Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Verze pro tisk

Re: Stále svítí kontrolka dveří a nejde zamkout
Autor Zpráva
Karma príspevku: 1
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 13. červen 2018, 16:00 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 2 týždne

Tak jsem to vymenil a zda se ze to funguje. Jen uz vazne nechci ty dvere rozdelavat :D

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 73 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 13. červen 2018, 19:50 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 hodiny

Tak super :) :misoo:

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 18. březen 2019, 20:25 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Ahoj, taky mě to postihlo u dveří řidiče. Asi proto, že jsou nejvíc používané. V servisu mi řekli, že to řeší jen výměnou zámku za cca 5000 Kč ( Ořech ). Dal jsem to jako zakázku při výměně rozvodů neautorizovanému opraváři s tím, aby mikrospínač zcela vyřadili z provozu, tedy aby se tvářil jako že jsou dveře zavřené. Na slovenském fóru Fordu to někdo řešil "proklemováním". Bohužel nebyly nalezeny správné kabely k mikrospínači, do zámku jich prý jde asi deset a barvy neodpovídají schématům. Opravili to promazáním mikrospínače. Nyní to opět funguje.
ALE!
Nyní to dělá pro změnu toto, jen ty dveře řidiče to dělají, jiné ne. Takže dveře otevřu a v určité poloze dojde k impulzu, který u všech zámků provede odemčení. Při zavírání dveří opět impuls do všech zámků k otevření. Samozřejmě dveře již otevřené jsou. Je to to samé, jako kdyby jste dálkovým ovladačem otevírali již otevřené dveře. Vyzkoušel jsem to, pravé, řidičovi dveře jsem úplně otevřel, u ostatních dveří kličky ve dveřík zamačkal, tedy dveře zamkl, pravé řidičovi dveře jsem začal zavírat a v tom určitém bodě se všechny zbývající dveře odemkli. A to samé jsem zkusil i při skoro zavřených dveřích řidiče, zase se všechny dveře v tom bodě odemkli. A navíc to ještě udělá, ale jen jednou. Když auto nastartuji, otevřu dveře řidiče (třeba proto abych zavřel vrata garáže) a pak nastoupím a dveře zavřu, tak v tom určitém bodě to nejen všechny dveře otevře, respektive se ozve ten otevírací zvuk a NAVÍC BLIKNOU VŠECHNY BLINKRY! Ničemu to v podstatě nevadí. Zvuk se ozývá nezávisle na tom jestli je či není zapnuto zapalování a auto je nastartováno. Všechny dveře jdou zamknout a auto blikne i odemknout a auto blikne a rozsvítí se tlumená světla..Zatím to nebudu řešit, až zase začne zlobit mikrospínač, nebudu šetřit a zajedu do servisu. Pokud v té době již nebude zámek dražší jak celé auto. :-?

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 26. březen 2019, 22:40 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Už jsem to vyřešil. Špatně zapojená zástrčka ve dveřík. Respektive mezi dveřmi a rámem. Jinak výměna zámku mě nemine. Zamykání, mikrospínač už zase blbne. Sice méně častěji, ale blbne. :ultrasad:

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 07. červen 2019, 13:31 
KAčátko
KAčátko
menej ako hodina

Začalo teplo a Fusion se zase rozhodl nezamykat, jelikož mě už moc nebaví všechny dveře zamykat ručně (vytažená pojistka) tak jsem to "odplastoval" a zjistil, který dráty ze zámku "říkají" autu jestli jsou otevřený/zavřený dveře (u tohoto Fusiona je to pin 6 a 8 v konektoru dveří). Zrovna jsem zjistil, že už ty dráty někdo "použil" nejspíš na alarm který byl v autě. Ale když je spojím natvrdo, tak se zase nebude rožínat světlo a nebude fungovat upozornění na zapnuté světla :(
Tak mě napadlo schovat pod palubovku vypínač a ten paralerně napojit na ty dva dráty ze zámku. A když by auto zase blblo a nechtělo se zamknout, tak přepnout vypínač (tím by se autu řeklo, že dveře jsou zavřený) a zamknout normálně centrálem a potom zase po nějaké době přepnout přepínač zpátky ( zatím to blbne jenom někdy ). Je to takhle možný udělat ? Nemůže to třeba něco "odpálit" ?
PS: je to jen nápad, možná blbej ? auto je jako druhý a nechce se mi zrovna dávat tolik peněz za zámek, když je jinak funkční.

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 09. červenec 2019, 18:22 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Hmm, tak už i nám po 61 000km a 7letech provozu začal Fordík závadovat ::-:: Svítí kontrolka dveří, nejde zamknout a to jak mechanicky, tak ani DO :evil: Předpokládám, že jediné efektivní řešení je výměna zámku za nový. Ve značkovém servise pokud jsem si dobře všiml stojí kompletní výměna cca 5tis.czk Nevíte kolik stojí samostatný zámek? Vše naznačuje, že jde o zámek u řidiče :-?

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 09. červenec 2019, 18:46 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 hodiny

Ten samotný zámek stojí 5 tis.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 09. červenec 2019, 19:25 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Aha :roll: No už jsem se díval jak se rozebírají dveře - napoprvé docela náročný :roll: Dík za rychlou odpověď.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 09. červenec 2019, 20:03 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 2 hodiny

Přitom ten mikrospínač uvnitř stojí 50kč. Zručnější elektrikář by opravil.

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]