Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Verze pro tisk

Ford Transit 2011 nedrží kód radia, nejde dálka
Autor Zpráva
Karma príspevku: 1
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 07. únor 2018, 12:51 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Možné odstranění závad objevujících se u Fordu Transit 2011 nafta 63kw 9mist. Závady se nejdříve vyskytují občas po nějaké době už nastálo. Řešil jsem občasnou nefunkčnost dálky, odmítání zvukových a světelných efektů při odemykání/ zamykání, výpadky a záhadné chování osvětlení interieru, nemožnost vstupu do programování dálkového ovladače a spousty dalších drobných závad, pokračovalo to tím že se závady staly trvalými. Končilo to tím že rádio přestalo držet kód. Servis by diagnostikou závadu určitě zjistil. Komu se nechce vyhazovat peníze, je odstranění závady jednoduché. Ford Transit 2011 má totiž dvě bateri 12V 60Ah uložené pod sedadlem řidiče. Na první pohled to vypadá že jsou propojené paralelně jako 12V120Ah, není tomu tak. Mínus póly jsou propojené ale plus póly mají kabel každý zvlášť a je to dost blbě vidět. Můj problem: Pokud budete měřit jen první dobře přístupnou baterku a bude v pořádku jdete od toho, protože se domníváte že i druhá je ok protože jsou propojené. Chyba, Každá je zvlášť zapojená na svůj okruh zařízení. Takže auto se chová ok, startuje, jezdí ale některé věci zlobí. Když už jsem ztrácel naději tak mě napadlo změřit i tu baterku s horším přístupem a ejhle ta měla jen 6V, byla totálně hyn. Takže odstranění závady je jednoduché. Nová baterka :oops: To platí i o nabíjení, tedy nabíjet každou baterku zvlášť. Píšu to sem pro ty co jsou lamy jako já abych jim ušetřil bezesné noci hodiny hledání na netu, kontrolu všech svorkovnic, pojistek a relé a výdaje za servis. To auto mě málem zničilo a byla to taková prkotina, nebo prvotina ::D::

Typ auta: Ford Transit | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 63 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]