Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

otevírání kufru Fusion
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 07. srpen 2015, 11:18 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

V poslední době se mi několikrát stalo, že při jízdě najednou bez nějakého přičinění se aktivují na zlomek sekundy zámky ve dveřích (nikdy se ale auto nezamkne) a s tím probliknou dvakrát blinkry výstražných světel. Nyní občas nejde po zastavení odemknout tlačítkem u volantu zadní kufr. Po krátké době je zámek zase aktivní. Klíčkem a tlačítkem na klíči odemyká bez problémů. Motorek resp. "odskok" je 100% O.K. Dnes ve servisu Ford zkusili vyměnit tlačítko na přístrojovce - bezvýsledku. Bude to chybou řídící jednotky? Měl někdo z vás tento problém?

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 1 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

Re: otevírání kufru Fusion
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 13. srpen 2015, 04:30 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

Tak ať na zkoušku odpojí od tlačítka signál až u ŘJ, pokud to přestane mají jasno, kde hledat nebo rovnou vyměnit celý vodič. ;)

Holka nebo kluk?.................Obrázek www.cutwood.cz
.....Pijete-li na zdraví, měla by to proplácet VZP!....

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 17. srpen 2015, 09:25 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Stále přemýšlím co s tím otevíráním kufru. Na něco jsem přišel. Pokud uzamknu dveře zevnitř vozu – zatlačením na kličku u řidiče – západky na všech dveřích zapadnou, pak povytažením kličky všechny dveře odemknu tak, aby západky odskočily jde následně kufr otevřít tlačítkem na přístrojovce. Vyzkoušeno před jízdou a po jízdě - vždy s vypnutým motorem. Deset z deseti pokusů 100% úspěšnost. Nějak si pořád myslím, že to souvisí s tím probliknutím blinkrů a cvaknutím dveřních kliček za jízdy, což se mi několikrát v minulosti stalo stalo. Teď už delší dobu, ale ne. Co ale dál s tím?

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 1 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 23. srpen 2015, 09:25 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

taky mi to dělá, začalo to nedávno,rád bych věděl co s tím....motorek ve dveřík jsem měnil asik tak před pul rokem,nevím jestli to nebude chyba v řídící jednotce centrálu.

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

kapota fusion
sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 14. duben 2018, 17:46 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

Opravovali ste už prosím niekto na fusione problém otvárania prednej kapoty?Dnes som chcel otvoriť kapotu,potiahol za ten plast, ktorý otvára kapotu dole pri predných dverách a nič....Ďakujem za postrehy.

Ak je to rovnaké ako v tomto príspevku pre S-MAX, tak "super"....

Dnes jsem koupil nové lanko na otvírání kapoty .Myslel jsem, že výměna bude jen v prostrčení nového, ale přepočítal jsem se. Ford snad dělá všechno tak aby se majitel nasral. Začal jsem z motorového prostoru vymontovat se musí, baterka, držák baterky , vzduchový filtr, světlo a stejně není vidět průchod do kabiny.Zavazí ABS. V kabině je to snad ještě horší demont plastové lišty(zařvaly 2úchyty) lanko je protaženo pod hlukovou izolací, kterou jsem musel poškodit nebo bych musel demontovat pedály. Takže raději otvor do izolace. Nové lanko jsem musel rozebrat a protáhnout tím starým jinak to dělám ještě ted´.Už ale vím, proč to v zimě zatuhává. Ze starého bovdenu vyteklo docela dost rezavé vody. Nové lanko je na konci u zámku opatřeno gumovými krytkami tak snad bude klid.

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. duben 2018, 06:06 
ST racing man
ST racing man
menej ako 2 dni

S otevíráním přední kapoty jsem se zlobil před měsícem. Myslel jsem si, že je prasklé lanko u ridiče. Tak jsem rozebral plasty a ejhle, lanko v pohodě. Zatáhnout prostě nešlo. Zkoušel jsem to několikrát a pak se kapota náhodou otevřela. Tak jsem odpojil lanko, vymontoval celý mechanismus otevírání, vyčistil ocelákem a benzínem a stříknul WD čkem. Bylo to pěkně zaprasené. Od té doby klid.
Pokud by se kapota neotevřela, nevím, jak bych se tam dostával. Asi svářečským dratem zkoušel zatáhnou za mechanismus nebo nějakou tyčkou.
Každopádně ti dopolučuji mrknout na ten mechanismus a vyčistit...

Obrázek

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 20. duben 2018, 06:28 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 dni

Mohl by admin rozdělit toto téma na dvě: otevírání kufru a otevírání kapoty? Dík.

Holka nebo kluk?.................Obrázek www.cutwood.cz
.....Pijete-li na zdraví, měla by to proplácet VZP!....

Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina