Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Verze pro tisk

Re: Bohemia Energy končí
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. říjen 2021, 07:05 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
menej ako 8 hodín

Mám PRE, není nejlevnější, ale cenu mám obstojnou. Celý barák je na elektřinu, být u Bohemia, plakal bych.

Ford S-Max, 2,2 TDCi, nějaká ta lepší výbava
Ford Mondeo, 2,2 TDCi, kombi, black panther
Ford Focus, 1,6 16V hatchback, stříbrná machine
Ford Transit 100L, 2,5 D, někdy to byla bílá v nejbližší době vrakoviště - už je tam

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 129 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. říjen 2021, 16:52 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 16 hodín

nj sviňáci dojeli..

jednou je žena pustila do domu, protože se paní prezentovala, že je od ČEZu a ještě jsem zrovna přijel domů, kdy po ženě chtěla vidět faktury, aby ji mohla říct kolik může ušetřit, tak jsem ji položil pár nepříjemných dotazů a potom co zní vypadlo, že je od Bohemia energy, tak jsem ji vyprovodil za branku..

Kdo nestihl přejít ke Skautům, ještě za starých podmínek, tak má prostě pech (taky jsem nestihl, ale zas tolik to nevadí protože máme od ČEZu podpultovku, kterou nabízel jen necelé dva měsíce a pak od toho rychle upustil)

jinak velmi slušné porovnání, kde si člověk může vybrat .. https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavka-elektricke-energie-porovnani-nabidek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. říjen 2021, 17:32 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 týždne

Já byl ještě před půl rokem u Energie ČS a když mi oznámili, že přešli pod Bohemia Energy, tak jsem to okamžitě zrušil a přešel zpět k ČEZ. Tam teď mám fixaci na 2 roky, do poloviny roku 2023 ;)

Typ auta: Ford Custom Transit / Tourneo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 2020 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. říjen 2021, 18:37 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako týždeň

Tolik ke skautské energii - dorazilo teď :

Vážení zákazníci Skautské energie, 

naše společnost Kolibřík Energie v roce 2020 vysoutěžila zakázku na dodávky plynu a elektřiny pro projekt Skautská energie. V tomto partnerství jsme chtěli pokračovat i v aktuálně probíhající energetické krizi. Jistě jste zaznamenali zprávy o zhruba pětinásobném zdražení cen zemního plynu, který je u nás a ve většině Evropy využíván k výrobě tepla a elektřiny, i o krachu některých dodavatelů. 

Důvody této energetické krize jsou globální a bohužel zcela mimo naši kontrolu, ať už se jedná o spekulace s povolenkami, překotnou dekarbonizaci evropské energetiky, energeticko-politické soupeření s Ruskem, nebo o vysokou poptávku po energiích v Asii, kam proudí zkapalněný plyn původně určený pro Evropu.

Přestože Kolibřík Energie funguje jako komunitní dodavatel preferující společenské závazky před těmi výlučně komerčními, nemohl stávající raketový růst cen energií na trzích přehlížet. Za stávajících podmínek nebylo možné v projektu pokračovat. Zástupce Junáka, který stojí za projektem Skautská energie, jsme o této skutečnosti informovali a zahájili s nimi jednání.  Junák v této souvislosti oslovil též další dodavatele a nabídku produktu, který podle nás reflektuje zásadní změnu tržních podmínek, předložila i naše společnost. V uplynulých dnech jsme pak intenzivně hledali možnosti řešení současné situace, ať již s pokračováním dodávek od naší společnosti nebo s okamžitým přechodem projektu k jinému dodavateli.

Protože se v současné mimořádné a nelepšící se situaci na energetických trzích bohužel takové řešení dosud najít nepodařilo, jsme  nuceni přistoupit k ukončení dodávek všem zákazníkům naší společnosti. Tímto Vám oznamujeme, že v následujících dnech až týdnech přejdete na dodávky a tarif dodavatele poslední instance. Elektřinu a plyn Vám tak začne dodávat dodavatel, který je dominantní ve Vašem regionu. Cenu tohoto tarifu, který Vám Váš nový dodavatel předepíše, stanovuje Energetický regulační úřad. Výpadku dodávek elektřiny a plynu se nemusíte obávat. 

Jsme rádi, že jsme mohli být Vaším dodavatelem právě my. 

Kolibřík Energie a.s.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 132 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. říjen 2021, 20:15 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 16 hodín

Taky na to koukam jak blazen https://www.skautskaenergie.cz/

Tady jsou videt nasledky greendealu a celkove vymyslu EU a to je teprve zacatek...

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 16. říjen 2021, 06:45 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 2 hodiny

Pracuji celý život pro distribuci, s dodavateli jen přijdu do styku a nikdy jsem to neřešil, na to mám kolegy. Co ale vím, tak co tu Klaus začal vše rozprodávat, tak tu vzniklo spoustu superbohatých a šmejdů. Elektřina se musela kvůli "konkurenci" rozdělit na distribuci (co mají vedení a trafostanice) a dodavatele (co nakupují a prodávají energii). Distribuci "nařídil" cenu ERU (Energetický regulační úřad) a s tím podnikají. Dodavatelů začalo vznikat spoustu, prostě kdo byl schopen položit jistinu (tehdy to bylo tuším 50mil na účtu), tak mohl nakupovat (na burze) a prodávat (třeba i prostřednictvím těch šmejdů, co obchází baráky) energie (elektřina a plyn). Normální člověk slyší na cenu, kvalita se tady neřeší, vypadá stejně, jen se jinak platí.
Dodavatelé, velcí hráči (co vím ČEZ, E.ON a Innogy), nakupují s předstihem i na tři roky dopředu tak, že zákazník, co si s nimi nasmlouvá objem (MWh), mu nakoupí. Ti malí nakupují zbytky za aktuální ceny levněji a s tím špekulují a bohatnou. Takže když cena na burze vyletí na několikanásobek, je to jasný, okamžitě nemohou dosáhnout svých závazků a raději to položí. Klasický obchod.
Ano, může za to i greendeal ale ne, jak se kdo vykrucuje. Prostě podnikali na tenkém ledě a teď to "slušně" hází na EU.
Je to obrovský bordel který nikoho nezajímal a teď se diví. Nikdy jsem nedokázal pochopit, proč Němci odstavují jaderky a uhelky, když nemají zabezpečenou náhradu. Plynové elektrárny měly fungovat jen na vykrytí špiček a ony musí jet pořád, protože jsou
"ekologický". A co se stane, když Evropa v područí USA pomlouvá Rusko, navíc až dostaví plynovod do Číny? A USA na nás sere, má své problémy a zájmy.
Prostě dobře už bylo. Ale zas nějak přežijeme. Sory, že jsem se nechal unést.

Naposledy upravil tonny dne neděle 24. říjen 2021, 22:12, celkově upraveno 1

Typ auta: jiný | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 152 | Rok výroby: 1998 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 16. říjen 2021, 07:13 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako polhodina

Úplně klidně věřím, že to tak je. Někdo něco vymyslí, aby se líbil, ale nikdo neřeší, jaké to může mít dopady a následky. Co se týká spekulací s cenami některých dodavatelů, pak úplně nechápu na co máme ERU (zřejmě dělá jen ty, ty, ty nebo dává směšné pokuty, které hříšníky nijak neovlivní). Na všechno už máme pravidla (snad i jak se správně vyxxat), ale tohle (zřejmě v očích zákonodárců prkotina) nám nějak uniklo. Teď budeme snižovat DPH a dělat jiné cavyky. Doufám, že škody po zkrachovalých firmách nebude sanovat jen stát, jak je zde zvykem, ale pořádně osolí i hříšníky. Možná že než k tomu dojde, už bude jejich majetek v daňových rájích a oni budou mít trvalý pobyt na úřadě. ;)

StreetKA - Storm GALERIE

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 16. říjen 2021, 08:56 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 8 hodín

Žádný škody.To všechno zaplatěj zákazníci.Oni neměli žádnou zodpovědnost vůči nim,když vydělávali tak hrabali, když začali prodělávat,tak to ukončili a žádný riziko ani pokuty nedostanou.To riziko nesou sami zákazníci a zaplatí to na fakturách.V USA by takovýmu vykukovi jako je Písařík odstavili veškerej majetek.U nás je vysmátej.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 16. říjen 2021, 16:50 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

Tak majetek by mu opravdu neodstavili. Ani v USA. Je ro normální kšeft, jako každý jiný. Byla to volba zákazníka, že do toho šel. To je podnikání. A pokud ta firma nemá dluhy a nebo všechny své závazky doplatí, je to vše v piořádku a legální. Morálka prostě nefunguje. Proč by měla? Nejsme v socíku, kdy bylo údajně všechno všech. Takže ani v USA by se nic nestalo. Ale dopadl by tam mnohem hůře. Myslím, že už by si tam v budoucnu nešktrl. Nicméně tito bezpáteřní vlci se umí schovávat. To umí i Babiš, když si nakoupil ve Francii. Jestli to je správné, morální? Asi ne. Tož tak.

Obrázek

Byla:
Sněhurka
Ford Mondeo Kombi MK IV 2.0 Ecoboost 149kW

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 17. říjen 2021, 19:55 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

Fabio píše:
32-ročný týpek, 32mld na účte, pohoda...klídek

bluef píše:
Na účtě nemá 32mld.Jeho majetek se odhaduje na 7,3mld a to taky nemá na účtě,ale je to hodnota jeho firem.

Přesně tak. A 32 mu taky není, je mu 44. Ale je 32. nejbohatší Čech. Nebo možná spíš byl.

Obrázek
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 18. říjen 2021, 07:54 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako polhodina

ech vy puntickari...ci to ma na ucte alebo je to hodnota firiem...ak ich preda, bude to mat na ucte ;)
ten vek mi niekto povedal, takze som to neriesil

x Ford Focus Turnier 1.6 74kW 2005 Aquarius Blue
x Ford Focus Turnier 1.6 74kW 2002 Blue

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 18. říjen 2021, 08:10 
RS racing man
RS racing man
menej ako 4 hodiny

No, hodnota firmy není volný kapitál a prodat se obratem nedá... i pokud se by se hned našel kupec, tak prodej trvá roky. Relativně jednodušší je, když je společnost na burze (což asi není tento případ), ale výprodej akcií zase srazí cenu.

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 177 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 18. říjen 2021, 10:17 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 8 hodín

No momentálně má houno,protože ta hodnota byla Bohemia energy.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 18. říjen 2021, 17:54 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

nejak zabudaš na ročné dividendy a odmeny. pokial si (čo si ich na 100%) vyplácal tak tie peniaze su davno už jeho nech sa s firmou deje, čo sa deje

RR Silver Wraith II 1977, V8, 6750cc, Regency Bronze

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 24. říjen 2021, 21:49 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 24 hodín

Jen tak pro info, že ne za vše může samotný Green Deal, který ještě ani neplatí...
https://www.visegradsky-jezdec.cz/ceny- ... s-nimi-je/
To zas někteří moc hltají "ty správné" média, jejichž většinu vlastní jeden nejmenovaný oligarcha, který u schvalování GD mmch taky byl.

My byli u Bohemia Energy taky, původně jsem dopis o zdražení nějak neřešil, ptz se prostě vše kolem zdražuje, takže jsem si myslel, že s tím stejně nic nenadělám. Pak po asi 14 dnech mi kolega říká, co s tím budu dělat a že bych to měl řešit. No pak mi došlo, že s mým tarifem s tržními cenami (NE FIX), bych byl opravdu v háji, takže jsem se obratil na jednoho známého a na usetreno.cz, kde po (celkem dobrých) zkušenostech několika kolegů s nimi jsem také navázal komunikaci a předjednal přechod energií. Nabídli nejnižší ceny co jsem sehnal, poslali vzor výpovědi, všechno vypadalo parádně a od té doby se neozvali. Týden/dva žádné info o kurýrovi a nových smlouvách, takže jsem se musel zařídit jinak. Kdybych nečekal jak pako na ně, tak jsem mohl mít ještě nižší ceny. Neodpovídají na e-maily, na sms, telefony ani nezvoní, rovnou řeknou, že se tam prostě nedovoláte, NIC!!! Absolutně nedoporučuji! Mezitím tedy BEE oznámili ukončení a já se vrátil zase ke známému zpět, teď už má el samozřejmě dražší (1900,-), naštěstí ten plyn je celkem nastejno (800,-)...

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina