Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

Fiesta st 150 chiptuning
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. duben 2019, 11:34 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Zdravím, mám Fiestu st 150. Momentální úpravy: kompletní milltek i se svodama, CAIS mountune sání, cosworth 200 spec vačky, 60mm škrtící klapku a plánuji fusionfabs sací svody. Teď řeším namapování obepsal jsem různé úpravce, ale buď dělají jen přeplňované motory nebo mi vůbec neodpověděli. Další možností by bylo nechat si poslat Dreamscience krabičku s mapama, jenže jakmile bych dal sací svody, tak bych s něma musel řešit custom mapu na dálku. Proto se ptám, zda někdo neznáte úpravce ideálně s brzdou, který by uměl tenhle motor naladit. Chtěl bych se dostat aspoň na hodnoty, kterých dosahují v Anglii. Díky moc.

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

Re: Fiesta st 150 chiptuning
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. červenec 2019, 11:29 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Koukám, že tu nikdo neodpověděl, ale mám taky dotaz ohledně chiptuningu ST150 takže to napíšu sem.

Přemýšlím o chiptuningu mé Fiesty ST150, máte tu s tím někdo zkušenosti?

Nejsem velkej fanoušek chipováni atmosférických motorů, jelikož si myslím, že každý výrobce nastavuje ECU auta tak aby byla životnost a výkon optimální, ale četl jsem na netu, že ST150 má daných 150koní kvůli nějaké legislativě, že prý má motor ještě vykonnostní rezervu, kterou by šlo případných chip-tuningem z auta vymáčknout bez rizika poškození motoru. Některé stránky uvádějí nárust výkonu až o 14kW. Nedělám si iluzi, že by tyto chiptuningové firmy řikaly vždy pravdu, ale přeci jen, pokud tam ta rezerva je, tak by to mělo nějaký ten kW přidat.

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 66 | Rok výroby: 1984 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. červenec 2019, 13:10 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 8 hodín

Pokud máš serii vykašli se nato. Nemá to smysl. a 14kw ze software nevěřím ani trochu.

Udělat "chip" nemám to slovo rád se vyplatí jen u toho auto v prvním příspěvku. S těma komponentama co tam má to nejspíš bude potřebovat aby se stím dalo jezdit.

Když uz nějaký ten remap tak od známch úpravců typicky z anglie....

dreamsience, mountane atd...

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. červenec 2019, 15:13 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

14 kW úpravou SW je tady u toho motoru naprostý nesmysl. PaulP měl udělané sání, výfuk, vačky, tomu přizpůsobený SW v řídící jednotce a dostal se na nějakých 165 koní.

Obrázek
Obrázek Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. červenec 2019, 16:40 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Na autě je děláno sání, výfuk je bez tlumiču a katalyzátoru (straight pipe) a je tam větši škrtíci klapka. (60mm)

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 66 | Rok výroby: 1984 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. červenec 2019, 16:57 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 8 hodín

To je pomerne podstatna informace :-) V takovem pripade to smysl ma, ale jak uz jsem psal, narust vykonu nebude nijak markantni.

Obrázek
Obrázek Obrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 134 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. červenec 2019, 20:48 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 16 hodín

Vzít atmosféře tlumiče je pěkná blbost a ten kravál poslouchat :D Sání je myšleno co? Nastrčenej čínskej konus nebo cosworth sání ?

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 185 | Rok výroby: 2002 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 26. červenec 2019, 06:49 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Já to auto takhle koupil, na mě prstem neukazuj. :D Ten kravál mě zatím vůbec neomrzel. Je tam udělaný přímy sání směrem k chladiči, ale hádám, že to bude něco ve stylu eBaye.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 26. srpen 2019, 22:35 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
menej ako týždeň

1 násobný majster
jimicz píše:
Zdravím, mám Fiestu st 150. Momentální úpravy: kompletní milltek i se svodama, CAIS mountune sání, cosworth 200 spec vačky, 60mm škrtící klapku a plánuji fusionfabs sací svody. Teď řeším namapování obepsal jsem různé úpravce, ale buď dělají jen přeplňované motory nebo mi vůbec neodpověděli. Další možností by bylo nechat si poslat Dreamscience krabičku s mapama, jenže jakmile bych dal sací svody, tak bych s něma musel řešit custom mapu na dálku. Proto se ptám, zda někdo neznáte úpravce ideálně s brzdou, který by uměl tenhle motor naladit. Chtěl bych se dostat aspoň na hodnoty, kterých dosahují v Anglii. Díky moc.

Ahoj. Je to opravdu velikej problém. Řešil jsem to dlouho ... a upřímně ... poradí si s tím asi víc firem ... ale všude jsou nějaký háčky, není to k úplné spokojenosti.

Krabiček a sluchátek sem nikdy taky nebyl fanouškem ... myslím si o tom svoje. Pravdou ale je, že jedna pozitivní vlaštovka je, že tady našemu Stanovi to vypadá, docela dobře funguje.

Je to celý hodně komplikovaný.

Kopec Koráb => 01:51.35, 2018
Most => 02:08.19, 2016
Sosnová => 00:52.33, 2016
Mýto => 00:56.17, 2016
Písek => 01:03.48, 2016
EX: Fiesta ST dle kap. ,,L" NSŘ, třída L4
Renault Clio RS 197

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 27. srpen 2019, 09:05 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

Jedinou komplikaci, kterou vidím v upravování ST150 je obsah peněženky.
Někdo má víc peněz na hraní, někdo míň a každý má jinou úroveň spokojenosti, co se týče úprav a jejich využití.

ST150 výrazně zvýší výkon jen Rotrex, ale to už musí být dobře připravený základ motoru. Cena úprav 150-200K. Otázkou č.2 je spojka, převodovka, brzdy....blabla.(nesmysl)

Jinak mít cca 220 koní na atmosféře je jen pro fajnšmekry, ale úpravy vyjdou taky na nějakých 150-200K. (nesmysl)

Výkonostně upravovat ST150 nemá cenu, protože se to prostě nevyplatí, není kde brát výkon.

Abych byl trochu konstruktivnější, tak mi docela pomohli u M+H v Plzni. Přitáhl jsem neupravovanou ST150 a po výměně výfuku a svodů mi na brzdě přidali 8kW. Poupravili mi originální mapy a rozdíl je znát hlavně ve středních otáčkách. Cena i s měřením hodnot asi 6000kačen. Jestli to má JIMICZ upravený, tak jak říká, tak si myslím, že by to u nich za zkoušku stálo. Pokud nemá hotový sací svody, tak se nárůst výkonu neprojeví.

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 125 | Rok výroby: 2005 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 13. říjen 2019, 13:23 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 2 dni

Sacie zvody nie su klucove pre vyssi vykon pokial nechces ist cez cca 180
koni. A pokial sa nejedna o FF zvody alebo Mountune zvody, tak tato uprava je pre bezneho cloveka zbytocna kedze to pomoze vyslovene vo vysokych otackach.

A pre Jimicz, s tvojimi upravami a dobrou mapou by som to videl na 170-180koni od stavu motora.
Ja mam v podstate v aute to co ty mimo cosworth vaciek a 60mm klapky, mam k tomu Dreamscience mapu a auto ide citelne lepsie ako slo v serii.

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 06. listopad 2019, 22:53 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Ahoj,
jsem z Jižních Čech a v malé obci jménem Malovičky je firma Korpet Racing. Jsou to brutální nadšenci. Mrkni na stránky, dokážou si udělat vlastní šváby. Teď tam šéfovi nastavoval GT-R kde to měl naladěné na 750PS ale ne funguvalo to. Dělal to přes 30 hodin (kompletní nastavení jednotky atd..) a je to kompletně v cajku. Hlavně když tam přijedeš tak tam hned vidíš Subaru STi, Focus RS, GT-R, Focus ST, Lancer, Camaro.
Jsou to prostě blázni :-)
http://www.korpet.cz/?utm_source=seznam ... acing+team

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 11. listopad 2019, 13:45 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 2 dni

Vypadá to na super firmičku. Asi se tam projedu na změření a případně na "trochu" doladění. :palecnahoru:

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2015 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina