Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Verze pro tisk

Problém se zapsáním TZ do TP
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 06. srpen 2017, 13:42 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Zdravím všechny.
Po montáži TZ na Focus 1.6TDCi 66kw kombi r.v. 2010 mi je nezapsali z důvodu nevyplněných kolonek hmotností v TP. Prý vůz není schválen pro tažné. Po komunikaci s homologačním centrem Fordu kde mi prý nedokážou pomoci jsem byl odkázán na tüv-süd o udělení vyjímky.Tam po mě chtějí doložit ZTP se stejným schvalovacím číslem ESč.: E13*2001/116*0144 totožného vozidla se zapsaným tažným.Proto prosím o pomoc kdo by byl ochotný mi poskytnout kopii ZTP.Předem díky

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 66 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

Re: Problém se zapsáním TZ do TP
sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 06. srpen 2017, 13:51 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako polhodina

Jaký je výrobce toho TZ?

KA - Deep Rosso GALERIE

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 06. srpen 2017, 13:53 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

SVC tipový list mám na stk v pořádku

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 66 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 06. srpen 2017, 14:18 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako polhodina

Auto bylo koupené v ČR nebo je to dovoz? Otázkou je, proč to ve VTP není zapsané. Pokud to byla chyba úřadu a byl to dovoz, asi bych zašel na úřad, kde bylo auto poprvé přihlášeno v ČR a tam bych chtěl původní zahraniční TP. Pokud to byla jen chyba, pak by to měli podle původního TP opravit.
Víc k tomu asi řekne Peters56 nebo Technik.

KA - Deep Rosso GALERIE

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 06. srpen 2017, 14:27 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Je to dovoz z francie. To už jsem absolvoval taky a ani v originále to nemají uvedený.
Na to konto proběhla komunikace s Fordem i Dekrou a až Tüv-Süd mi snad po doložení dokáže pomoci. Pkud nebudu schopen doložit tak bych prý musel absolvova homologační zkoušky a to bych se nevešel do 45000kč což je pěkná darda

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 06. srpen 2017, 22:26 
ST racing man
ST racing man
menej ako 4 hodiny

Že by vůz nebyl schválen pro tažné zařízení je hodně divné. Podle mne je chyba v přepisech VTP vozidla. Ty jsi druhý majitel? Nemohlo to auto být přepisované už před dovozem z Francie, čili z Francie už šel duplikát?
Jinak přeji, ať to dobře dopadne, protože platit homologační zkoušky je fakt darda.

Obrázek

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 2004 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 12. srpen 2017, 17:29 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

To že vůz není schválen pro tažné je hodně divné, ale tak mi to zdělilo i zastoupení ford pro ČR dle VIN kódu.Byl bych opravdu vděčný kdyby byl někdo ochoten poskytnout kopii zadní strany VTP.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 12. srpen 2017, 21:28 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako hodina

Myslím, že Prius nemôže mať ťažné. Prečo neviem a ani mi nenapadá prečo by ho nemohol mať tvoj Ford, spomínam to len preto, že možné to je. A keď raz povie výrobca/jeho zástupca, že toto konkrétne auto ťažné mať nemôže tak tam si moc nepomôžeš ani so štyrmi zadnými stranami techničákov iných áut.

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 12. srpen 2017, 22:50 
RS racing man
RS racing man
viac ako 2 týždne

Byl jsem osloven abych se tady podíval. Zajímavá to věc. Jinak nevim co by kdo chtěl na autě homologovat když toto auto předpokládám není prototyp a bylo těchto totožných aut vyrobeno desítky tisíc. Tyto auta podléhají tzv. globální homologaci a je tedy s podivem že zrovna na toto vozidlo nelze vůbec zapsat tažné. Jen náhodou protože nevím co má kastli není to auto třeba otypovaný jako 7 místné? není to ST ani RS ? protože v těchto případech výrobce tažný namontovat neumožní. Problémy mají i fiesty s motorem 1,25 a 1.3 u kterých je tažný zařízení omezeno pouze na nosič kol a nesmí tahat vozík. Ford je prostě nenechal otypovat na tažení přívěsu :shock: každopádně by ford měl vědět podle vinka proč na to auto nelze přihlásit tažný a bylo by dobrý aby to vystavil i písemně tedy. Možná ve francii nelze dodělat tažné zařízení pokud není originál z výroby jinak fakt nevím kde by mohl být problém. Zkusím se poptat kolegů jestli se s tím už někdo nesetkal. Jinak ještě je možnost zkusit zažádat ford o doplnění údajů do TP viz https://www.fordservice.cz/zazadat-o-ce ... cert_id=11

ObrázekObrázekObrázek

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 14. srpen 2017, 21:01 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Dík za zájem. 7mi místný není ani ST ani RS klasika Focus kombi 1.6TDCi 66kw a žádat o doplnění údajů už jsem taky zkoušel a bylo mi sděleno že to zamítli s tím že vozidlo nesjelo z výrobní linky z TZ tak že to není schváleno pro TZ.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 14. srpen 2017, 22:06 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 4 dni

Muselo dojít při chybě u dovozové STK a vytvoření čistopisu u nás. S kamarádem jsme přihlašovali švýcarské RS mk1 a to samé, v origo TP skoro žádný údaj oproti našim a dohledávali se údaje.

Znám tohoto člena, který má 1.6 TDCi tak mu zkus napsat SZ: memberlist.php?mode=viewprofile&u=15740 dlouho zde nebyl, ale dám mu vědět aby se podíval na fórum ;)

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 15. srpen 2017, 12:05 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 4 hodiny

chajir píše:
Dík za zájem. 7mi místný není ani ST ani RS klasika Focus kombi 1.6TDCi 66kw a žádat o doplnění údajů už jsem taky zkoušel a bylo mi sděleno že to zamítli s tím že vozidlo nesjelo z výrobní linky z TZ tak že to není schváleno pro TZ.

Proboha, přeci fakt, že auto nebylo vyrobeno s tažným zařízením (KTERÉ AUTO JE Z VÝROBY S TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM, SNAD ŽÁDNÉ), není argumentem, že to nelze dodatečně namontovat.
To by se to nenabízelo jako příslušenství a taková Elsa, Sportyacht a pod. by mohli stáhnout roletu.

Ford Cortina 1,6 OHV 1972 modrá
Wartburg 353 Tourist 1969 krémový
Trabant 601 lim.1967 zelený

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 1990 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 17. srpen 2017, 06:54 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako polhodina

Díval jsem se do ČR katalogu 2009 a z výroby nešlo objednat tažné zařízení jen pro verzi ECOnetic (1.6 TDCi - 109k) a ST/RS.

KA - Deep Rosso GALERIE

Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]