Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Verze pro tisk

Re: Ford Mondeo 1,6 EcoBoost
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. květen 2017, 16:04 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Ja som vychádzal z nasledujúcej úvahy:

Chcem auto, ktoré je priestorovo veľké, pretože nejazdievam sám, počíta sa v dohľadnej dobe s deťmi a všetkým, čo to obnáša. Mám moc skúseností s autami veľkosti Fiesty, kde sa nezmestí absolútne nič a batožinový priestor Focusu hatchback nie je tiež to pravé orechové. Nie som fanda kombíkov (vizuálne sa mi nepáčia). Na druhej strane som automobilový nadšenec a chcel som ešte auto, s ktorým sa dá zažiť akú takú radosť z jazdy. Preto som si vybral Mondeo 5dv., lebo sa mi vizuálne páči, je priestorné a nazvime to s rezervou aj že "športové", naviac už dlho bolo mojím snom. Nenajazdím ročne také množstvá kilometrov, aby som chcel naftu (povedzme 20 tisíc dám), plus s naftou mám svoje pomerne špatné skúsenosti (provozné náklady - DPF, trysky, váha vzduchu, štarty v zime...).

Z toho pomerne jasne vyšlo Mondeo 1,6 EB. (Nemal by som nič ani proti 2,0 EB, pretože na spotrebe ako takej mi moc nezáleží, ale dvojliter som teda s manuálom nenašiel).

Keďže by som bol rád, aby mi auto pekných pár rokov vydržalo, nerozmýšľam nad starým 15 ročným autom za pár korún, do ktorého by ale bolo treba dosť vrážať. Navyše Ecoboosty sa začali dávať do Mondeí až od 2010.

Tým sme dospeli k výsledku: Mondeo benzín, rok výroby od 2011.

Vidím to tak, že ešte chvíľu počkám, čo sa objaví. Ak nič vhodné, tak pravdepodobne zľavím z požiadaviek na výbavu a kúpim TRENDa, tie sa dajú relatívne v pohode za 300tis. nájsť. AMB v Praze má zopár benzínových Mondeí v ponuke, to je asi potom posledná nádej.

Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. květen 2017, 17:48 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 2 dni

2,0 EB sel jen s automatem. Ke konci vyroby se snad jestli se nepletu na nejake trhy dal objednat s manualem...

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 1999 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. květen 2017, 19:38 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako hodina

Já mám dojem, že se dělal s manuálem jenom v silnější verzi (240 koní), ta slabší (203 koní) byla vždy s automatem.

Obrázek
Obrázek Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 20. květen 2017, 00:17 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Tak aktualizácia situácie. To posledné Mondeo, čo som sem zavesil, nevyšlo. Najbližšie sa zameriam na nasledovné kusy:

https://auto.bazos.cz/inzerat/74479232/ ... 118-kw.php

Človek by neveril, že sa za 6 rokov dá najazdiť reálne 48000km, ale veď skúsim tam zavolať, vypýtať VIN, preklepnúť a pozrieť ho osobne i s mechanikom....

Problém je ale ten, že cena sa už približuje k tomu, že neviem, čo by už toto nebola lepšia voľba:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list

2014 je pomerne nové auto, plus u autorizovaného predajcu má človek predsalen väčšiu istotu, že sa nejedná o nejaký podvod.

Cena je už ale pomerne vysoká, osobne by som radšej bral nejakú 2011-2012, nemusí byť ani v plnej výbave ako tento kus a kľudne nech má aj 100tis. km najazdené. Ale cenu by to znížilo na nejakých cca 300tis. kč.

Zaujímajú ma Vaše názory a postrehy.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 20. květen 2017, 15:56 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

Já osobně bych asi i za vyšší cenu (ikdyž rozdíl není tak velký) bral to od AMB. Když jsem kupoval já, tak jsem taky sháněl hlavně po autorizákách a chtěl jsem aby auto bylo ještě v záruce. Nakonec vše dopadlo úplně jinak, kupoval jsem od soukromníka (podnikatele), ale auto v té záruce ještě bylo a známý, který dělá vedoucího servisu u Fordu mi ho proklepl.
V tomhle případě bych vzal ten r.2014 z AMB.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 118 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 20. květen 2017, 23:57 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Chcem si hlavne ešte zistiť, či to Mondeo od AMB je ešte v záruke. Ak je, tak to bude horúci kandidát.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 22. květen 2017, 09:53 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Páni, dnes som narazil na tento kúsok.

https://auto.bazos.cz/inzerat/75317769/Ford-Mondeo.php

Tak ma zaujal, že rovno ho idem obvolať. Poprosím Váš názor, ale myslím, že minimálne za pokus stojí.

Edit: Volal som tam, je to prvý majiteľ, ale jedná sa o nejaký bazar, nie je to súkromný predajca. Poslal mi VIN, preklepnem si to a uvidím....

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 23. květen 2017, 21:46 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako polhodina

auto je krásne,ešte keby mal origo ford disky :palecnahoru:

Obrázek
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 24. květen 2017, 07:47 
GT racing man
GT racing man
menej ako 2 hodiny

To posledni (cervene) tipuji na nejakou dotazenku?

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 120 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 24. květen 2017, 13:15 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

To posledné červené vypadá fakt super, ale niečo mi tam nesedí.

Z fotiek som usudzoval, že sa jedná o súkromného inzerenta. Tak som na uvedené číslo zavolal a z vyjadrovania dotyčného pána som zistil, že on nie je majiteľ, že sa jedná o nejaký bazár alebo predajcu...

VIN poslal ochotne, v neplatenej verzii vypadá všetko ok, ale je tam údajne 1 záznam o poškodení (na detailnejšie info by som potreboval platenú verziu). Logiku mi ale nedáva toto: niekto si kúpi v lete 2014 parádne červené Mondeo v plnej výbave so športovými prvkami, fakt pecka.....najazdí na ňom 50 tis. km a po necelých 3 rokoch ho ide predávať? Pravdepodobne sa jednalo o automobilového nadšenca (takéto Mondeo si nekúpi dochodca ani manažer) a teraz sa ho ide zbaviť.... Možno je to len moja podozrievavosť, ale hádam rozumiete, čo mám na mysli. Mám pocit, že na tom aute je nejaké veľké ALE...

Náchod je pekne od ruky. Ak budem mať čas, vyberiem sa tam, možno osobný kontakt s predajcom i autom čosi napovie.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 24. květen 2017, 17:54 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

Červený je pěkný. Zaplatil bych si tu rozšířenou verzi, tam už je asi vidět i graf s kilometry pokud jezdil na servis někam, kde to poctivě zaznamenávali. Pak bych chtěl vědět kam to jezdilo na servis a zavolal si tam. Prostě vytěžit max. předtím, než vyrazíš se na to podívat.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 118 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 24. květen 2017, 19:45 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Jasne, určite by som si ho preklepol najviac, ako sa dá.

Teraz však riešim morálnu dilemu. Povodne som totiž počítal s rozpočtom okolo 300 000 kč, samozrejme plus mínus, ak by sa jednalo o veľmi pekný kus, tak by som tú hranicu nebral až tak doslovne - 320 alebo 330 by sa dalo. Ale 400 000 kč vysoliť za ojazdené auto....nepatrím k ľuďom, u ktorých je posuv o 100 tisíc zanedbateľný a navyše za 400 tisíc sa už dá aj rozmýšľať nad niečím novým (samozrejme nie Mondeom, ale už pomerne pekne vybaveným Focusom napríklad). Neviem, či ma rozumiete....za tých 300 človek ešte nezoženie nič nové, čo by za to stálo, ale 400 je už za jazdené pomerne dosť.

Toto je to, čo mi behá po hlave - je jednoduché nad tým mávnuť rukou, že veď 400 nie je tak ďaleko od mojej hranice...možno by som s tým nemal až taký problém, ak by to bolo z autorizovaného servisu a ešte by na to chvíľu bola záruka napríklad.... Ale vysoliť 400 na ruku u neznámeho týpka v Náchode za ozajzdené auto, to je hardcore.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 24. květen 2017, 20:56 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

perfektni vybava, adaptivni tempomat, Titanium S (vlastne nejdrazsi verze Mondeo v te dobe), parkovaci kamera (?), navigace... Bude tam super zvuk. Pokud jsou pravda kilometry 51 tis, tak je to v podstate temer nove auto. Focus je o tridu niz a je to sakra znat. Mondeo je jina liga a v Titaniu S je i zabavne (sportovni odpruzeni), na slalomu jsem s nim dokazal porazit vsechny klasicke Focusy i Fiesty :mrgreen: Tim nechci rict, ze s tim budes jezdit slalom, ale jen pro ilustraci kvality podvozku.

Ja ho kupoval pred dvema lety, Mondeo Titanium S, adaptivni tempomat jsem musel dodelat, stejne jako navigaci s parkovaci kamerou a ani se neptej, kolik to vse stalo.

Ale rozdil oproti Focusu (v komfortu) opravdu propastny. Obcas stridam Focus / Puma / Mondeo a to Mondeo je proste nekde jine. Urcite bych do neho sel, pokud je v poradku a plati 51 tis km.

Byl: Ford Focus ST170
, ST170 LPG Blog
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 266 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 24. květen 2017, 21:18 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 8 hodín

ja se tomu dilema nedivim...taky jsem mel dilema zda koupit ojeteho focuse za bratru 300k... pravda nakonec to bylo necelych,ale stejne uz do toho cosi zahucelo kvuli samosobe :-D ale to jsou prkotiny....
ja resil zda ojetinu za 300k a nebo nejakeho holouse i jine znacky treba....dokonce i daciu jsem zvazoval... sice dacka,aleza tu cenu vicemne v "zajimave" vybave a nova......
no ale srdce zvitezilo a nasel se kousek focuse, s pravdivou historii a km, s ceskym rodokmenem a vybave ktera mi vyhovuje :-) a ano je to ojete 5ti lete auto a musim pocitat s kdecim ikdyz si to nechci priznat :-D
ale taky jsem si za nej priplatit.....

a kdyz jsem prodaval sveho byvaleho focuse, taky byl nad trzni cenou.....a vzal si ho prvni zajemce ikdyz spousta lidi si klepala na celo ze za tu cenu nemuzu prodat.... ;-)

Obrázek
Naše -Mončino- přibližovadlo A160 1,6i
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2012 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 24. květen 2017, 21:54 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Páni, nemáte na mňa dobrý vplyv, vytiahnete zo mňa kopec peňazí sakra :-)

Celá dilema bola o tom, že aké Mondeo. To, že to bude Mondeo, už mám vyriešené a rozhodnutie nechcem meniť. Už je to len o tom, či Mondeo v nejakej tej obyčajnejšej výbave za cca 290-320tis, alebo nejakú takúto full-ku za 380-400tis. A je to ten rozdiel cca 80 tisíc, ktorý zvažujem.

Pre mňa by bolo ideálne, keby takýto kúsok, ako je tento červený, bol nejaká 2011-12tka. V tom prípade by bola cena omnoho prijateľnejšia. Takto je to asi jedno z posledných Mondeí minulej generácie a cena je vysoká.

Ale z veľkej časti s vami súhlasím, vypadá to parádne. Škoda, že Náchod je tak ďaleko od Prahy, takže sa tam dostanem najskôr v utorok. Určite by si ho predtým preklepol cebiou, obvolal servisy a prišiel by som tam s mechanikom. Možno by sa dalo aj o cene diskutovať.... Ale veď uvidím. Každopadne díky za rady chlapi.

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]