Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Verze pro tisk

Re: Automatické sklápění zrcátek
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 13:48 
sportKA owner
sportKA owner
menej ako 16 hodín

Já mám Convers+ taky počeštěnej a třeba ta funkce svícení po zamknutí mi z menu rovněž zmizela, navíc ještě třeba signalizace otevřené přední kapoty na tom autíčku mi po tom přehrání neukazuje, ale to by šlo asi přenastavit diagnostikou... Zrcátka mi ale sklápí tak jako předtím...

Obrázek

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 162 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 17:54 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Tak teď nevím ::D:: Buď některé věci zmizeli po té češtině, nebo po odpojení baterky. Nejvíc mě štvou ty zrcátka. S tím se nemůžu prostě smířit.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 19:14 
RS racing man
RS racing man
menej ako 4 hodiny

Aby si netápal, stále pre teba platí :
- kontrola stavu zápisu v jednotke BCM.
- prehratie a aktualizovanie firmware v jednotke DDM a PDM.
Cca na 15 minút roboty.
Všetko u niekoho kto Má skúsenosti. Postačí aj Forscan s káblom Els27.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 15. listopad 2019, 20:59 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Spark: Díky. Co se týče toho Home Coming a to opačné, tak jsem si na 100% jistý, že jsem žádnou páčkou (dálková) nehýbal a přesto po odemknutí dálkou, nebo zamknutí, se mi rozsvítily parkovačky a po chvíli zhasly. Takže se to asi muselo nějak odnastavit.
Ale díky za radu, zkusím se zeptat v Týništi nad Orlicí v servisu, zda by se mi na to mrkli, jinak o nikom poblíž nevím :(

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 16. listopad 2019, 23:21 
RS racing man
RS racing man
Člen klubu
menej ako 2 dni

Je v tom dobrý chaos :-)
Celou dobu jsi mluvil o svícení světel, takže všichni začali řešit Home Coming a najednou píšeš parkovačky a to s Home Coming pokud se nepletu nemá nic společného :-)
Chtělo by to se přesně vyjadřovat :-)

GALÉRKA:http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic.php?p=715127#p715127

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 17. listopad 2019, 02:28 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Za chaos se omlouvám, nicméně pořád jsem měl na mysli prostě pro mě nějaké svícení při odemknutí/zamknutí dálkou. Protože vím, že vpředu něco svítilo, ale co si nevybavím. Až později mi kamarád řekl, že to byly parkovačky. Tak jsem si to spojil s tím Home Coming. A taky mi ještě řekl, že když jsme byli v tom Německu a hrabal se v nastavení, tak tam něco bylo o svícení a nějaké minuty, jenže pak později dodal, že si není jistý, zda si to neplete se svým autem. Ale to jsem zde psal v návaznosti na ty zrcátka, zda vše se nemohlo ztratit (z nastavení v Conversu) po instalaci češtiny a pár funkcí navíc, nebo po odpojení baterky. Jinak bych se zde o světlech nezmiňoval, když to je téma o zrcátkách.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 06. květen 2020, 15:31 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 8 hodín

Ahojte,
obnovím diskuzi. Sehnal jsem zrcátka s podsvícením a se sklopením po zamčení/ odemčení auta. Je potřeba pro správnou funkci sklápění při zamčení / odemčení auta vyměnit i panýlek s ovladači stahování okýnek za ten, který má i tlačítko, nebo sklápění bude fungovat i s panýlkem bez tlačítka?
Díky.

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 129 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 16. květen 2020, 23:45 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 8 hodín

... tak mám takový poloviční výsledek. Mám zatím vyměněné jen pravé zrcátko u spolujezdce, včetně drátování a povolení v ELMConfig. Víc jsem toho už dnes nestihl. Zítra udělám druhou stranu.
Když jsem to ale celé udělal a zavřel dveře, po zamknutí se zrcátko sklopilo a po odemknutí se zase vyklopilo. Ale to bylo bohužel vše...
Při dalším odemknutí/ zamknutí, kombinaci s otevřením dveří, ... se nic nedělo. Nepomohlo ani vymazání chyb, reset PDM modulu, prostě nic. Ještě jsem si myslel, že je to vytlučenou baterkou, protože jsem se v autě hrabal celý den, měla pro změření multimetrem 12,12V. Ale po připojení na nabíječku se stav nezměnil.
Potřebuji poradit, co je špatně, vedení se zdá být OK, BCM i modul ví o zrcátku se sklopením. Ale nic víc. :nixw: SW modulu podle všeho sklápění zrcátek umí.
Podsvícení zrcátka při odemykání/ zamykání funguje správně. Pojistky jsou OK.

Jediné co mě napadá, že přední moduly řidiče a spolujezdce spolu komunikují a když otevírá jen jedno zrcátko, tak je funkce blokovaná. Nebo v ELMConFig uložit nastavení i do IPC. Jo a tlačítko na panelu ovládání oken a zrcátek u řidiče nemám.

Napadá vás něco?

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 129 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: neděle 17. květen 2020, 08:05 
RS racing man
RS racing man
menej ako 4 hodiny

Nerieš veci na polovicu. Bolo treba vymeniť všetko a potom skúšať.
Ako si prišiel nato, že sw podporuje sklápanie po zamknutí? Tvrdím že si to iba myslíš, ale nie je to tak...
Namontuj aj vodičove a prehraj soft v DDM a PDM. Pokiaľ ale nevymeníš všetky 4 moduly, teda aj zadné, bude všetko fungovať ale bude tam trvalá chyba charakteru "U"...

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2007 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: úterý 19. květen 2020, 15:38 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako 8 hodín

Stav po výměně druhého zrcátka je stejný. Ještě sháním konzoli s tlačítkem, a pak uvidíme.
Jo a FORScan mě na obou jednotkách hází stejnou chybu: U2012:08-2F. Ale z komentáře k této chybě vůbec nejsem chytrý.
Ještě mě napadlo, že když jsem upravil přes ElmConfig, tak jsem uložil jen do BCM. Nemůže být chyba v tom, že jsem neuložil i do IPC?

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]