Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
  Verze pro tisk

Re: Jak vybrat dětskou autosedačku
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 19. listopad 2020, 20:50 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

zewl píše:
Ty voe procitam tohle vlakno a vidim, jakej je to mordor, tisic lidi tisic chuti, tisic znacek a tisic ruznych pozadavku :roll: :D Uz to dostihlo i nas, vybirame vejco, souvisi s tim i kocarek (podvozek), ale predpokladam, ze ten bude mit adaptery (pohlidam si to) na vajco. Co jsem procetl hodiny diskuzi na emimino, mimisek, mimibazar a podobna pekla, mi pripada, ze uz mam uplne prazdnej mozek.. Ale aspon jsem zjistil, i tady z fora, ze mam chtit zakladnu napevno k ISOFIX, idealne otocnou do smeru jizdy / proti smeru jizdy + otocnou ku dverim (cili 360°). A vejco, ktere pujde naklapnout na podvozek kocaru.

Takze ted mi uz zustava jen dveste kombinaci a znacek. Ze ja se na to nevysral :roll: :D Nemate nekdo prosim zkusenost s tou otocnou zakladnou + vajickem do toho? Musi to byt od jedne firmy nebo je to navzajem kompatibilni (zakladna a vejco)?

Diky moc za pripadne postrehy, nejlepsi je zeptat se zkusenych 8-) Problem je v tom, ze uz jsem starej keded a bolest zad mne limituje, takze si to potrebuju co nejvice usnadnit.

Nikdo nic prosim? :) Jsem v tom fakt ztracen, vypada to totiz, ze otocna zakladna + vajicko do toho se vubec nedela, resp. jsem to nenasel... az jakoby neprenosne autosedacky se delaji s otocnou zakladnou. Nevi nekdo prosim?

Fiat 500e, electric, 110k

--------------------------------------------
Byl: Ford Edge 2.0 TDCi, Vignale, 210k
Byl: Ford Mondeo 2.2 TDCi, Titanium S, 200k
Byl: Ford Puma, Honey Blue edition 1.7, 125k
Byl: Ford Focus ST170, 173k
Byl: Ford Cmax 1.8i, 125k
Byl: Ford Focus 1.8 TDDi, 90k
ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 283 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 19. listopad 2020, 21:43 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

zewl píše:
Co jsem procetl hodiny diskuzi na emimino, mimisek, mimibazar a podobna pekla...
:mrgreen:

Prečo nutne chceš otočný karusel ? Kedže som stará škola, tak sme kupovali trojkombináciu tj korba, vajco a šport, k tomu vzduchový podvozok na bázi Citroenu :shock: :mrgreen: .
Vajco nemalo ISOFIX ale fixovalo sa na pásy, vzadu proti smeru jazdy. Podvozok mal adaptéry na vajco, korbu a šport, cvak, a hotové, preto tá voľba...jednoduchá kombinácia.

Jak decko rastie (pokiaľ vám teda nezídu z linky dvojčatá, neviem, čo si si nakonfiguroval), tak podľa rastu decka si to vzadu prehadzujú, konkrétne u nás = sedačka řidiče posunutá za B-sloupkem, spolujezdec pred a podľa toho deti sedia za nami.

x Ford Focus Turnier 1.6 74kW 2005 Aquarius Blue
x Ford Focus Turnier 1.6 74kW 2002 Blue

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 19. listopad 2020, 22:05 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 dni

mel jsem to stejne, vajicko je tak na 8 - 10 mesicu, vzal bych obyc..ne z trojkombinace, ale samostatne..a co dal se uvidi pak :-)
ale vzhledem k zadum by asi byl lepsi isofix i na vejce, ale nemam zkusenost jak to funguje..jen vim, ze svagr ma se zakladnou, ktera pak jde pouzit i na dalsi evoluce..ale nebude otocny..je to o prioritach

bud otocny a prendavat do kocaru, nebo neotocny a davat na podvozek dite i s obalem

nehlede na to, ze treba bude potreba vozit vepredu, nektere deti to jinak nedaji, respektive ridic to neda :-)
a pokud budes stridat auta, bude ti zakladna vis k cemu :-)

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 19. listopad 2020, 22:16 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

Stastlivec píše:
nehlede na to, ze treba bude potreba vozit vepredu...

ešte som nikdy nemal decko vpredu, kedy sa to vyžaduje ? nič proti, osobné, len dotaz...

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2017 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 19. listopad 2020, 22:57 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 dni

nase deti nesnasely jizdu v aute docela dlouho, kdyz jelo jedno dite a jeden dospely, bylo to jednodussi nez se otacet dozadu..nespaly skoro vubec, takze se o ne bylo treba starat i v aute a tim padem vepredu

znam i rodinu, kde matka jezdi vzadu a dite vepredu jeste ve ctyrech letech :D

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. listopad 2020, 08:18 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

Diky za reakce ;) No skrz ta zada (neni mi dvacet) potrebuju urcite isofix, proste zacvaknu a neresim. Akorat si nejsem jist, zda FFII ma isofix vzadu, jestli budu schopen tu zakladnu prehodit do RS :D Chtel jsem urcite vajicko na ten prvni trictvrte rok, dite tam usne, preneses ho i s vajickem, pripada mi to super prakticke. Ale ta otocna zakladna se tam asi nedela, az na pozdejsi pevne autosedacky. Praktickou zkusenost nemam, ale hodne mi tu otocnou zakladnu lidi doporucuji, co uz deti mely a tu otocku nemeli. Ze kdyz sedi zenska vzadu, v aute potrebuje nakojit, tak ted musi vystoupit, obejit cele auto, vytahnout dite ze sedacky zvenku, zohnuta, pak ho pres venek (zima) donest do auta na tu puvodni stranu, kde sedi, tam ho nakojit a pak to cele zase naopak zpatky. Kdyz mas otocnou zakladnu, sedis uvnitr, natocis si dite na sebe a vsechno udelas v aute.

Ale asi to dava smysl, ze ta otocna zakladna se nedela na vajicka. Protoze ty uvazujes dite ve vajicku, takze to udelas v klidesu doma na baru :D A pak preneses vajicko do auta a tam ho uz jen zaklapnes. Otocna se pak hodi kdyz ma pozdeji tu pevnou autosedacku, tak se lepe uvazuje kdyz je natocene k tobe, nevzpira se atd.

Vajicko bych hledal i prichytitelne pasem, skrz jizdu vepredu napriklad (tam isofix nemam), souhlas s tim, ze vepredu na zacatku si jezdit proste bude. A pak pozdeji koupit otocnou zakladnu na pevnou sedacku. Asi to udelam takhle. Akorat musim najit vajicko s isofixem, ktere pujde nacvaknout na podvozek kocaru. Nebo vajicko se vzdycky kotvi jen do zakladny nebo pasu? Kua je to slozite jak kkt :D

A Fabio, taky jsem byval stara skola, dokud nezacly problemy se zady (cvicim kazdej den uz tri roky, deset let jsem chodil k neurologovi, posledni tri roky chodim k fyzioterapeutovi, mam vyhrez plotenky 6mm, neni to fakt jednoduche, ted mam novou fyzio a cvicim 4x denne), potrebuju si to ulehcit. Kdyz jsem pred 15 lety jezdil s jinym sroplem v jednickovem Focusu (spousta puvodnich klubaku mne takhle zna), tak jsem taky nemel problem s pasama, prehazovanim tezke sedacky atd. :D Ale doba se zmenila, neni mi dvacet. Bohuzel. I proto mam rad vsemi proklinana SUV auta, protoze proste to nastupovani je tam o mnoho pohodlnejsi, jezdim casto, je to fakt znat, kdyz se soukam do RS nebo si naklid nastoupim do Edge, nebo Fiata, kterej neni SUV, ale prsote to nastupovani ma o mnoho prijemnejsi... Ale to jsem resit nechtel, jen vysvetlit, proc si co nejvic chci ulehcit cokoliv jde.

ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 283 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. listopad 2020, 09:35 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 dni

FF2 isofix nejspis nema, ale da se dodelat..450 Kc novy dil, dva srouby a fertig - podivej se mezi sedak a operak, je to jen lista pridelana do karoserie s dvema oky na zacvaknuti
s tim ditetem vepredu doporucuju jen kdyz to jinak nepujde, at si nezvyka :-) jinak jsou tve uvahy spravne, krome toho kojeni..hele za jizdy kojit nee, kdyz se zastavi, tak ho holt preneses no, je to naprosto normalni a ani v zime to dite neumrzne. Stejne se to stane parkrat, lepsi nakojit pred jizdou a po jizde :-)
moje zena i parkrat sedla dozadu a dala za jizdy ve vajcu, ale to je uz trochu treba flexibility :D
dite z pridelanyho vajicka vyndas, neni treba, sedis li vzadu, vubec vylejzat ven, rekl bych..to jen kdyz zenska sedi vepredu..z vlastni zkusenosti bych ale vzadu nesedel, deti si fakt rady zvykaj na pohodlnost :-)
kazdopadne me to nebavi vypisovat, lepsi pokecat :-)

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. listopad 2020, 09:46 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

ale super, zachytil jsi vsechny myslenky ;) Diky moc, prokousu se tim a kdyztak zavolam ;) Fakt diky!

ObrázekObrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. listopad 2020, 11:58 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 hodiny

zewl píše:
A Fabio, taky jsem byval stara skola...

Tou starou skolou som myslel to, ze sme hned kupili 3-kombinaciu a mas na dlho pokoj. Poznam ludi, co kupia vajco, potom zase hladaju sportovy atd a mas doma X nekompatibilnych druhov resp. dielov.

Jj, zada, ja uz neriskujem ani prezuvanie auta (zimne dolu, letne nahoru) sam...vlastne teraz uz ani nemusim 8-)

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. listopad 2020, 13:22 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako 4 dni

jinak ke značkám..
vajíčko jsme měli Maxi-cosi, ale tam je to asi celkem fuk, jen ne Polsko..
všechny ostatní máme Britax Römer, nemůžu si stěžovat

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 21. listopad 2020, 10:46 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 4 dni

Otocna zakladna na vajíčko nevim ze se dela nedela.. Kazdopadne my meli prvni vajicko z trojkombinace (cely set a bylo to naprd) a davalo se na pasy.. Vydrzelo mi to par jizd nez mi dosly nervy a koupil jsem poradne bezpečné vajíčko be-safe myslim a k tomu zakladnu. Bez toho ani ranu. Kotveni do auta zakladny na isofix a vajíčko jen nacvaknes.. Zadne mordy s pásy.. Takze za mě urcite doporucuju se zakladnou. A sla nackanout pres adaptery na kocarek...kocarek myslim pegperego ale jisty si nejsem... Trojkombinace.. Hluboký byl ok ale je to na chvilku, sportak nahovno jelikoz byl tezky a koupil jsem radsi jiny lehky a vajíčko jsem zrušil hned ::-D: u Fily jsme použili vajíčko se zakladnou co jsme meli po Julci, kocarek hluboky jsem koupil nekde na bazaru za par stovek a po necelem roce uz sel maly rovnou do sportaku Valco Snap4, ktery jsme meli taktez po Julci kdyz Monca odmitla tahat ten tezky sportak z trojkombinace. Jo a druhou sedacku 9-18 jsme meli taky se zakladnou PegPerego Xfix nebo tak nejak myslim.. Tam uz tolik se sedačkou nehybes, ale ma to vyhodu ze kdyz je na základně tak je vetsinou polohovatelna do pololehu apod... Coz je urcite vyhoda.. A ted uz maji oba 15-36 od Cybexu..

Naše rodinné stříbrné přibližovadlo FF 2 1,6i Kombi, prodáno
Obrázek
Naše -Mončino- přibližovadlo A160 1,6i, prodáno
Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2012 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 21. listopad 2020, 16:05 
čumil
čumil
menej ako 2 dni

Další k 1000 názorům. Radím koupit vajíčko bez isofixu. Isofix je zbytečně těžké. Navíc v tom vajíčku mi ani jedno dítě nechtělo být dlouho. Takže u nás velice brzy vajíčko do auta a hluboký kočárek mimo auto.
A když jsem se naučil na pás, tak pás zapnu tak rychle jako isofix. Ale isofix mám v autě o trochu širší než na sedačce, tak to zlobí...

Jedno dítě 1 rok druhé 3.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 142 | Rok výroby: 2020 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina