Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Verze pro tisk

Re: Pojistky Ford S-MAX
Autor Zpráva
Karma príspevku: 1
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 18. květen 2017, 22:41 
RS racing man
RS racing man
menej ako 24 hodín

Dnes som riešil delikátny technický problém. Musím ho tu zverejniť, skôr či neskôr sa to stane niekomu ďalšiemu (alebo možno stalo, len som nenašiel...)

Bol som na návšteve. Parkoval som v uzavretom dvore, na slnku, nejaké 3 hoďky, nechal som dopoly pootvorené všetky štyri okná, nech sa vetrá. Podvečer som vyštartoval domov. Po rozbehnutí idem zatvoriť okná, a ejha, nešli.

Žiadne okno nešlo zatvoriť. Na tlačidlách nesvietilo podsvietenie. Následne som zistil, že nešlo vôbec nič na vodičových dverách - nastavenie ani sklápanie zrkadiel, ani vypínanie otvárania zadných okien. Na ostatných oknách podsvit tlačidiel svietil, zo zvyšných dverí sa teda okná dali v pohode zatvoriť. Vodičove okno ale nešlo a z vodičových dverí nešlo ovládať žadne okno. Vyzeralo to akoby riadiaca jednotka vodičových dverí stratila napájanie. Napadlo ma jednoduché riešenie - zastaviť, vypnúť motor a dlhým podržaním DO na kľúči zavrieť všetko.

Nešlo ani to. Vodičove okno bolo skrátka seknuté a nič s ním nešlo robiť.

To, že bolo už podvečer chladno a v aute som mal celú famíliu vrátane malých detí by až tak nevadilo, čakalo nás nejakých 15km a to sa dalo v ižšej rýchlosti prežiť. Horšie, že pozemok mám teraz rozkopaný a parkujem na ulici. A rozoberať o deviatej večer na ulici s baterkou tapacírung dverí a hľadať vadný kábel (alebo aspoň provizórne mechanicky zavrieť vodičove okno) sa mi teda fakt nechcelo. Vyzeralo to na dlhú noc...

Medzitým som zistil, že nejde ani osvetlenie interiéru. Vôbec nikde. V tom okamihu som pomaly začal tušiť, kde je pes zakopaný...

V kufri som pred pár rokmi zrušil to mizerné svetlo a namontoval som riadny LED pásik. Žiadny aliexpres, normálne zakúpený v kamennom shope s autodielmi, ale očividne to malo ďaleko od automotive grade. Svietiť prestal nejaký mesiac dozadu. Nemal som čas to riešit. Minulý týždeň sa začal mechanicky rozpadať - normálne sa z neho odlupovali celé kusy aj s plošným spojom a LEDkami. Dnes prišiel ten veľký deň, keď sa rozpadol konektor a spojil sa plus s mínusom :palecdolu:

Presne podľa dokumentácie to rozbilo poistku č. 17 označenú ako osvetlenie interéru. A ejha - po jej výmene zrazu ožili vodičove dvere a všetky okná fungujú :palecnahoru:

!!!WARNING!!! Poistka č. 17 "osvetlenie interiéru" je spoločná aj pre riadiacu jednotku vodičových dverí :shock: ! Rád by som spoznal zodpovedného za toto vývojové rozhodnutie :deejaayy:

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 11. srpen 2017, 08:10 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
viac ako 2 týždne

Přátelé, včera jsem měnil jednu ze žárovek na osvětlení poznávací značky. Asi jsem ji zkratoval a zhasla i druhá strana. Nevíte kde je uložena pojistka pro světýlka RZ? MAnuál se schématem pojistek mi ale vůbec pomohl.. Není tam o tom ani zmínka..

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 11. srpen 2017, 18:00 
shelby cobra driver
shelby cobra driver
menej ako 4 hodiny

Mělo by to být na pojistkách 17 a 18 v motor. prostoru.
Více na:
http://workshop-manuals.com/ford/s-max. ... ate_lamps/
CHECK fuse F17 (60 A) (EJB).
CHECK fuse F18 (60 A) (EJB).

PINPOINT TEST B : ONE PARKING, REAR OR LICENSE LAMP(S) IS INOPERATIVE
TEST CONDITIONS DETAILS/RESULTS/ACTIONS B
1: DETERMINE CONDITIONS UNDER WHICH THE FAULT OCCURS1
SWITCH ON the parking lamps.
2CHECK parking lamps and license plate lamps.
Are both parking lamps inoperative?
Yes
GO to Pinpoint Test A.

PINPOINT TEST A : ALL PARKING LAMPS INOPERATIVE
TEST CONDITIONS DETAILS/RESULTS/ACTIONS
A1: CHECK FUSE F17 (60 A) (EJB)
1Ignition switch in position 0.
2Disconnect fuse F17 (60 A) (EJB).
3CHECK fuse F17 (60 A) (EJB).
Is the fuse OK.?
Yes
GO to A2.
No
RENEW fuse F17 (60 A) (EJB) and CHECK the operation of the system. If the fuse blows again, LOCATE and RECTIFY the short to ground using the Wiring Diagrams. CHECK system operates correctly
A2: CHECK FUSE F18 (60 A) (EJB)
1Disconnect fuse F18 (60 A) (EJB).
2CHECK fuse F18 (60 A) (EJB).
Is the fuse OK.?
Yes
GO to A3.
No
RENEW fuse F18 (60 A) (EJB) and CHECK the operation of the system. If the fuse blows again, LOCATE and RECTIFY the short to ground using the Wiring Diagrams. CHECK system operates correctly

Ford Cortina 1,6 OHV 1972 modrá
Wartburg 353 Tourist 1969 krémový
Trabant 601 lim.1967 zelený

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 1990 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]