Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Verze pro tisk

Konverzia SYNC2 --> SYNC3
Autor Zpráva
Karma príspevku: 2
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 16:54 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 4 dni

Ahojte,

Upgrade som robil este v Nov 2017, ale nastastie som si nieco pofotil a rozhodol som sa pre vas spravit navod, kedze stale pocuvam otazky ci je to vobec mozne a ak ano ci to bude aj 100% funkcne a pod.

Na youtube uz existuju navody ako na vymenu a taktiez Ford koncom oktobra 2017 vypustil oficialnu priprucku pre Focus RS ako upgradovat SYNC2 na S3.
Videa na youtube su super, ale vsetky su pre USA a pri montazi je jeden krok, ktory je pre nas v EU irelevantny. A na druhej strane Ford prirucka je tak komplikovana s opsiom vymeny kopec nepotrebnych dielov, ze to nema ani zmysel skusat. Kedze kupou vsetkych dielov z oficialnej prirucky pre Focus RS sa viete vysplhat aj ponad 2000Euro, hehe.

Moj navod bude nejaky mix vsetkeho, kde opisem svoje skusensoti a postrehy aby ste sa vyhli zbytocnemu trapeniu.

PS: Tento navod sa da aplikovat na kazdy jeden model Fordu nie len na Focus. Teda samozrejme okrem demontaze panelu. Ale potrebne diely a zapojenie je totozne pre kazdy model.

PS2: Ak mate Focus MK3, teda pred facelift, upgrade radio/SYNC1 na SYNC3 je taktiez mozny a plne funkcny, potrebujete iba vacsiu znalost s kablami a pinmi, pretoze tam bude treba dodatocne dorabat chybajuce piny.

POTREBNE CASTI:

1. SYNC3 (apim modul + dotykova obrazovka)

2. GPS Antena (ta pri SYNC2 nie je kompatibilna, pretoze sa jedna o GPSM modul)

3. USB media HUB v laktovke (nepovinne)

4. redukcia na POWER konektor pre media HUB (v pripade kupy noveho USB hubu)

5. ELM327 diagnostika (kompatibilny s Forscan)

KDE ZOHNAT POTREBNE DIELY + DODATOCNE INFO K NIM

1. SYNC3 (apim + display)

Moznosti, odkial zohnat najhlavnejsi diel, je strasne vela. Zalezi uz iba od toho aky mate budget :) mat tovarensku navigaciu je super (ja som s nou spokojny), ale pri moznostiach, ktore ponuka Android Auto/Apple Car Play uz by som nevidel problem siahnut aj po nie navigacnej verzii.

a.) Najvyhodnejsir je najst si EU navigacnu verziu. Ma najvacsie ulozisko a aj RAM (64GB, 2GB RAM), kazdopadne je to na vas. Moznosti ebay/allegro.pl/vrakoviska. Ceny sa pohybuju okolo 550-650Euro.
Alebo kontaktovat nejaky e-shop, ktory predava nahradne diely, tu treba ale ratat podstatne vyssiu cenu za novy kus. Pytat sa dilera na cenu asi nebude mat zmysel, pretoze ti su najdrahsi.
Moj SYNC 3 je EU nav verzia a cislo dielu je: HJ5T-14G370-GNG

Obrázek

b.) Ak mate trocha penazi nazvys a chcete mat vsetko ALL-IN-ONE viete najst aj hotovy SYNC3 kit na upgrade, kde budete mat vsetky potrebne casti, SYNC3 bude mat nainstalovany najnovsi update, najnovsie navigacne mapy a bude nakonfigurovany presne pre vase auto podla VIN. Viem, ze nejake ruske stranky ponukaju podobne sluzby alebo osobne poznam a mam kontakt na jedneho poliaka, ktory takyto KIT predava za 3000 PLN (cca 720Euro, 18250CZK). Cize ak ma niekto zajem, napiste mi a posuniem vam kontakt.

c.) Kupa SYNC3 z USA. Na americkom ebay viete niekedy narazit na fakt lacny SYNC3 (okolo 200USD), ktory je mozne flashnut na EU verziu. Treba sa len natahovat s predajcami lebo nie vzdy chcu posielat do EU a dalsia vec treba ratat s colnymi poplatkami + riziko, ze sa pocas prepravy moze sync poskodit.

2. GPS Antena

GPS antena je potrebna aj pre NAVi aj nonNAVI verziu (emergency call). Nie je potrebne kupovat origo Ford. Vystaci hociaka s klasickym modrym konektorom, napr.:

https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 97482.html?
alebo
https://www.amazon.com/gp/product/B006A ... UTF8&psc=1

Obrázek

3. Media HUB v laktovke

Finish cislo dielu pre Focus media hub je: 2026703 (cena okolo 55 Euro). Kupit ho viete u dilera alebo niekoho kto predava Ford nahradne diely popripade e-shop.

Novy media hub je nutny iba ak chcete pouzivat iPhone a Apple Car Play. Na starsom hube zo SYNC2 bude Android Auto fungovat, ale pri kazdom starte obdrzite Warning spravu, ze dany hub nie je kompatibilny. Ale ak chcete mat vsetko, ako sa patri, odporucam ho vymenit :)
Focus USB hub ma iba jeden USB slot a je prepojeny na predny USB slot pod klimou.

Ja som pre svoj upgrade nepouzil, spravny media HUB pre Focus. Mam iny s 2 USB slotmi, ktory bohuzial nepodporuje povodny USB slot pod klimou. Ten je momentalne mrtvy. Bohuzial pocas upgradu som nemal dostatocne info pri kupovan dielov, ale to je jedno hlavne ze je funkcny :D
Tu je obrazok mojho media HUBu:

Obrázek

4. Redukcia POWER konetora (v pripade, ze budete menit stary media HUB)
Tuna tiez existuje viacero moznosti, kupit original diel Ford, kupit nerigo z USA, alebo kupit len fordovsku koncovku a dopajkovat si to sam.

a.) Original FORD: Finish cislo dielu.: 2209060 (bohuzial je jeho cena teraz okolo 250 Euro)
- tento diel Ford zverejnil este len v oktobri 2017 a vtedy stal iba 17Euro :D nastastie som ho stihol kupit :)
Kupit ho viete u dilera alebo niekoho kto predava Ford nahradne diely popripade e-shop.

BENEFIT kupy tohto dielu: k redukcii je pribalena aj SYNC3 licencia. V reale to znamena asi to, ze ak to licenciu zoberiete k dilerovi Fordu, mal by vam vediet pomocou nej SYNC3 upgrade zapisat priamo do ETIS-u. T.z., ze budete mat SYNC3 v aute oficialne a po pripojeni auta v servise by mali byt technici schopny SYNC3 nacitat, vediet v nom spravit updatedy a pod. Takze to, ze mate SYNC3 bude oficilane na Ford servri. Urcite by to malo fungovat pre Focus RS, ale ci tuto moznost maju dileri ak pre ine modely fordu je otazne a dalsia vec je, ze ak tu licenciu ukazete u dilera, na 99% budu na vas pozerat, ze co to k***a je :D
Obrázek

b.) aftermarket reduckia z USA:
- neposielaju do EU, takze si to treba objednat cez nejaku sluzbu.
https://www.4dtech.com/sync-3-retrofit- ... er-gen-2b/

c.) alebo ak viete ako pajkovat, staci vam tato frodovska koncovka (info z 2GFusions.net)

CU2Z-14S411-AA (WPT-1239) - samotny popis instalacie bude opisany nizsie

Obrázek

5. ELM327 OBD diagnostika:
Ta je potrebna pre konfiguraciu SYNC3 pre vase vozidlo, ako priklad uvediem:
Mate zadne parkovacie senzory a vizualizaciu vidite na obrazovke SYNC2. Ak upgradujete na S3, neuvidite vizualnu pomocku, pretoze vas novy S3 nevie, ze vy v aute mate parkovacie senzory, cize to musite nakonfigurovat aby o tom vedel. To iste plati pre cuvaciu kameru napr.
Kupit sa daju napriklad z ebay:
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... n&_sacat=0

PROCES INSTALACIE:

Ako prve je potrebne si ulozit data zo SYNC2 pomocou programu Forscan a ELM327:
Este pred samotnou vymenou je dobre ak si ulozime AS BUILD data zo SYNC2 (APIM modul), kedze ich vieme potom neskor znova jednoducho nahrat do SYNC3, ktora sa tymto spravne nakonfiguruje. Najprv si pozrite toto video, kde je ukazane, ako stiahnut Forscan a ako ho nainstalovat a inicializovat:
https://www.youtube.com/watch?v=deJiXehdN6Q

Pre trocha hlbsie informacie odporucam pozriet aj ich forum:
http://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=1932

Samotny proces ako ulozit a znova nahrat data do APIM modulu bohuzial nemam zdokumentovany, kedze som to nerobil ja. Ale mozte si to pozriet na tomto videu. Chlapik to ukazuje uz priamo na SYNC3, ale princip ulozenia dat a ich opatovneho nahrania by ste mali z toho pochytit:
https://www.youtube.com/watch?v=gF1VLpr0Mvs&t=317s

Potrebne nastroje na demontaz:
- T25 Torx
- klasicky plochy srubovak
- plastove nastroje na demontaz dielov interieru (lacno sa daju kupit napr. Aliexpres)

Cas instalacie:
cca 1h

Ako zaklad instalacie (ak uz mate vsetky potrebne casti nachystane) pouzite nasledujuce video. Musite si ho cele prezriet, kedze moj popis instalacie bude iba dodatok k tomuto videu, kde opisem svoje postrehy, tipy alebo ako to spravit inac. Proces demontaze na videu vyzera velmi jednoducho a vsetky diely sa daju lahko oddelit. Realita je vsak ina, bude to 3x tazsie a neustale budete mat pocit, ze sa nieco zlomi :D

https://www.youtube.com/watch?v=2V8PFLSHwD0

Moje tipy k instalacii:

Cas videa: 0:50. Demontaz ramu okolo rychlostnej paky. Tu som mal vazny problem to demontovat tak ako na videu, ale velmi lahko to slo presne z opacnej strany.
Obrázek

Cas videa: 1:35. Plastova zaslepka pod radiom. Tuna som sa zapotil najviacej. Vobec sa mi nedarilo demontovat tento diel ako na videu a skoro som ho aj zlomil. Nastastie som si spomenul, ze som mal pri sebe aj zopar obrazkov z oficialneho manualu Fordu, ktory ma zachranil. Cize odporucam demontovat tuto cas podla manualu so srubovakom:
Obrázek

Cas videa: 3:45. Odpojenie radiacej paky od panelu. Tento krok je ako na videu, pridavam iba fotku, kedze na videu je to ukazane pre automaticku prevodovku a nie manualnu ako vacsina z nas ma. Ja som sa povodne pokusal demontovat aj ten strieborny ramik co v reale nie je potreba, hehe
Obrázek

Cas videa: 4:20. Co urobit s panelom klimy. Nechcelo sa mi neskor vsetko nanovo zapajat, takze som z panelu odpojil akurat tak tlacidlo kde je start/stop a nechal ho visiet stranou. Je to samozrejme na vas a mozte to odpojit ako na videu.
Obrázek

Cas videa: 6:30. Demontaz hlavneho ramu okolo displeja. Tato je dalsia vyzva, kedze panel drzi na svojom mieste ako prilepeny a neda sa postupne uvolnovat. Potrebne je ale pevne uchopenie a rychle a silne potiahnutie smerom k sebe. Ako uchopit a tahat vidite aj na videu len to potiahnutie bude asi 10x tazsie. A znova aj tento panel som nechal len tak visiet.
Obrázek

Cas videa: 8:35. Odstranenie ramiku zo SYNC2 modulu. Tuto cast preskocte, je irelevantna pre EU.

Cas videa: 12:00. Umiestnenie GPS anteny do pristrojovky. Tuna prikladam iba detajl, kde konkretne je umiestnena, kedze na videu to skoro vobec nevidno. Na spodnej strane mam taktiez obojstrannu lepiacu pasku, ktorou som to tam upevnil. Je dobre ak to miesto pretriete nejakou vlhcenou handrickou alebo utierkou.
Obrázek

Cas videa: 18:00. Demontaz media HUBu. Tuna to urcite neodporucam postup ako na videu. Ja som postupoval podla videa. Zapasil som s vytiahnutim HUBu, slo to velmi tazko a jemne som poskodil plast okolo neho so srubovakom. Taktiez kabelaz bola v mojom Focuse ovela kratsia a manipulacia bola obtiazna dokonca pre male ruky. Cize v tomto kroku odporucam urcite pouzit oficialny Ford manual a manipulacia bude hned krajsia.
Obrázek
Obrázek

DOBROVOLNE: Instalacia POWER redukcie fordovskou koncovkou pre USB hub:
Cize ak ste sa rozhodli pre tuto variantu a nie hotovu P&P redukciu postupujte nasledovne.

Napojenie pinov 1 a 4:
Pin 1 napojte na pin 1 existujucej kabelaze do media hubu - zlto/modry kabel.
Pin 4 napojte na pin 10 existujucej kabelaze do media hubu - bielo/modry kabel.
Piny 2 a 3 su nevyuzite a mali by sa zaslepit. Piny na konektore nie su oznacene, takze len informativne, pin 4 sa nachadza na strane kde je klip na uvolnenie konektora.

A takto to vyzera vo finale:
Obrázek

Pouzitie Forscanu a ELM327 na konfiguraciu vasej novej SYNC3
Cize uz ostava iba nahrat konfiguraciu zo SYNC2 do SYNC3. Proces je uz opisany na zaciatku navodu :)

----------------------------------------------------------------------------

Tak to je vsetko, spolu s videom + tymto navodom by ste to mali zvladnut ovela rychlejsie ako ja. Moj naovd nie je mozno uplne idealny, ale ak budete mat otvorene otazky alebo si nebudete dat s niecim rady kludne piste do tejto temy a verim, ze spolocne to nejako vyriesime ;)

Naposledy upravil Banny dne středa 14. únor 2018, 16:14, celkově upraveno 6

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

Re: konverzia SYNC2 --> SYNC3 (este rozpracovany naovd)
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 13. únor 2018, 17:07 
ST racing man
ST racing man
menej ako 4 hodiny

myslím, že niet o čom... výborná práca...

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

Re: Konverzia SYNC2 --> SYNC3
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 14. únor 2018, 10:44 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 4 dni

Dakujem velmi pekne :)

A navod je uz kompletny.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 18. červen 2018, 23:46 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Zdravím, půjde to na Ford Mondeo r.v. 2015? A už to dělá někdo v CZ. Nebo nejblíž je to v PL.

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 19. červen 2018, 07:41 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 4 dni

Ak mas Sync 2,netreba sa bat vymenit si to sam. Staci len pozhanat diely a ides do toho. Na americkom fore je navod na vymenu v Mondeu, takze ak by si do toho siel hodim tu neskor link.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 19. červen 2018, 12:23 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Edit MartyG: odstránená zbytočná citácia
Dobře, můžeš mi ho prosím poslat. Děkuji.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 25. červen 2018, 12:48 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 4 dni

Paci sa, upgrade SYNC3 v Mondeu, ale principialne je to to velmi podobne co som popisal vyssie. Len inac opisane:
http://www.2gfusions.net/showthread.php?tid=3881
a toto video ti tiey velmi pomoze pri rozoberani panelu:
https://www.youtube.com/watch?v=9NdTfnh0Y2s

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 29. červen 2018, 16:11 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Velice děkuji.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. červenec 2018, 16:16 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

za 200$ sa da najst iba samotny APIM akurat tak, displej na sync 3 je ale asi iny ako na sync 2 ze by som prehodil iba APIM, ci? nikde to neviem najst :(

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 87 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. červenec 2018, 16:22 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 4 dni

Displej je bohuzial iny. A novy displaj z Fordu stoji okolo 500Euro.
Teray na Allegro vybehla super ponuka:
https://allegro.pl/radio-nawigacja-sync ... ml#thumb/1

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. červenec 2018, 16:31 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

no myslel som si :( nie zla cena, ale mna to nenahana len kukam ako vymysliet nieco namiesto tohto sync 2 nezmyslu, ked mam navi v sync 2 tak antenu tipujem nepotrebujem konektor by mal byt ten isty z original co tam je teraz. pripadne nejaka redukcia...

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 87 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. červenec 2018, 16:33 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 4 dni

Vsetko mas opisane vyssie v mojom navode ;)
SYNC2 pouziva GPSM modul a SYNC3 klasicke GPS. Takze odpoved na tvoju otazku je, ze potrebujes aj GPS antenu.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 05. srpen 2018, 13:34 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

"Kupa SYNC3 z USA. Na americkom ebay viete niekedy narazit na fakt lacny SYNC3 (okolo 200USD), ktory je mozne flashnut na EU verziu."
čo všetko to obnáša,myslím to flashnutie ;)

Obrázek
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 05. srpen 2018, 17:19 
KAčátko
KAčátko
menej ako 8 hodín

Výsledkom by malo byť o.i. napr. podpora EU frekvencií rádií, prípadne vypnutie sat. rádia a pod.
Ale ako prebieha flashovanie, to neviem ak sa na to pýtaš :)

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 85 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 05. srpen 2018, 17:26 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Tak už ku mne cestuje sync 3 s navi a displejom z kugy ::lol:: flash na focusa je easy to už som pozeral len nevieš náhodou update syncu bude fungovať klasicky? V tomto je 3.0 a uz existuje 3.3. Nejak som nenašiel ci to môžem dať aktualizovať keď mu nazdielam net. Tipujem ze áno len ci s tým nemáš skúsenosti.
ďakujem

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]