Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

Zapojení originálního vyhřívání sedaček Fiesta mk6
Autor Zpráva
Karma príspevku: 1
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 22. leden 2015, 19:01 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
viac ako 2 týždne

Návod je určen pouze pro sedadla s originálním vyhříváním (Fiesta st150 po FL, některé Ghia).

Abychom nemuseli bastlit je potřeba si sehnat jeden originální PIN do pojistkový skříně (vrakáč za děkuju, nový kolem 10kč).

1. Ovládání vyhřívání je celé zakomponované v sedačce, takže jediné co potřebujeme je přivést do nich proud (+ a -)

Ovládání by mělo vypadat takto: Obrázek

2. do konektoru v sedačce vede několik drátů (v závislosti na výbavě to můžou být až dva od předpínače pásů, dva od airbagu, dva od vyhřívání ) ty které vedou od vypínače výhřevu jsou ty dva které potřebujeme (černý a fialový).

Obrázek

Možností je několik, spojit to přes originální konektor, nebo přecvaknout drátky a dát vlastní konektor (to jsem použil já z důvodu možnosti odpojení kdykoliv budu chtít, přes origo konektor bych odpojil i airbag a předpínač)

3.1. V pojistkové skříni za kastlíkem u spolujezdce (drží jen dole na dvou šroubech) by výhřev sedaček měl mít pojistku podle schématu někde vlevo dole (bohužel jsem tam neměl přípravu takže bych musel tahat el. ještě do pojistkovky)

3.2. Přípravu jsem měl, ale pro zapojení valníku vpravo nahoře (červená šipka) kam po otočení klíčku šlo 12V (jelikož valník nikdy dávat nehodlám rohodl jsem se pro použití tohoto slotu)

3.3. Pojistkova drží na dvou šroubech (zelené šipky) po jejich vyšroubování se nadzvedne z úchytů a můžeme ji opatrně položit dolů na podlahu zadkem nahoru.

Obrázek

4. Do pinu do pojistkovky (omlouvám se zapomněl jsem ho vyfotit) si připojíme dva kabely (jeden do levé sedačky, jeden do pravé sedačky) a zacvakneme ho na příslušné misto v pojistkovce, tu můžeme namontovat zpět.

5. Nyní musíme kabely protáhnout k sedačkám (já jsem zvolil cestu podél originálních svazků)

5.1. K řidiči natáhneme kabely středovým tunelem, až k ruční brzdě, kde můžeme zahnout pod sedačku. K tomu je potřeba sundat boční plasty středového tunelu (každý jeden úchyt uplně vpředu u nohou) obložení řadící páky (nejprve kroužek, poté vycvakneme celý prostředek a zařadíme 4ku aby šel sundat) a jako poslední vycvakneme plast kolem ruční brzdy (tu co nejvíce zatáhneme aby šel sundat).

Obrázek

Obrázek

5.2. Ke spolujezdci vedou kabely podél prahu, plastové obložení je jen nacvaknuté nejprve sundáme gumové těsnění, poté plast na středovém sloupku a směrem nahoru vypáčíme celý spodní kryt prahu.

Obrázek

6. Kabely z pojistkovky máme natažené a přidáme k tomu kostru, tu můžete přikostřit kde chcete, já jsem obojí ukostřil u pojistkovky na originální očko.

7. Nyní máme u každé sedačky dva kabely, ten z pojistkovky připojíme na fialový drát a kostru na černý drát.

8. Do pojistkovky dáme 7,5A pojistku, vše namontujeme zpátky a vyhříváme :)

Fotogalerie: http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic ... 82&t=10853
Spotřeba: +/- 7litrů

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 51 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

Re: Zapojení originálního vyhřívání sedaček Fiesta mk6
sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 07. únor 2015, 13:49 
RS racing man
RS racing man
viac ako 2 týždne

dobře ty šikula ;)

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. březen 2017, 19:49 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 2 dni

Len doplním k úvodu, mám ST150 po facelifte a vyhrievanie tam nemám. ::(: Tak neviem ako to bolo s tými verziami.

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 15. březen 2017, 16:20 
RS racing man
RS racing man
viac ako 2 týždne

vsak on kuba koupil sedacky myslim ze i s vyhrivanim a jen dodelal elektroinstalaci

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 23. duben 2017, 21:00 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
viac ako 2 týždne

Jj presne tak. Asi nekdo si priplatil za vyhrev jiny ne :)

Odesláno z mého H60-L04 pomocí Tapatalk

Fotogalerie: http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic ... 82&t=10853
Spotřeba: +/- 7litrů

Typ auta: Ford Fiesta | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 51 | Rok výroby: 2003 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 07. leden 2018, 14:22 
RS racing man
RS racing man
viac ako 2 týždne

nebudu načínat nové téma a v nové fiestě mam vyhřívaní ale u řidiče mě to nefunguje koukal jsem tedy že je tam konektor navic. tak si budu muset změřit obvod jestli vubec tam nějaký je ale rád bych věděl jestli někdo má zkušenost s rozebráním a daním nového vyhřívaním předem díky

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 25. září 2019, 10:11 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

Dobrý den, vypadá to, že celkem rozumíte elektro instalaci. Chystám se montáž výhřevu CSH2 od Keetec do Fusiona (stejný s Fiesta mk6). Neporadil byste mi prosím, kde nejlépe napojit v oblasti pojistkovky následující:
- +12V
- vstup +12V od podsvícení palubky
- vstup +12V od zapalování?
Předem díky od odpovědi.

Obrázek

Typ auta: Ford Fusion | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 59 | Rok výroby: 2012 |
Dolů

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina