do provozu schopného stavu. Původně jsem šel do servisu, kde mi vyčetli asi 5 chyb, z toho jedna byla P0420, což v servisu říkali, že za všechny problémy může kat. Tak jsem ho nechal vyměnit. Takže kat je novej. Přes desítky telefonátů jsem se dostal k servisu, kterej auto servisoval a tam mi konečně řekli, co vše je s autem špatně, ale v zásadě všechno špatně s motorem, páč předchozí majitel kašlal na nějaké pravidelné intervaly.
Takže jsem si sehnal novej motor, bylo to řešení, které jako jediné dávalo smysl. Prohodil se motor, v ten moment končila technická, šel jsem na STK, auto prošlo na jedničku, všechno krásný super a úžasný a ejhle, opět vyskočila chyba motoru. Co myslíte? Samozřejmě chyba P0420. Tak si říkám proč zase??

Ted nastává čas pro otázky, co by to mohlo být. Kat je novej a lambdy zřejmě fungují, na emisích nic nenašli, prostě všechno v pohodě. V servisu mi řekli, že si myslí, že to je rozvody, ale interval je 240 tkm a motor má najeto 20 tkm, takže ty bych vyloučil. Lambdy?? Emisemi to prošlo, tak ty bych taky asi vyloučil, nebo teda nevim, jak velkej to na to má vliv. Ale je tam prostě ta chyba od tý doby, co to auto mám, i při starým motoru a i při novým motoru. Bojím se toho, aby se s tím něco nestalo, protože po všech investicích už jsem na ceně nového auta, ale ta chyba stále přetrvává.

Teď se s autem bojím jezdit, aby se na tom něco nevys**lo. Každej říká něco jinýho, ale když tam ta chyba svítí, tak zřejmě z nějakýho důvodu..

Řešil někdo něco podobného na Focusu 1.0 ecoboost. Moc děkuju za odpovědi.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

Re: Chyba P0420-ale ne ledajaká. Prosím o rekace, děkuji
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 01. září 2019, 17:37 
ST racing man
ST racing man
menej ako polhodina

pokud jsi jako první měnil katalyzátor a bylo něco s motorem, tak je dost pravděpodobné, že ti to ten kat zničilo. Potom jsi dal jiný motor, ale kat už byl zničený od starého motoru...
Ono jestli to špatně spalovalo, nebo něco, tak to ten katalyzátor docela rychle odrovná...
a na emise moc nekoukej, projde i bez něj... měří se to na volnoběh a s trochou zvýšenými otáčkami, není motor pod zátěží...

Tak to vidím já, ale nemusí to tak být

pokud je jinak auto ok, a chceš to vyřešit i jinak než novým katem, tak jsou firmy, které umí p0420 trvale vypnout za cca 2000,- jak kdo, měl jsem takovou nabídku , ale koupil jsem neorigo kat u stejného auta jako máš ty...

Naposledy upravil Hoffis1 dne neděle 01. září 2019, 17:42, celkově upraveno 1

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

Re: Chyba P0420-ale ne ledajaká. Prosím o rekace, děkuji
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 01. září 2019, 17:40 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

S motorem bylo to, že tam byla v hajzlu vačka, a zdvihátka litala někde v motoru. Projevovalo se to tak, že to hůř táhlo, někde okolo 3t otáček to cukalo a jakoby se to dusilo. Na ten novej kat se najelo tak maximálně 600km, víc ne.. Ale po prohození motoru jsem šel na technickou a ta proběhla v pořádku, žádný problém v ničem. Tak se mi to nezdá, že by byl kat v háji..

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina