Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Verze pro tisk

Re: Pomoc s výběrem auta S-Max
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 09. říjen 2019, 08:39 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako hodina

Volant není rovně - má to mít adaptivní řízení? To by mělo (aspoň myslím) volant samo rovnat.
Roletka panoramy mi taky nezajíždí celá.

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 177 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 09. říjen 2019, 12:46 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Spíš se to chová tak, že je ten volant o pár zubů posunutý (teda jestli je to jak u Škodivky). Jinak jede auto rovně samo. S tou roletkou něco dělat budeš? To máš ještě v záruce ne?

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 09. říjen 2019, 13:10 
ST racing man
ST racing man
menej ako 4 dni

A to je přesně to, o čem tu pořád mluvím :D Když chcete prodat prověřený vůz, nikdo se vám neozve. Pak tu čtete, jak se "ZAS" někdo napálil v autobazaru... Lidi jsou prostě nepoučitelní :D :D

Obrázek

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 09. říjen 2019, 13:12 
ST racing man
ST racing man
menej ako 4 dni

ovo píše:
Volant není rovně - má to mít adaptivní řízení? To by mělo (aspoň myslím) volant samo rovnat.
Roletka panoramy mi taky nezajíždí celá.

Adaptivní řízení? Što éto takoje? :D Adaptivní mám světlomety - které se natáčí do zatáčky, kola se musí rovnat automaticky - pokud se nerovnají, je pérdeli geometrie... A volant MUSÍ být rovně, pokud není, někdo se v tom hrabal a podle toho, že ho nedal tak, jak má být, tak to bude "umělec"...

Obrázek

Typ auta: Ford C-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 107 | Rok výroby: 2008 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 09. říjen 2019, 13:54 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako hodina

Zagooglil jsem, asi bych to nevysvětlil správně.
https://www.autoweb.cz/ford-galaxy-a-s-max-2015-jak-funguje-adaptivni-rizeni-skryte-ve-volantu/

Funguje to tak, že při rychlejší jízdě se kola natáčí méně než při pomalé.

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 177 | Rok výroby: 2018 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 09. říjen 2019, 14:48 
ST racing man
ST racing man
menej ako 4 dni

OMG :shock: Odvolávám co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil... Už tak jsou auta přeposilované a oni tam nacpou další udělátko... Je opravdu vidět, že je ford auto hlavně pro Emeriku...

Obrázek

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 09. říjen 2019, 19:26 
RS racing man
RS racing man
menej ako 2 dni

To asi ano,ale 2015 je už II Smax.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 09. říjen 2019, 19:31 
RS racing man
RS racing man
menej ako 2 dni

Tu cenu budou požadovat.Proč myslíš, že tě tlačili do rezervace.

koudycz píše:
V Auto ESA je to fakt komedie (pokaždé). Tak jsem to byl dneska projet po obchvatu OL abych to trochu protáhl, vyzkoušel jsem si i režim S a sekvenční řazení (mmch to se mi hooodně líbí :) což je už třetí projižďka tím stejným kusem.
Museli se vystřídat asi 4 poskoci z ES, aby se mnou mohl někdo z nich jet "tak daleko". Zase slibovali servisku a tak jsem si ji vyžádal, nakonec mi bylo opět řečeno, že je tam nějaký problém a nemůžou se dovolat do Prahy, takže vlastně servisku to asi nemá.
Pak jsem zjistil, že roletka panoramy nejde zatáhnout úplně (předtím jsem přehlédl), no a volant není úplně rovně, ale auto rovně jede, to už je spíš detail (u mé OCT naprosto běžné). Každopádně mně opět nutili do rezervace pokud možno ihned a měli trapné kecy tom, že tam zrovna dneska byla paní s berlemi a koukala přesně na tohoto Forda v automatu (a v plné palbě), tak aby mi ho nevykoupila :D a že jenom dneska mi můžou dát slevu 7000,-. (moc dobře vím, že ti poskoci s tím zmůžou úplné nic, protože se to pak všechno řeší s úplně jinými lidmi). Tož tak, nechám si to ještě rozležet v hlavě a zítra se rozhodnu.
Každopádně by mně ještě zajímala jedna věc a to kupní cena (vzhledem k nefunkčnosti rolety a neznámé servisní historii) stanovená v rezervaci, jestli se rovnou nezavazuji to již za ni koupit, aby pak v kupní smlouvě šla třeba ještě změnit.

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 103 | Rok výroby: 2006 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 17. říjen 2019, 23:43 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Tak Fordik je doma. Jako první se teda objednám do Kaps na výměnu oleje v převodovce a taky na výměnu oleje a filtrů. To nepřeberné množství výbavy co to má, než to prozkoumám...to chvíli potrvá. Někde jsem četl, že borci umí v tom Conversu zobrazovat i zařazené stupně a teploty oleje atp.
Samozřejmě při dnešním poskakování po městě mi auto pořád hlásilo, že hrozí kolize, no tak to asi vypovídá něco o stylu řízení, spotřeba přes 18 v průměru :) taky potěší, ale tu neřeším, natankoval jsem Natural 100 pro začátek.

Přílohy:

IMG_20191017_165222.jpg [ 128.94 KiB | Zobrazeno 240 krát ]

Typ auta: Ford S-max | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 18. říjen 2019, 00:39 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

Můžete někdo doporučit "vanu" do kufru?
https://www.autodoplnky-obchod.cz/vana- ... rotiskluz/
Koukám po originálu Ford, ale ten snad má jen pro 5 místné verze :(

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 18. říjen 2019, 10:40 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako hodina

Ono je to plus minus podobné. Já jsem si tedy koupil Gledring, jednak proto, že k tomu je (k dokoupení) rohožka přes vstup kufru, takže si nezasírám kalhoty od lepidla pod těsněním, když si sednu na hranu. Má nižší okraje, což může být pro někoho nevýhoda, ale mně to přijde dostatečné. Při položeni karimatky na spaní potom ten nízký lem není skoro poznat.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 18. říjen 2019, 13:53 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako polhodina

Není to teplota oleje, ale vody. A co se týče zařazeného stupně, viděl jsem na to obrázky, ale že by to někdo měl, to nevím. Když to necháš "počeštit" od obecně známých borců zde, tak ty "rožšířené custom" funkce získáš.

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 21. říjen 2019, 13:58 
KAčátko
KAčátko
menej ako 2 dni

OK, pohledam si je. Každopádně dnes dorazila opravdu tlustá obálka z ESA, kde měl být jen technicak a byl jsem v šoku, jelikož obsahem byl i cca 4 cm tlustý sanon veškerých dokladu předchozích dvou majitelů (včetně toho německého) jak o převozu, tak všechny servisní úkony s fakturami atd atd atd! Hlavně že mi v Esach tvrdili, že to nemá žádnou servisní historii, panebože to jsou tupci na entou... Vůbec neví co prodávají.
PS: ona ta teplota oleje mi vlastně může být jedno (ikdyž občas by se asi hodila), ptz min voda je zahřátá ještě dřív, než vyparkuju z vjezdu...

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 21. říjen 2019, 14:14 
GT racing man
GT racing man
Člen klubu
menej ako polhodina

S tím olejem bych byl ale opatrný. Pro mě je spíše důležitější teplota oleje, než vody a dost mě to i "štve", že mondeo je tak debilní, že nemá čidlo na teplotu oleje. Nechápu. To jsem měl i citroenu C5 z roku 2002 kua.

Obrázek

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 149 | Rok výroby: 2010 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pondělí 21. říjen 2019, 15:16 
Ford-club devoted
Ford-club devoted
Člen klubu
menej ako 2 týždne

Jj, souhlasím. Neznamená, že kdy je voda na provozní teplotě, že na té teplotě je i motor.

Obrázek Spotřeba FORD Focus III Combi EcoBoost 92 kW / 125 HP

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 92 | Rok výroby: 2016 |
Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina