Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
  Verze pro tisk

Re: Stále svítí kontrolka dveří a nejde zamkout
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 09. srpen 2021, 13:39 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 24 hodín

Díky za zprávu.
Ani nechci raději přemýšlet, že by toto možná stačilo. Jelikož ale neumím sám rozdělat dveře, nahlásil jsem rovnou požadavek výměny zámku. Vše tomu na základě zkušeností od jiných na fórech nasvědčovalo.
Jen pro zajímavost, na co přišlo to zjištění, o které šlo ve vašem případě dveře + to čištění spoje?

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 58 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 10. srpen 2021, 17:16 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako polhodina

Ani to nefakturovali. Dávám každé jaro fjúžna na roční prohlídku (s přezouváním, případně vč. STK) a požádal je o to. Tak to udělali...

........Zdravý organizmus vydrží každé léčení........

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 30. srpen 2021, 17:21 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 týždne

hanýsek starší píše:
Tak u mne začínají nepravidelně zlobit zadní levé dveře. Auto jde sice bez problému zamknout, ale pokud ten zmiňovaný mikrospínač nemá správnou polohu, tak auto při zamnutí nezabliká.
Pokud sedím uvnitř, zapnu zapalovaní, tak svítí kontrolka dveří - nepravidelně. Musím vylézt a někdy stačí jedno zavření různou intenzitou, jindy musím opakovat několikrát.
Ve Fordu AutoIN HK mi sdělily:
1/zámek zadních levých dveří 5650Kč - po objednání dodán do tří dnů
2/ práce 1360Kč - na počkání cca.2hodiny
3/ objednání na výměnu cca.tří týdny

A jen se "modlím" aby takto nezačaly všechny ostatní !!! :(

---------------------------------------------------------
Ahoj, mně ty dveře taky začli takto blbnout. Předtím to dělaly levé přední, tam nešlo zamknout vůbec. O výměně píšu výše. Nyní zlobí tedy levé zadní. Teď by mne zajímalo, když auto po zamčení nezabliká, znamená to něco? Respektive je něco v uzamčení neaktivní tím že to neblikne? Vzhledem k tomu že od samého začátku co auto mám (10 let) vždy po zamčení auta dálkovým ovladačem zkouším ještě uzamčení taháním za kliku. A to buď za levou přední a nebo ještě zadní. Takže ty kliky jsou nejpoužívanější.
Volal jsem do Fordu AMB v Ořechu, kam jezdím někdy na servis a bylo mi řečeno. Zámek stojí 7000 Kč plus práce, tak výsledná cena 9 - 10 000. Hledal jsem na netu, tam je cena zámku kolem 5 600 Kč. Zajímavé je, že z druhovýroby žádný není. Jen originál Ford.
Když to vezmu kolem a kolem, tak za těch 10 let jsem vlastně furt měnil jen žárovky ve světlometech (H4) a zámky (tohle bude třetí). A ložisko předního kola ale tam, kdovíjak to bylo. Mimo oleje, filtrů, rozvodů + čerpadla, svíček - to bych musel stejně, tam je vše ostatní původní.
Takže proklemováním těch dvou kablíků odstraním rozsvícenou kontrolku dveří? Neovlivní to nic? Dík za informaci Honza.

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 31. srpen 2021, 12:26 
KAčátko
KAčátko
Člen klubu
menej ako 4 dni

Ovlivní to že auto neví, žes po odemknutí nastoupil. (Než vrazíš klíč do spínačky.) Ale já nakládám nejdřív psinku, takže board jednotka se dozví o manipulaci se dveřma a neuzamkne auto (po klidu po odemčení).
Mám to tak 3 týdny.
Přiznám se, po vyndání tapecírunku jsem se necítil na odpojování skla. A barvy vodičů neseděly. Tak jsem vyřezal tu plastovou vložku. Je tam v blízkosti zámku proláklina = jakokapsa. Tudy jsem odpojil konektor. Vyzkoušel, které piny proklemovat (schéma sedělo). Pak oholil ty správné dva kablíky a připájel spojku. Ten kus vyřízlého plastu jsem vlepil z5. Zatím nezatéká.

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 31. srpen 2021, 19:36 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 týždne

Ahoj, já četl návod v knize a odradilo mne úplně vše. Ten plast jsi vyřízl v tom tapecírunku nebo až někde uvnitř po jeho sundání? Dík, Honza.
PS: měla by ta svítící kontrolka vliv na STK? Popřípadě nezaznamenává se to do řídící jednotky, nebo někam jako chyba. Sice jsem byl na technické zjara, nevyužívaje prodloužení z EU neb prý pojišťovny a policie (případná nehoda) to berou jako neplatná STK, takže do jara 23 mám klid ale jestli to není třeba v paměti té řídící jednotky nebo někde?
Zajímavý poznatek z té STK. Hned jak jsem to koupil (léto 2011) tak nějak na podzim jsem trošinku promáčkl zadní nárazník. Jen lehce asi 2 cm šířka a cca 0,5 cm hloubka. Doposud to na STK nevadilo, až letos zapsáno jako lehká závada. Promáčklý blatník (podobná titěrnost o průměru asi 1 cm) od košíku u nákupního centra zatím prošel. :ultrahappy:

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2011 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 01. září 2021, 13:29 
KAčátko
KAčátko
Člen klubu
menej ako 4 dni

Tapecírung jsem nekazil. Ten jde dle "Jak na to" sundat vcelku bez problémů. Až pod ním je černý plast, na kterém je přišroubovaný motorek stahování a reprák a další droboť. A je různě tvarovaný. No a v místě u zámku je, zhruba, trojúhelníková proláklina - prolis. A ten jsem vyříznul.
Při vlepování jsem zašindloval: Vyvrtal jsem do vyřezané části tři dírky a naproti nim, do "pevné" části také. Provlékl kouskem drátku a tak polohu jednoznačně zafixoval. Pak spáru po řezání vyplnil lepidlem.

STK mě čeká za rok a půl. Myslím si, že tohle se do registru chyb nezapisuje. Ty kontroly ŘJ jsou na emisní systémy. EUrohujerština je (zatím) o čmoudících co vraždí tuleně a lední medvědy. Osobáky se sice podílí jen z 1,6%, ale "když se ruka k ruce vine...." :-(

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. září 2021, 12:05 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 týždne

Ahoj, dík za podrobný popis, ale ještě tomu chybí které ty piny propojit. Pamatuješ si jak jsou za sebou, nebo nad sebou? Díky, Honza.
PS: našel jsem ten starý zámek z předních dveří, předpokládám že bude stejný i vzadu. Někde tu někdo píše, že na 8 pinu musí být mínus. Ten tam je, uložení zámku ve dveřích porovnám s tím starým a uvidíme kde hledat otvor.

Naposledy upravil zabra dne čtvrtek 02. září 2021, 17:27, celkově upraveno 1

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 02. září 2021, 14:19 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Tak neco podobneho resim i ja. Kontrolka teda nesviti, resp. sviti pokud jsou fakt dvere otevreny, ale pri odemceni neblikne, a blikne nahodne za nejakou dobu. Dokud neblikne, tak nejde otevrit tlacitkem kufr a musim pres klicek. Pri zamykani z 90% zablika, pokud nezablika tak i tak zamkne. Nevin jestli toto je i tak priznak zamku, zkousel jsem husi krk ve dverich ale bez vysledku. ForScan na mobilu taky nic nehlasi, i kdyz ani hlasit neumi.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 03. září 2021, 13:41 
KAčátko
KAčátko
Člen klubu
menej ako 4 dni

zabra: Manně si vybavuji, že šlo o piny 6 a 8. To sedělo s knihou. U knihy budu až v sobotu, tak jestli si vzpomenu, dopíšu.

flacek: Trochu nepochopitelné. Ona kontrolka "otevření dveří" blikne při odemčení? Nevšiml jsem si, ale ani se na to nesoustředil. Svítí při fyzicky otevřených dveřích = alespoň 1/5. Omlouvám se, ale tvůj popis není řečí mého kmene...

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 03. září 2021, 18:22 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Kontrolka otevrenych dveri sviti pouze kdyz jsou dvere opravdu otevreny.

Bliknutim, bylo mysleno blinkry pri odemceni dalkou.

Auto odemknu, blinkry nebliknou. Po nejake dobe, blinkry samy bliknou a pak jde otevrit kufr i tlacitkem. Do te doby jde jen dalkou.

Pri zamykani dalkou z 90% bliknou blinkry 2x, a i kdyz nebliknout, tak se auto zamkne.

Omlouvam se, predtim jsem to blbe napsal.

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 0 | Rok výroby: 0 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 04. září 2021, 20:47 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 24 hodín

U mne před výměnou zámku LZ dveří auto při otevření z "dálkáče" normálně jednou bliklo. Ale po nastoupení a po zapnutí zapalování svítila kontrolka.
Vystoupil jsem znovu ven, "dálkáčem" auto normálně zamknul, ale 2x nezablikalo. Teprve když se LZ dveře zabouchly tak, aby mikro kontakt v zámku byl v poloze, aby kontrolka nesvítila, pak po zamknutí "dálkáčem" auto 2x bliklo.
Po výměně zámku LZ dveří vše v normálu, jako prvních 11.roků. Pokud by takto zlobil zámek LP dveří, auto nejde zamknout !!!

Naposledy upravil hanýsek starší dne čtvrtek 09. září 2021, 09:52, celkově upraveno 1

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 58 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 05. září 2021, 09:23 
KAčátko
KAčátko
Člen klubu
menej ako 4 dni

Slíbené zapojení.

Přílohy:

Zapojení dveří schéma.jpg [ 89.68 KiB | Zobrazeno 231 krát ]

Zapojení dveří legenda.jpg [ 48.23 KiB | Zobrazeno 231 krát ]
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 08. září 2021, 09:40 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 4 dni

Taky jsem to zkoušel "proklemovat" abych oblbnul tu kontrolku a mám poznámku taky pin 6 a 8, takže by to mělo sedět asi u všech. Jen se mi nechtělo rozdělávat dveře, tak jsem to propojil v husím krku mezi dveřma a kastlou, stejně ten husí krk byl už nařízlej od někoho kdo to auto měl předtím, tak jsem toho využil :D

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 09. září 2021, 13:10 
KAčátko
KAčátko
Člen klubu
menej ako 4 dni

Ano. Cestou nejmenšího odporu. Ale našel jsem zem ale druhý kablík ne. Až po rozebrání jsem seznal, že barvy nesedí se schématy. Mám 2010.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 17. září 2021, 16:50 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 týždne

Ahoj, mám doma ten vadný zámek z Levých předních dveří. Na něm jsem našel piny 6 + 8, ale dle schema by tam měl být jen pin 8. A pro kontrolku tam je 1 + 3, na tom předním zámku. Jsem si říkal že by to mohlo být stejné jak vpředu tak vzadu a ono to asi nebude, tedy ty piny. V tom husím krku by tedy mělo být pět drátů? Jeden zem, tři motorek a jeden kontrolka. Teď který to bude? Asi se podívám na schéma dál, kam jde to 316/17. A pak zajedu do Fordu a vypláznu 10 až víc tisíc. Neb určitě něco najdou dál... :ultrasad:

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]