Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Verze pro tisk

Vyhřívání čelního skla-závady
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 16. listopad 2011, 12:45 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Zdravím všechny Fordáky.Chtěl bych se s Vámi podělit o problém s vyhříváním čelního skla.Po koupi ojetého vozu jsem v zimě zjistil ,že na autě je skrytá vada a to ,že mi nevyhřívá celé čelní sklo ,ale jenom polovina a to ještě na straně řidiče.Napřed jsem si myslel ,že je to pojistkama nebo relé.Vše se zdálo v pohodě.Tak jsem se sháněl po novém čelním skle ,které by vyšlo cca za 11800 kč neznačkové.Sklo mám pojištěné do 10000kč.Tak jsem to odložil na příští rok a jednu zimu jsem škrábal polovinu skla.Letos mi to nedalo a zašel jsem do autoelektrikářské dílny,at se mi na to podívají.Oddělali jsme plastový kryt pod oknem a stěrač u řidiče.Pojistky v pohodě.Kabel od okna držel a nebyl přerušen.Zkusilo se tedy napojit sklo natvrdo na baterku.A ejhle sklo začalo vyhřívat.Takže celá zrada byla ve spojovacím konektoru,kde to bylo zapečené.Konektory se odstřihly a zapojili na tvrdo.A vše zatím funguje na jedničku.Přidávám zde foto z montáže .Oprava stála 350kč takže úspora a spokojenost. :ultrahappy:

Přílohy:
Poznámka: Foto z opravy výhřevu čelního skla
Foto z opravy výhřevu čelního skla
DSC00499_postcard.jpg [ 92.2 KiB | Zobrazeno 13292 krát ]
Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 80 | Rok výroby: 2004 |
Dolů

Re: Vyhřívání čelního skla-závady
sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 22. listopad 2011, 10:23 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
viac ako 2 týždne

3 násobný majster
Huste opraveno.... tak to je dobre ze se nemuselo menit celel okno... alepson vím kam sahnout az budu potrebovat tohle zkontrolovat ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek ObrázekObrázek

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 85 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 22. listopad 2011, 10:39 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
viac ako 2 týždne

1 násobný majster
U mě minulý rok přední okno ze dne na den přestalo rozmrazovat,zkontroloval jsem pojistku,dal jsem jiné relátko a pořád nic. Už jsem se smířil s nákupem škrabky,ale při představě jak to ráno,když ještě pořád tak trošku spím,drbu okno škrabkou a lítá mi to do rukávu,tak jsem znovu otevřel pojistkovou skříňku a dal jsem tam novou pojistku a už to hřálo. Pojistkovou skříňku mám po repasi,takže tam bych problém neviděl,tak jsem všechny pojistky vyměnil preventivně za nové,ty byly původní a asi nějaká povrchová koroze na nich už byla.

Ford Scorpio 2,3i 1998 Ghia-sedan, nyní dárce
Ford Scorpio 2,3i 1998-sedan 4,5roku(150tis.km) bezproblémového ježdění
Ford Scorpio 2,0i 1991-sedan 8 let(244tis.km) pohodlného ježdění bez problémů
Ford Sierra 1,8TD 1991-moje noční můra
Ford Sierra 2,3D 1989-po ujetí 320tis.km chrochtala úplně stejně-DRŽÁK

Typ auta: Ford Scorpio | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 108 | Rok výroby: 1998 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. únor 2012, 12:24 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Zdravím, také mi vyhřívání čelního skla nefunguje. Zkoušel jsem vyměnit pojistku, ale za boha v návodu nemůžu najít číslo a kde je píchlá. Jinak tlačítko svítí a po 4 min. se vypne. Kdybych věděl, že je pojistka OK, tak bych se pak pustil do demontáži toho plastu u čelního skla. Díky za radu...

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 2004 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. únor 2012, 13:16 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako hodina

Pojistka F25 (10A) ovládá spínací relé. Pojistky F14 (40A) a F16 (40A) jistí každá polovinu skla. Všechny pojistky by měly být v pojistkovce v motorovém prostoru.

KA - Deep Rosso GALERIE

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. únor 2012, 14:58 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Díky moc. Ještě by mě zajímalo, jestli nemáte plán pojistek v motorovém prostoru. Centrální pojistkové schéma (pojistky v kabině) je v návodu na C-MAXe, ale to v motorovém prostoru nemám k dispozici, tak nevím které pojistky mám zkontrolovat.

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 2004 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. únor 2012, 15:48 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako hodina

Schema pojistek by mělo být zespodu na víčku, ale něco snad najdu...

KA - Deep Rosso GALERIE

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. únor 2012, 15:51 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Aha, tak to mám smůlu, protože tam jsou jenom kleštičky + nějaké nahradní pojistky.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 11. únor 2012, 20:01 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
viac ako 2 týždne

ale zasa tych 40A poistiek tam nie je vela, tak pozriet vsetky ci su dobre a je to.

boli - 2x Focus ST170
je - Porsche Boxster 2,5 6V flat

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: LPG | Výkon motoru v kW: 162 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 12. únor 2012, 13:40 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Ahoj,
ráno když vyjíždím a je těch minus 13 - 15°C je hodně velká zima na to aby se přední sklo zozmrazilo a to ještě za jízdy kdy se sklo ochlazuje velmi výrazně. Taky jsem si myslel že mi nefunguje ohřev, ale při teplotách pod 10 je to bez problému. Takže dávám na přední okno plachtu. Až bude méně než 10 bude zase fungovat ohřev.

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 80 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 12. únor 2012, 19:00 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Je fakt, že C-MAXe mám zatím jenom týden a to panují mrazy hodně po -10°C, takže jsem zatím každé ráno musel škrábat. Doufám, že až bude "tepleji" tak to bude fungovat, ale moc tomu nevěřím. Dneska jsem zkontroloval ty dvě 40A pojistky a zkusím ještě koupit to spínací relé. Omlouvám se Jemarovi, to schéma je opravdu na tom víčku od pojistek.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 12. únor 2012, 21:18 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
viac ako 2 týždne

Jako že když je větší mráz než -10°C tak nefunguje vyhřívání předního skla ??? :?:
Jako že přední nééé a zadní jóoó.To se mi zdá nějaký zvrácený

MarFi Galerie
Kukina Galerie
MadMax Galerie Recenze

Obrázek

Typ auta: Ford Kuga | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 12. únor 2012, 21:22 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako polhodina

samozrejme že funguju obe, u zadného ale kvoli šírke vyhriavaneho drotu je to ovela markantnejšie

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 13. únor 2012, 22:55 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
Člen klubu
viac ako 2 týždne

Ach tak.Takže tedy malý topný výkon.No v zadním jsou sice silnější vlákna ale zase daleko od sebe,předpokládal bych že v předním kde jsou sice slabší vlákna ale blízko u sebe to bude fungovat lépe.No nemohu soudit nemám vlastní zkušenost.Ale rozhodně to asi hodně ulehčí práci se škrábáním.Než se očistí boční tak to asi trochu povolí takže se šetří i samotné sklo od poškrábání

MarFi Galerie
Kukina Galerie
MadMax Galerie Recenze

Obrázek

Typ auta: Ford Kuga | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 110 | Rok výroby: 2014 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 14. únor 2012, 03:00 
sportKA owner
sportKA owner
viac ako 2 týždne

josef píše:
Ahoj,
ráno když vyjíždím a je těch minus 13 - 15°C je hodně velká zima na to aby se přední sklo zozmrazilo a to ještě za jízdy kdy se sklo ochlazuje velmi výrazně. Taky jsem si myslel že mi nefunguje ohřev, ale při teplotách pod 10 je to bez problému. Takže dávám na přední okno plachtu. Až bude méně než 10 bude zase fungovat ohřev.

Taky jsem si při těch velkých mrazech všiml, že čelní okno "neodmrazuje". Už jsem přemýšlel, zda je funkční - při námraze kolem 0 fungovalo super. Tak snad to bude těmi velkými mrazy.

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]